Zobacz temat - [R620] Nie działa centralny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Nie działa centralny

czyzo - Sob Lip 12, 2008 17:35
Temat postu: [R620] Nie działa centralny
Witam! Przeczytałem już wiele postów ale nigdzie nie było podobnej usterki.
Potrzebny był akumulator, został odpięty na jakieś 10 min i ponownie zapięty...
Podłączyłem go i nagle zaczął wyć alarm i mrygać kierunkami. z tego powodu, że mój pilot do fabrycznego alarmu nie reaguje odpialem syrenę. Poszedłem otworzyć samochód z kluczyka, otworzył się lecz tylko jedne drzwi... teraz nie działa centralny. Dioda przy przyciskach od zamka mryga przy otwartych jak i zamkniętych drzwiach.
Jest na to jakaś rada? Aby działał centralny? Pozdrawiam!

Chester - Sob Lip 12, 2008 19:14

sprawdz na początek bezpieczniki ;) ja jak miałem spalony bezpiecznik od centralnego (CDL) to auto nie reagowało na pilota tzn nie otwierało/zamykało drzwi ale autko dało się odpalić ;)
czyzo - Sob Lip 12, 2008 23:56

Dokładnie autko się odpala bez problemu, wszystko działa, lampki po zamknięciu drzwi gasną. Lecz coś fabryczny alarm szwankuje bo w ogóle nie działają kierunki przy zamykaniu i otwieraniu jak zauważyłem wcześniej. A pilota muszę jeszcze sprawdzić raz czy działa tak to może uda się zaprogramować go.
Chester - Nie Lip 13, 2008 00:13

sluchaj jak mówie posprawdzaj wszystkie bezpieczniki a szczególnie te pod maską..... u mnie był identyczny przypadek jak brałem auto z komisu.... ;) wymiana bezpiecznika unormowała wszystko :))
czyzo - Nie Lip 13, 2008 10:08

Wszystkie bezpieczniki są w porządku... Co teraz?
Marrkus - Nie Lip 13, 2008 10:52

gdzie odpiąłeś tą syrenę??
czyzo - Nie Lip 13, 2008 11:02

Po lewej stronie jest, Odpiąłem kość i przestała wyć a kierunki mrygały przez chwilę. Ale nie zależy mi na alarmie tylko samym centralnym..
NEOSSS - Nie Lip 13, 2008 15:04

czyzo, zamknij wszystkie drzwi i tylną klapę, odłącz klemę -, podłącz ją za jakieś 2 minuty, otwórz drzwi kluczykiem w drzwiach kierowcy...
Marrkus - Nie Lip 13, 2008 16:26

Centralny i alarm to jeden moduł. Po uruchomieniu alarmu wyje przez 30s po tym czasie na 30s przestaje wyć i tak cyklicznie (Przynajmniej tak to u mnie wyglądało). Radził bym wszystko podłączyć tak jak należy - zamknąć drzwi i spróbować otworzyć kluczykiem.
Alarm powinien dać się rozbroić z kluczyka.

czyzo - Nie Lip 13, 2008 21:31

Alarm i tak się nie załącza bo dioda ciągle mryga a centralny nie działa. Może przeczyszczenie sterownika centralnego coś pomoże? Bo wcześniej alarm i tak nie działał z pilota a samochód był normalnie zamykany i otwierany z kluczyka.
NEOSSS - Pon Lip 14, 2008 09:46

czyzo, Posprawdzaj wszystkie krancowki przy drzwiach oraz styczniki w klapie tylnej i masce przedniej, nastepnie zrob to co napisalem wyzej...
jurek4040 - Pon Lip 14, 2008 11:39
Temat postu: Re: [R620SDi 97r.] Nie działa centralny
cze w moim rowerku był rozwalony akumulator włanczał sie alarm i dziwnie działał centralny. po wymianie wszystko ok
czyzo - Pon Lip 14, 2008 18:07

Krańcówka prawych tylnich drzwi zaśniedziała i zżarło styki czyli leci do wymiany lecz wątpię żeby miało to związek ze wszystkim ponieważ wcześniej centralny działał.
Akumulator jest nowiutki.

Sprawdzę jeszcze sterowniki centralnego i alarmu. To jest moduł umieszczony w bagażniku po prawej stronie?? Czy alarm jest osobno pod nogami kierowcy??

NEOSSS - Wto Lip 15, 2008 08:21

czyzo, Modul jest po prawej stronie w bagazniku - centralka alarmu
czyzo - Wto Lip 15, 2008 08:54

Ok, sprawdzę wszystko po kolei. Jak napotkam jeszcze jakiś problem to dam znać.
Dzięki za pomoc!

[ Dodano: Wto Lip 22, 2008 22:28 ]
Centralny naprawiony.

Rozkręciłem sterownik który znajdował się w bagażniku, sprawdziłem czy dochodzą napięcia - wszystko ok. Podpiąłem się do masy i sprawdzałem kontrolką przekaźniki jeden po drugim. Pierwszy sterował alarmem i syreną a następne centralnym zamkiem z pilota i z klucza. Otwierał i zamykał wszystkie drzwi po daniu sygnału... Wsadziłem kluczyk, przekręciłem i centralny powrócił do normy. Jak widać po zdjęciu klemy musiał się jakoś zaciąć.


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam! :oops: