Zobacz temat - [R75] Pada wtryskiwacz.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pada wtryskiwacz.

Rowan - Nie Cze 29, 2008 19:08
Temat postu: [R75] Pada wtryskiwacz.
Mam problem. Za 3 tygodnie jadę na Chiptuning i muszę doprowadzić silnik do normalnego stanu. Pada mi wtryskiwacz. Najpierw żeby zapalić trzeba długo kręcić, a na wolnych obrotach nierówno chodzi. W czasie jazdy nie ma różnicy. Gdzie i za ile mogę dostać wtryskiwacz do mojego auta?
Jary - Nie Cze 29, 2008 20:55

Rowan napisał/a:
Pada mi wtryskiwacz. Najpierw żeby zapalić trzeba długo kręcić,


Jesteś pewien, że to wtrysk, może jednak świece żarowe :wink:

Rowan - Nie Cze 29, 2008 22:16

Stary, świece żarowe to wiesz od czego są?
Jary - Nie Cze 29, 2008 22:59

Rowan napisał/a:
Stary, świece żarowe to wiesz od czego są?


Wiem i dlatego pytam :wink:

Rowan - Pon Cze 30, 2008 07:50

Ale posłuchaj. Teraz jest lato. I świece żarowe nie mają tu znaczenia. Bo nawet na gorącym silniku trzeba długo kręcić żeby odpalił. A do tego to, że nierówno chodzi to na pewno nie jest wina świec żarowych. A może da się jakoś reanimować wtryskiwacz?
MaReK - Pon Cze 30, 2008 08:31

Mialem to samo. Lepiej nie czekaj z wymiana, bo u mnie bylo tak samo, czekalem, czekalem az zaczal mi gasnac w czasie jazdy. Zdziwienie bylo duze, jak wyprzedzajac busa nagle zobaczylem kontrolki i koniec pracy silnika ;D

Pozniej zeby odpalic musialem wykonywac "zabki" - skoki na jedynce i rozruszniku.

Za wymiane wtryskiwacza z wtryskiwaczem zaplacilem 300 zl.
Operacja wymiany trwala 15 min na parkingu pod Carrefourem (by Mariusz418) ;D

Sprobuj sie dowiedziec w Ciechanowie, albo u Mariusza wlasnie.
Z tego co wiem, to mial chyba jeszcze 3 :D

Pozdrawiam,

Rowan - Pon Cze 30, 2008 09:27

Dzięki MaReK, wymienić to sam wymienię, tylko byle by był. Widziałem na allegro nowy za... :shock: 1499zł :shock: :/
MaReK - Pon Cze 30, 2008 12:07

No wiec musisz miec uzywke z malym przebiegiem i historia zycia.
Nie wiem czy sie nie myle, ale Mariusz418 mial wtryski od omegi i chyba taki mi zamontowal.

W uzywce tez jeden ciezko kupic, zazwyczaj chca puscic komplet.

Rowan - Pon Cze 30, 2008 15:30

Pisałem juz do Mariusza418 ma po 300zł. Ale na allegro po takiej samej cenie też kupie. Jest sporo aukcji. Pod Rover mało jest ale pod BMW jest kilkanaście i sprzedają oddzielnie.
PHJOWI - Pon Cze 30, 2008 19:10

mam od diabła tych wtrysków po 200 zł za sztuke.
Rowan - Wto Lip 01, 2008 10:23

Ale na 100% sprawne?
PHJOWI - Sro Lip 02, 2008 09:43

tak mam ich około 100 także coś tam się wybierze
rolando - Sro Lip 02, 2008 13:10

MaReK napisał/a:
Mariusz418 mial wtryski od omegi i chyba taki mi zamontowal.


od OMEGI TDS ?? pasi na 100??

pytam z ciekawości.

Rowan - Sro Lip 02, 2008 14:59

PHJOWI, dzięki napewno się odezwę do Ciebie w najbliższym czasie bo dzisiaj zaczął szarpać w czasie jazdy :sad:
lamer - Wto Lip 08, 2008 22:05

I jak Rowan? Wtrysk wymieniony? Wszystko działa?
Rowan - Sro Lip 09, 2008 07:54

Dzięki za odświeżenie. Diagnoza PHJOWI, którą postawił przez telefon była po części trafna. To nie była wina wtryskiwacza. Padł zawór wysokiego ciśnienia. :grin: Ten sam, przez którego pod koniec tamtych wakacji auto mi gasło powyżej 2500rpm. Na szczęście taki zawór miałem w domu, bo jak mój tata był w Anglii to za***ał go ze samochodu ze złomowiska. :mrgreen: Także dzięki za wszystkie rady, ale sam sobie poradziłem.
Grucha - Wto Sie 27, 2019 17:43

Koledzy powiedzcie, czy wymiana wtryskiwaczy na inny w dieslu wymaga wpisania go w inpie? Pozdrawiam
SyntaX - Wto Sie 27, 2019 21:26

Wkładasz i ma działać
borsuk88 - Sob Lut 08, 2020 19:03

siema wszystkim odgrzeję kotleta .
Mam pytanko jestem po małej mapce od Marka parę lat wstecz wszystko lata aż miło , sprawdzam co jakiś czas toafem co tam się dzieje i ostatnio zauważyłem takie coś , że 2,3 wtrysk mają wartości 0.3 a pierwszy 0,5 - to całkiem fajnie natomiast martwi mnie 4 wartośc -0,9 ( minus 0,9) . Martwić się czy nie brać do głowy ? nie kopci odpala normalnie .

christopher7 - Nie Lut 09, 2020 09:22

Martwić to może jeszcze nie. Ale możesz profilaktycznie użyć jakiegoś preparatu do czyszczenia wtrysków dolewanego do paliwa albo zatankować paliwa z większym dodatkiem śroków czyszczących wtryski. Warto też zajrzeć czy podkładki nie puszczają/czy się wtryski nie zapiekły bo wtedy wyjęcie tego ustrojstwa jak będzie konieczne może być cokolwiek utrudnione :mrgreen: .

Można też po kolei je wyjąć rozebrać wyczyścić. Zazwyczaj korekty po takim zabiegu się poprawiają...