Zobacz temat - [MG ZT] Problem z Purge valve
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Problem z Purge valve

porek333 - Pon Lip 07, 2008 00:12
Temat postu: [MG ZT] Problem z Purge valve
Juz wczesniej zwracalem sie z ta sprawa na forum ale nie uzyskalem odpowiedzi.
pierwsze pytanie jak sie nazywa ten zawor po Polsku bo ja znam tylko nazwe purge valve(ang.)
2.wlasnie moj caly problem jest zwiazany z nim.Ten maly zaworek polaczony jest z wtryskami i podczas jazdy wydobywa sie z niego dosyc glosne klekotanie jak go sie dotyka tez czuc mocne bicie.Jak samochod zatrzymam to klekotanie trwa ok 2 min a potem ustaje.Jakies 2 tygodnie temu wymienilem ten zawor(zamowilem ale nie nowy)i wymienilem ale nic nie pomoglo.Czy ktos by mogl wytlumaczyc gdzie jest przyczyna i czy to jest mocno szkodliwe.

MaReK - Pon Lip 07, 2008 09:04

PURGE VALVE - Mnie sie to kojarzy z zaworem upustowym.
Ale to tylko moja sugestia i nie do konca musi sie pokrywac z rzeczywistoscia.

Co do porad techninczych chyba trzeba zaczekac na kogos, kto w temacie wie wiecej :)

ENU - Pon Lip 07, 2008 22:39

Purge Valve to dosłownie - zawór przedmuchu
W Twoim przpadku chodzi o Evaporative emission system purge valve czyli Zawór pochłaniacza par paliwa. to czesc układu odprowadzania par paliwa ze zbiornika




porek333 - Pon Lip 07, 2008 23:56

Dziekowa za wytlumaczenie!
A orientujecie sie czy klekotanie zaworu przedmuchu jest szkodliwe i dlaczego wymiana nie pomogla(moze wezyk jest zapchany?)?Ogolnie jezdze z tym juz ponad miesiac ale za 2 tygodnie podroz do Polski i bym nie chcial zadnych niespodzianek po drodze.I tak za tydzien bede jechal podpiac Moje Cacko pod komputer zeby wszystko sprawdzic ae z tym bym wolal sbie sam poradzic!

sTERYD - Wto Lip 08, 2008 00:30

ten zawór powinien sobie cykać, jeśli cyka głośno, to znaczy, że jest dużo oparów w układzie paliwowym, czyli jest gorąco i masz mało paliwa...
PTE - Wto Lip 08, 2008 08:50

Jeszcze inna nazwa to "zawór recyrkulacji oparów paliwa".
porek333 - Sro Lip 09, 2008 00:59

ale te cykanie jest stanowczo za glosne,rowniez jak sie dotyka ten zawor to czuc dosyc mocne bicie.Jestem przekonany ze cos jest nie wlasciwie.No coz,jak sobie z tym jakos poradze to dam Wam znac.
Dzieki za wszystko!

PTE - Sro Lip 09, 2008 08:09

U mnie też cyka, nawet rzekłbym że klekocze. Nie zawsze - jak zauważyłem jest to związane z temperaturą otoczenia i samego silnika. W zasadzie w moim aucie jest to odczuwalne jedynie zimą.