Zobacz temat - Szyby :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Szyby :)

Korczus - Czw Lip 10, 2008 20:23
Temat postu: Szyby :)
Tak sobie myślę przyciemnić tylne szybki. Nie mam kasy teraz żeby dać do jakiegoś zakładu, wolał bym kupić folię i zrobić to samemu, ale.. no właśnie ale, zastanawiam się czy dam sobie z tym radę, żeby to ładnie wyszło ;)))

Wyciągnąć boczne szybki to jakiś większy problem czy raczej nie? No a tylną to myślałem kleić bez wyciągania, ale nie jestem pewien czy to się może udać :D

Bawił się ktoś z tym już może?? :)

mazda11 - Czw Lip 10, 2008 20:28

Ja nie bawiłem się w przyciemnianie folią ale myśle, że nie bendziesz miał większych problemów. Najważniejsze to dobrze odtłuszczyć szybe. Jak zrobisz to pochwal się fotkami. Pozdro
Korczus - Czw Lip 10, 2008 20:34

Kiedyś kleiłem paski na przedniej szybie i całkiem dobrze to wyglądało, wiadomo przy wyciągnietej szybie jest wygodniej, ale tak też powinno się dać. Tylko te boczne szybki mnie trochę zastanawiają, bo mam uchylne i chyba będzie konieczne je wyciągnąć, a nie wiem czy to łatwe czy nie, muszę się przyjrzeć dokładnie.
DawidNB - Czw Lip 10, 2008 20:38

z przyciemnianiem trzeba uważać bo to ciężka robota, szczególnie za 1 razem
w R nie chce przyciemniać w CC miałem przyciemnione i mi się podobało. Szczególnym dobrym pomysłem jest przyciemnienie tylnej szyby - gdy jedzie ktoś za tobą ze źle wyregulowanymi światłami.

Przy przyciemnianiu należy pamiętać o dobrym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu szyby, przycięciu foli z ok 10cm zapasem, no i klejeniu na mokrą szybę. szczegółowa instrukcja klejenia znajduje się na pudełku folii ;) . W folię warto zainwestować ale bez przesady. Nie kupuj takiej najtańszej z allegro, bo taka lubi się rysować, takiej max drogiej też nie warto bo kupa kasy pójdzie a efekt porównywalny z średnią klasą folii.

Ale referata strzeliłem :oops:

kamil_luczak - Czw Lip 10, 2008 20:38

wyjac latwiej wlozyc trudniej, trzeba sie troche nagimnastykowac ;)
Korczus - Czw Lip 10, 2008 20:43

Ok, jeszcze mnie zastanawia, jaką folię kupić, chodzi mi o przepuszczalność światła. Nie mam zamiaru przyciemniać przednich szyb, tak więc na tył nie chce za ciemnych, żeby nie było widać zbyt dużej różnicy między przodem a tyłem, ma być taki ładny kontraścik jedno z drugim, tak myślę 50-60% by było ok? :)
DawidNB - Czw Lip 10, 2008 20:51

jak przyciemniać do na maxa albo prawie na maxa, folie takie jasne są słabe, po jednym sezonie i tak folia się rozjaśni
Zukowaty - Czw Lip 10, 2008 21:17

DawidNB napisał/a:
Szczególnym dobrym pomysłem jest przyciemnienie tylnej szyby - gdy jedzie ktoś za tobą ze źle wyregulowanymi światłami.


Albo zalozyc sobie lusterko fotochromatyczne z R75 :)

paka_88 - Czw Lip 10, 2008 22:08

Przypinam się do tematu:) Jest może ktoś chętny z okolic trójmiasta by przyciemnić mi szyby ?? Oczywiście jakieś skromne wynagrodzenie będzie...
strogonov - Pią Lip 11, 2008 13:40

No jesli chodzi o przyciemnianie szyb w R200, to efekt jest o wiele lepszy w wresji 3d, bo te tylne trojkatne uchylne szybki po przyciemnieniu wygladaja calkiem ok, a w wersjach 5d niestety - ciemniejsze szyby w tylnych drzwiach w jakis sposob nie pasuja do calosci, chyba, zeby przyciemnic wszystkie szyby (nawet te z przodu), co stoi rzecz jasna w sprzecznosci z przepisami.
Korczus - Sob Lip 12, 2008 14:04

A powiedzcie jak przyciemnić tylną szybę, no bo ona jest dosyć zaokrąglona, nie wiem czy da się tak ładnie folię rozprowadzić po jej powierzchni by to ładnie wyszło. O boczne się nie martwię bo tutaj jak zdemontuje szyby to powinno pójść gładko, ale ten tył mnie trochę przeraża :)
Kozik - Sob Lip 12, 2008 16:42

Korczus napisał/a:
A powiedzcie jak przyciemnić tylną szybę, no bo ona jest dosyć zaokrąglona,

Bez folii termokurczliwej raczej się nie obejdzie, ciężko ją zdobyć w dobrej (przystępnej) cenie.
Ja próbowałem przyciemniać zwykłą folią, prawie się udało jak naklejałem paskami (4 pasy na szerokość) ale czy uda Ci się dobrze dociąć te paski... hmm

michone - Sob Lip 12, 2008 18:05

tylnie boczne musisz sciagnac i przyciemniac najlepiej folia termokurczliwa(najlepszy efekt) lub zwykla folia ale najlepiej w wanience z woda (najlepszy sposob napozbycie sie pecherzykow powietrza).

Ja chce przyciemnic przod na +10% i tyl na + 45%... folie typu 80-90% bez przyciemnienia przod to porazka i wyglada jak wiejski "tjunink" albo auto do przewożenia ziemniaków :/

Co do tylniej to najlepiej termokurczliwa bo tak trzeba laczyc folie na środku i ogolnie lipa straszna :/

Tylnia zrob w zakladzie reszte sam :) kupuj tylko markowa folia (np. foliatec)

maciekwawa - Nie Lip 13, 2008 11:23

Hejka ile kosztuje usługa przyciemnienia szyb w roverku 200 3drzwi trzy tylnie szyby lekko przyciemnic delikatnie, I teraz uwaga szyby będą wyjęte bo wszystkie szyby wyjmuję(auto się lakieruje). jestem z Warszawy. prosze o jakis adres warsztatu
Sachar - Nie Lip 13, 2008 22:11

szybki ursus

Jak byłem pół roku temu krzyczeli po 100 za szybkę

bula21 - Sro Lip 16, 2008 12:23

maciekwawa napisał/a:
Hejka ile kosztuje usługa przyciemnienia szyb w roverku 200 3drzwi trzy tylnie szyby lekko przyciemnic delikatnie, I teraz uwaga szyby będą wyjęte bo wszystkie szyby wyjmuję(auto się lakieruje). jestem z Warszawy. prosze o jakis adres warsztatu


u nas na slasku 250 za 2 boczne i tylnia ;) aa 450 za 4 boczne i tylnia ;) czas oczekiwania na samochow ok.. 2 godzin ;)

Unique - Czw Sie 28, 2008 16:34

Proponuje nakładać folie przy pomocy wody z płynem do naczyń, najlepiej jak michone doradza - w wanience, albo nalać do spryskiwacza i pryskać na szybkę. Z płynem dużo wygodniej się układa; koniecznie pozbyć się wszelkich pęcherzy powietrza, a na sam koniec polecam (ach te domowe sposoby, hehe) przejechać folię na krawędziach szyb lakierem do paznokci - drobna warstwa - przedłuża to żywotność folii, zwłaszcza w przypadku tylnich szyb 5d, gdy pasażerowie z tyłu lubią opuszczać szybkę. Lakier bezbarwny oczywiście, do dostania u żony :D :D:D. Jak masz te boczki odmykane, to też nie zaszkodzi przejechać którymś tam z najnowszej linii margaret astor lub innym :D Mamy już te folie półtora roku i jest OK.
marcin8c - Czw Sie 28, 2008 17:04

w warszawie tak ze 400zl zaplacisz za 3 tylne szyby. pytalem w 3 "firmach" i ceny wlansie sa miedzy 350 a 450
truten23 - Pią Sie 29, 2008 10:28

A ja mam znajomego w Busku-Zdroju, ktory bierze 100 za 3 tylnie szyby, a 180zł za cale auto. ale folie już samemu trzeba kupić. Przyciemnił okienka bratu w madzi xedos 6 i wygląda rewelacyjnie :wink:
marcin8c - Sob Sie 30, 2008 01:33

eh... takie to uroki mieszkania w stolycy
Thrillco - Sob Sie 30, 2008 10:29

Wszystkim amatorom - ściemniaczom życzymy powodzenia w oddawaniu dowodów rejestracyjnych panom policjantom :)

A tak bardziej serio - wqrwia mnie poważnie jak ktoś ma przegieto ściemnione szyby folia, która nie spełnia zadnych norm, zakładaną przez człowieka, który nie spełnia zadnych wymogów we wzgledach umiejetności i prawidłowego montażu tegoż ustrojstwa i potem kolo jedzie i atakuje mi przedni zdeżak przy zmianie pasa bo prawdę powiedzaiwszy ch.... widzi przez te swoje szyby.

marcin8c - Sob Sie 30, 2008 13:27

nie wiem jak bys musial podpasc by ci dowod zabrali, niestety taka jest prawda. w najgorszym wypadku przy nich zerwiesz i po sprawie.
michone - Sob Sie 30, 2008 14:03

Thrillco napisał/a:
Wszystkim amatorom - ściemniaczom życzymy powodzenia w oddawaniu dowodów rejestracyjnych panom policjantom :)

A tak bardziej serio - wqrwia mnie poważnie jak ktoś ma przegieto ściemnione szyby folia, która nie spełnia zadnych norm, zakładaną przez człowieka, który nie spełnia zadnych wymogów we wzgledach umiejetności i prawidłowego montażu tegoż ustrojstwa i potem kolo jedzie i atakuje mi przedni zdeżak przy zmianie pasa bo prawdę powiedzaiwszy ch.... widzi przez te swoje szyby.

ponioslo Cie troche... rownie dobrze moze zmieniac pas gadajac przez telefon/pijac cole/ palac papierosa i tez Cie nie zauwazy... poza tym nawet "mocno sciemnione" szyby od środka gwarantuja dobra widocznosc... problem zaczyna sie dopiero wieczorem/w nocy...

herc - Sob Sie 30, 2008 14:19

Thrillco napisał/a:
Wszystkim amatorom - ściemniaczom życzymy powodzenia w oddawaniu dowodów rejestracyjnych panom policjantom


Ja mam tylne ściemnione na maxa i przednie delikatnie i przy żadnej kontroli nic się nie czepili szyb, a kontrolowany jestem dość często.

michone napisał/a:
problem zaczyna sie dopiero wieczorem/w nocy...


Wszystko dobrze widać nie ma praktycznie żadnej różnicy, później wam fotki wrzucę

[ Dodano: Sob Sie 30, 2008 19:21 ]
Fotki

Thrillco - Pon Wrz 01, 2008 17:57

Nie poniosło - kontrolowani jestescie ale policmajstry ogólnie mają w D to co kto ma jak zrobione w aucie - niech potwierdzeniem bedzie fakt masy samochodów na tranzytówkach, którym juz dawno mineła data wazności. Gdzie jest policja by zakończyc proceder jazdy niezarejestrowanymi i nieubezpieczonymi (jawnie) samochodami? Gdzie jest policja od sprawdzania czy rzeczona folia ma wymagane atesty czy inne zezwolenia, gdzie własciwie jest jakiekolwiek prawo, którego polscy kierowcy nie łamią w spopsób przerażający i nagminny?? Jest kilka takich krajów...nawet ościennych, bo tam jak nam sypną po kieszeni to mamy dosyć na cay rok a u nas wciąż ta sama śpiewka..że dolna granica 200zł mandatów to o wiele za wysoko...nie - o wiele za nisko. Nie rzecz jednak w mandatach a jakości pracy stróżów prawa, którzy odwalają chałture byle przewalić 8h i z bani...jak w wielu innych firmach. Gdzie to zmierza...do mocno posuniętej i pogłebiającej sie anarchii.
Herc - wiesz, ze przednia szyba w żadnym wypadku nie powinna mieć folii??

herc - Pon Wrz 01, 2008 18:03

Thrillco napisał/a:
Herc - wiesz, ze przednia szyba w żadnym wypadku nie powinna mieć folii??


wiem i dla tego nie jest w foli u mnie :P

Thrillco - Pon Wrz 01, 2008 20:46

alleluja
marcin8c - Wto Wrz 02, 2008 10:40

nie chodzi o folie tylko przepuszczalnosc swiatla. piecowe tez to zmniejsza, co jest nielegalne
maciej - Wto Wrz 02, 2008 11:20

marcin8c napisał/a:
nie chodzi o folie tylko przepuszczalnosc swiatla. piecowe tez to zmniejsza, co jest nielegalne

Dokładnie i ZTCW to szyby atermiczne (takie lekko niebieskie) w R600 już ledwo się mieszczą powyże 70% przepuszczalności - zresztą na przedniej szybie poniżej tego przyciemnianego paska na górze jest nawet zaznaczone miejsce od którego szyba spełnia normę (taka strzałeczka i chyba właśnie liczba "70%").

leszczu - Sob Sty 28, 2012 18:27

Pozwolę sobie odświeżyć dość dawno poruszany temat, który dotyczy przyciemnianie szyb folią. :grin:
Tak się zastanawiam czy u siebie nie przyciemnić tylnych szyb. Nawet pozwoliłem sobie zrobić mały retusz w Photoshopie. :grin: Co o tym myślicie ?? Moim zdaniem nie jest najgorzej. :wink:


Teraz mam kilka pytań co do oklejania. Tylne szybki chce wyciągnąć całkowicie, aby były oklejone porządnie. Ciężko je wyciągnąć ??
Z tego co czytałem w innych tematach na forum, to tylna szybę nie jest tak łatwo okleić, z tego co wiem trzeba będzie ciąć folie na dwa elementy, czy się mylę ??
Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny. :grin:

Harry - Sob Sty 28, 2012 19:27

Najpierw gratuluje za tytuł górnika miesiąca <brawo> :mrgreen:
Ładnie wygląda
co do folii kup dobrej jakości np. 3M
a co do obklejenia to sie nie wypowiem, nie robiłem tego- obklejałem tylko model w skali 1/24 :razz:

Pirat_s-ca - Sob Sty 28, 2012 20:00

nie musisz wcale tylnej szyby dzielic na 2 czesci najwazniejsze zebys dobrze nagrzal folie

tu taki krotki filmik instruktażowo-szkoleniowy :rotfl: :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=IbpN5H2aDNw

Kozik - Sob Sty 28, 2012 20:12

leszczu napisał/a:
Z tego co czytałem w innych tematach na forum, to tylna szybę nie jest tak łatwo okleić, z tego co wiem trzeba będzie ciąć folie na dwa elementy, czy się mylę ??


podstawa to dobra folia i nic nie trzeba dzielić

leszczu - Nie Sty 29, 2012 13:39

Harry napisał/a:

Najpierw gratuluje za tytuł górnika miesiąca <brawo> :mrgreen:

Dzięki. :mrgreen:
Pirat_s-ca napisał/a:
tu taki krotki filmik instruktażowo-szkoleniowy :rotfl: :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=IbpN5H2aDNw

Na tym filmiku nakładają folię zewnątrz i wewnątrz, a w internecie czytałem, że nakłada się tylko w wewnątrz, to jak to w końcu jest ??

Pirat_s-ca - Nie Sty 29, 2012 14:02

z zewnatrz nakladaja folia zabezpieczajaca do gory i ja nagrzewaja zeby dokladnie pasowala do szyby. pozniej jak juz folia jest wyprofilowana dobrze dopasowana do szyby bo nie kazda szyba jest prosta, sciagaj warstwe zabezpieczajaca nawilzaja folie woda przyladaja od wewnatrz na mokro i wyciskaja szpachelka gumowa wode spod folii.
leszczu - Nie Sty 29, 2012 14:24

Pirat_s-ca napisał/a:
z zewnatrz nakladaja folia zabezpieczajaca do gory i ja nagrzewaja zeby dokladnie pasowala do szyby. pozniej jak juz folia jest wyprofilowana dobrze dopasowana do szyby bo nie kazda szyba jest prosta, sciagaj warstwe zabezpieczajaca nawilzaja folie woda przyladaja od wewnatrz na mokro i wyciskaja szpachelka gumowa wode spod folii.

Aha, to już wszystko jasne. :wink:

Pirat_s-ca - Pon Sty 30, 2012 21:05

leszczu najlepiej by bylo jak bys podjechal sobie do jakiegos zakladu pod pretekstem sciemnienia szyb i chcialbys zobaczyc jkak to robia
leszczu - Pon Sty 30, 2012 21:09

Pirat_s-ca napisał/a:
leszczu najlepiej by bylo jak bys podjechal sobie do jakiegos zakladu pod pretekstem sciemnienia szyb i chcialbys zobaczyc jkak to robia

W internecie jest kilka filmików i już mniej wiem co i jak. W środę jadę kupić folie i opalarkę i będziemy działać. :grin:

Firq - Pon Sty 30, 2012 21:16

Pirat_s-ca, :rotfl: :rotfl: :rotfl:
leszczu - Wto Sty 31, 2012 17:13

Jeszcze mam takie pytanie, bo na tylnych szybkach mam poprzyklejane oryginalne naklejki i napis "roverki.pl"

Czy w czasie klejenie nie będzie to przeszkadzać ??

Pirat_s-ca - Wto Sty 31, 2012 17:28

jesli masz je od srodka naklejone to tak bo bedzie tam folia odchodzic. i jeszcze jedno pamietaj zeby dokladnie umyc szyby i pozdzierac wszystkie naklejki a co do opalarki to uwazaj zebys foli nie przytopil/przypalil i jak masz dol szyby tam gdzie jest naklejka to wez jakies 2 cm zapasu w dol zeby podczas otwierania szyby folia sie nie zadzierala
leszczu - Wto Sty 31, 2012 17:44

Pirat_s-ca napisał/a:
jesli masz je od srodka naklejone to tak bo bedzie tam folia odchodzic.

Niestety od środka, trzeba będzie zerwać. :/
Jutro jak dobrze pójdzie to zrobię fotorelację. :wink:

Pirat_s-ca - Wto Sty 31, 2012 18:58

daj znac jak ci poszlo. nie zapomnij o dobrym nozyku do tapet. robota powinna ci zajac jakies 2-3 godzinki dobrze sie robi przy piwku :lol:
leszczu - Czw Lut 23, 2012 11:26

Niestety odkładam jak narazie oklejanie szybek. Trochę za zimno na modzenia w garażu. Odczekam trochę, aż ten mróz opadnie. :wink:

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 17:15 ]
Szybki przyciemnione. Tak jak pisałem wcześniej wymontowałem całkowicie szyby, aby był lepszy dostęp.
Ogólnie myślałem, że łatwo mi to pójdzie, ale metodą prób i błędów udało mi się w miarę okleić szyby. Zastanawiam się jeszcze czy spróbować okleić samemu tylna szybę, czy oddać do zakładu który tym się zajmuje. Zobaczę jeszcze. :grin:
Jutro wrzucę fotkę jak to wygląda na aucie. :grin:


[ Dodano: Czw Lut 23, 2012 11:26 ]
Fotki w moim temacie. :grin:
http://forum.roverki.eu/v...p=701561#701561

greg-si - Czw Lut 23, 2012 19:09

Bez tylnej się nie liczy ;)
Fajne są przyciemniane szybki ale jakoś bez przednich bocznych nigdy to dobrze wyglądało nie będzie.

leszczu - Czw Lut 23, 2012 20:10

greg-si napisał/a:
Bez tylnej się nie liczy ;)

Tylna tez będzie przyciemniona w swoim czasie. :wink:
greg-si napisał/a:
Fajne są przyciemniane szybki ale jakoś bez przednich bocznych nigdy to dobrze wyglądało nie będzie.

Dlatego zastanawiam się nad przyciemnieniem bocznych, ale jak wiemy przepisy mówią, aby przepuszczały 70 % światła. Kupie folię 30 % ?? No i czy jest sen przyciemniać taka folią ?? Czy będzie widać jakiś efekt ??

Firq - Czw Lut 23, 2012 20:15



jak dla mnie to albo wszystkie albo zadna ale to tylko moje zdanie ;p
Foto mojego byłego 220 sdi

[ Dodano: Czw Lut 23, 2012 20:15 ]
leszczu, folia 30% jest za mocna wedle przepisów bo szyba czysta biała ma przepuszczalność około 80 85% wiec folia musiała by być 10% a pierwsze ze nie ma takich a drugie nawet byś jej nie zauważył ;)

leszczu - Czw Lut 23, 2012 20:23

Firq, miałeś jakąś kontrole policyjną ?? Co z przeglądem ??
Firq napisał/a:
leszczu, folia 30% jest za mocna wedle przepisów bo szyba czysta biała ma przepuszczalność około 80 85% wiec folia musiała by być 10% a pierwsze ze nie ma takich a drugie nawet byś jej nie zauważył ;)

Może tak mocno w oczy by się nie rzucała. :grin:

Firq - Czw Lut 23, 2012 20:28

słuchaj jak policjant będzie chciał to i tak ci zabierze dowód ;P
przegląd legalnie nie może przejść ale na szczęście raz w roku go sie robi wiec można poświęcić pół godziny roboty i zamienić przednie na białe i potem założyć znowu ciemne ;P ja mam w rezerwie w garażu białe ;P
brat miał w VW 35% i nigdy podczas kontroli sie nie doczepili ale są policjanci i policjanci wiec sam wiesz jak jest ;)

Alexi - Czw Lut 23, 2012 21:14

http://www.joemonster.org...ciemnienie_szyb

zawsze możecie skorzystać z pomysłu z za wschodniej granicy ;-)

leszczu - Czw Lut 23, 2012 21:18

alexi, widziałem ten filmik i raczej z tego pomysłu nie skorzystam. :mrgreen:
Harry - Czw Lut 23, 2012 21:50

nie wiem jak u Ciebie,ale ja mam fabrycznie trochę przyciemnione szyby i jak z kolesiem rozmawiałem o przyciemnianiu szyb to jak położysz na to nawet najjaśniejszą folie to i tak będzie już za ciemno wg. prawa
Matheeo - Czw Lut 23, 2012 22:05

Szyby od kierowcy (nie wiem czy przednia) ale muszą nieć 78% przepuszczalności światła i można spokojnie się z tym poruszać nie maja prawa nam zabrać dowodu ani wlepić mandatu:)
Firq - Czw Lut 23, 2012 22:12

Matheeo, nie 78 tylko 70 % na szyby przednie boczne
i nie ma takiej foli która by miała przepuszczalność światła 70 %
czołowej nie można w ogóle ruszać

leszczu - Pią Lut 24, 2012 11:11

Harry napisał/a:
nie wiem jak u Ciebie,ale ja mam fabrycznie trochę przyciemnione szyby i jak z kolesiem rozmawiałem o przyciemnianiu szyb to jak położysz na to nawet najjaśniejszą folie to i tak będzie już za ciemno wg. prawa

U mnie też są jakby lekko przyciemnione, więc raczej zrezygnuje z oklejenia przednich bocznych szyb. :wink:

Jawaa - Pią Lut 24, 2012 15:16

No zawsze pozostaje wypalanie ;)
Firq - Pią Lut 24, 2012 20:42

Jawaa, wypalenie nic nie daje bo tez jest nielegalne i uwierz mi na słowo bo MG miałem piecowa trzasnąć żeby mieć spokój z policja ale okazało sie ze piecowo tez nie można i poszła folia ;)
Markzo - Sob Lut 25, 2012 08:49

zastanawiałem się nad przyciemnieniem wszyskich szyb, bo t ak jak mowisz Firq, bez przednich wyglada to dziwnie :/ ale tak, ze wszystkie delikatnie, zeby nie bylo widac az takiej roznicy, moze wtedy sie policja nie przyczepi :D
greg-si - Sob Lut 25, 2012 08:56

Markzo napisał/a:
wszystkie delikatnie, zeby nie bylo widac az takiej roznicy,

Też tak myślałem sobie zrobić. Jednak folia do mnie nie przemawia a piecowe przyciemnianie szyb to ciężka rzecz dla kieszeni.

leszczu - Sob Lut 25, 2012 11:25

greg-si napisał/a:
Jednak folia do mnie nie przemawia

Dlaczego ?? Dobrej jakości folia oklejona przez ludzi którzy na tym się znają i będzie trzymać bardzo długo. :wink:

Firq - Sob Lut 25, 2012 14:59

leszczu, dobrze mówi po co płacić za piec z 2 tys zł jak i tak może polecja zabrać dowód jak za oklejenie zapłaci sie 500 i będzie to profi i zobacz ile taniej a efekt ten sam
ja w Mg Zr mam wszystkie oprócz czołowej folią oklejone w profesjonalnym zakładzie dostałem homologacje czy coś takiego na folie i wygląda to zacnie :)
jak bym miał sam tył przyciemniać to nawet bym sie nie brał za przyciemnianie bo jak dla mnie zero efektu

Markzo - Sob Lut 25, 2012 16:33

Firq zapodaj jakieś foto ZR ;)
Firq - Sob Lut 25, 2012 18:04

ok ale jutro bo dziś juz ciemno ok :)
maniaq - Sob Lut 25, 2012 21:16

moj byly czarnuch mial wszytskei lekko przyciemnione i wygladalo :ok: w ZS sa tylko tylne boczne i tyl oklejone i juz dziwnie wyglada, ale imho ciut za mocno seria jest, ale nie ruszam narazie ;)

foty obu w garazu

Lysy_ - Nie Lut 26, 2012 13:59

Ja w obu autach przyciemniałem - w VB kombi koszt 300zl za tylne boczne i cały bagażnik a w 400-tce 200zł za tylne boczne i tylną więc koszta nie są tak duże. Sam bym się bał. Widziałem już niejedno auto oklejane własnoręcznie (szczególnie chodzi o tylną szybę) - niby wszystko wychodzi ok a za kilka tyg. podchodzi powietrze kub folia po prostu pęka. Wiele osób włącza też zaraz po takowym zabiegu ogrzewanie szyby gdzie tego robić nie wolno przez ok. tydzień.
Firq - Nie Lut 26, 2012 18:17






Jeśli ktoś bedzie chciał napisać że za ciemne i takie tam niech sie wstrzyma od komentarza :D mnie sie tak podoba jak jest i jest Git :)
przeprosić moge tylko za jakość zdjęć ale robione telefonem i również za nieprzepisową Fele do MG ale to tylko na potrzeby ZIMY :D

Markzo - Nie Lut 26, 2012 23:06

wygląd - mega megajeszcze raaz mega, tylko kurna, niebiescy sie nie czepią?
Kozik - Pon Lut 27, 2012 07:59

Markzo napisał/a:
wygląd - mega megajeszcze raaz mega, tylko kurna, niebiescy sie nie czepią?


jak już było pisane wyżej, dopóki się nie czepią to nie czepią a jak się trafi taki co się czepi to dowód zabierze ;)

Firq - Pon Lut 27, 2012 18:44

Kozik, dokładnie tak :) zawsze możesz głupa przygrać i powiedzieć ze zapomniałeś dowodu i masz 50 za brak dokumentu przy sobie ;P
Kozik - Pon Lut 27, 2012 19:00

Firq napisał/a:
Kozik, dokładnie tak :) zawsze możesz głupa przygrać i powiedzieć ze zapomniałeś dowodu i masz 50 za brak dokumentu przy sobie ;P


albo auto na lawetę, skoro masz nie sprawne (brak ubezpieczenia/przeglądu przy sobie)

[ Dodano: Pon Lut 27, 2012 19:00 ]
swoją drogą strasznie mi się podoba ten kolor Zra takiego mógłbym mieć jeśli miałby być jasny

Firq - Pon Lut 27, 2012 22:09

Kozik, za co na lawete ? mam ubezpieczenie i karte pojazdu przy sobie żeby udowodnić ze to moje auto a dowodu mogłem zapomnieć co nie :P
Kozik - Pon Lut 27, 2012 22:12

Firq napisał/a:
Kozik, za co na lawete ? mam ubezpieczenie i karte pojazdu przy sobie żeby udowodnić ze to moje auto a dowodu mogłem zapomnieć co nie :P


zależy od policjanta ;) "ma Pan niesprawne auto bo szyby ciemne, zagraża to bezpieczeństwu, nie może Pan dalej jechać, albo drapiemy albo laweta, albo przyjeżdża Pan z szybami zapasowymi" wszystko zależy od policjanta ;)

Firq - Pon Lut 27, 2012 22:24

Cytat:
wszystko zależy od policjanta

dokładnie :)