Zobacz temat - [Freelander] Ubywający Płyn Chłodniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Ubywający Płyn Chłodniczy

bogus21 - Pią Lip 04, 2008 11:27
Temat postu: [Freelander] Ubywający Płyn Chłodniczy
Witam Wszystkich Forumowiczów i Błagam POMOCY !! !
Od kilku miesięcy ubywa mi płynu chłodniczego, muszę średnio co tydzień dolać ok 0,2 litra płynu (piszę że co tydzień a nie co ilość kilometrów świadomie). Ponieważ w tygodniu robię około 400 km i płynu mi ubywa, a w czerwcu pojechaliśmy do Bułgarii 1800 km i praktycznie nie dolewałem płynu przez całą podróż(stan był w normie). Nie mam płynu chłodniczego w oleju, nie mam oleju w płynie, pod korkiem oleju miałem ostatnio 2-3 kropelki płynu chłodniczego, nie widzę żeby mi gdzieś ciekło, nie wiem już co mam z tym robić. Ten płyn pod korkiem oleju był przezroczysty nie wymieszany z olejem (żadna kawa z mlekiem). Proszę o POMOC. Gdzie może mi ten płyn zwiewać (czy na pompie wody, czy może mieć to coś wspólnego z klimą, bo ja już nie wiem gdzie tego szukać. Z góry dziękuję i pozdrawiam

des - Pią Lip 04, 2008 13:07

Mam dokładnie takie same objawy jak kolega wyżej. Zauważyłem jedno, że płyn ucieka tak jakby na krótkich trasach np. po mieście. Dość często jeżdżę do Wrocławia (ok 370km w obie strony) i wtedy płyn utrzymuje swój poziom. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Chętnie wysłucham jakiś porad.
sTERYD - Pią Lip 04, 2008 13:20

może to uszczelka pod koleptorem dolotowym płacze...
jak się jeździ na krótkich trasach to częściej się schładza i częściej kropelki ulatują, a na dłuższych rzadziej... :hm:

sly32 - Sob Lip 05, 2008 11:26

Uszczelka pod golwica.to norna w tym silniku.nalezy zmodyfikowac umiejscowienie termostatu.koszta w wypadku dosc spore
snake0908 - Sob Lip 05, 2008 19:50

bogus21 napisał/a:
Od kilku miesięcy ubywa mi płynu chłodniczego, muszę średnio co tydzień dolać ok 0,2 litra płynu (piszę że co tydzień a nie co ilość kilometrów świadomie).


Witam

Mialem podobny problem. W moim przypadku płyn wyciekał po dźwigience zaworu nagrzewnicy. Zawór jest na grodzi silnika. Warto sprawdzić. pozdrawiam