Zobacz temat - Ubezpieczenie MGF - to nie takie proste ;)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Ubezpieczenie MGF - to nie takie proste ;)

toya - Czw Lip 17, 2008 10:23
Temat postu: Ubezpieczenie MGF - to nie takie proste ;)
Niedługo kończy mi się ubezpieczenie auta, więc postanowiłam zrobić małe rozeznanie co do wysokości składek u różnych ubezpieczycieli. Sprawdzałam kilka firm.
Zazwyczaj można samemu zrobić kalkulację na stronach www, ale w przypadku Link 4 wszystko załatwia się przez telefon. No więc zadzwoniłam.

Bardzo uprzejmy pan wypytał o szczegóły dotyczące mojej osoby, następnie zaczął pytać o samochód.
I tu zaczęły się schody ;)
Kiedy powiedziałam że samochód to MG - cisza w słuchawce. No to dodałam szybko, żeby sprawdził ROVER. Pan coś tam sobie poklikał w systemie, po czym stwierdził, że weźmie ode mnie dane samochodu, a potem go poszuka :)
No i zaczął się wywiad:
- To jaki to dokładnie model?
- MGF 1.8i, rok 1996
- 4-drzwiowy?
- nie, 2-drzwiowy
- 2? A nie 3? Nie ma takiej klapy z tyłu?
Zabawne, jak mężczyzna słysząc kobietę po drugiej stronie słuchawki zakłada, że nie potrafi ona odróżnić samochodu 2-drzwiowego od 3-drzwiowego ;)
Rozmowa trwała jeszcze chwilę ("czy to diesel, czy benzyna i czy z gazem!!), po czym pan stwierdził, że połączy się ze "specjalistą do spraw modeli". Specjalisty niestety nie było już w pracy, więc nic nie pomógł. Pan grzecznie poinformował mnie, że dziś od rana zajmie się tym problemem, razem z owym specjalistą wprowadzą MGF do bazy modeli i zadzwonią do mnie w sprawie składki :)

Tak więc dla posiadaczy MGF - droga przetarta. Model ten jest już na liście modeli w Link 4, można ubezpieczać ;)

Rozbawiła mnie wczoraj ta cała sytuacja.

Ależ mam wyjątkowe auto :D

Brt - Czw Lip 17, 2008 10:28

:hahaha: :hahaha: :hahaha: trzeba mu było podać stronę klubową, żeby sobie obejrzał :mrgreen: daj znać co Ci zaproponuja ;)
Azazel85 - Czw Lip 17, 2008 10:31

Hehehe... ;)

Ja też się na to autko czaję, i $$ odkładam;) Tylko żeby mi go z komisu nie wykupili :evil:

Ciekawe czy w niemieckich ubezpieczalniach też takie przeprawy będą - i jeśli tak, jak ja przez nie przebrnę jak niemieckiego nie znam :| :rotfl2:

Chociaż pewnie jak składkę dla młodego kierowcy z pierwszym swoim autem usłyszę - odechce mi się samochodu... :/ Dobrze że na rowerze też jeździć lubię :D

MaReK - Czw Lip 17, 2008 10:36

Taa... jak rejestrowalem swojego MG ZT i tak tez wpisalem we wniosku. To sie przyczelpili, ze na fakturze jest Napisane Tourer. No to im tlumacze, ze blad i ze nie chce miec tourer. Musi byc tourer, bo inaczej fakture trzeba skolowac nowa (korekte itp.)
No ale z Belgia nie bede dysktuowal bo czlowiek podniecony nowa zabawka, chce sie juz cieszyc nia. Wiec juz sie zgodzilem na to MG ZT Tourer.

Przyjezdzam po odbior dowodu rej. a tam kuzwa wpisane Rover ZT Tourer.
Niestety poprawki trwalyby tygodniami wiec znowu przyjalem do wiadomosci i polecialem montowac tablice.

Jade ubezpieczyc gada. Padlo na Warte z takich a nie innych wzgledow i... niestety. Nie ma Rover ZT Tourer! :)
No ale w koncu sie udalo dojsc "ekspretom" ze to sedan, ze ze stajni rovera i ze MG.

Pozdrawiam,

Brt - Czw Lip 17, 2008 10:42

no comment :|
emes - Czw Lip 17, 2008 10:48

Takie rzeczy to normalna sprawa, ja mam napisane w dokumentach w ubezpieczeniu Rower :-)
roverfun - Czw Lip 17, 2008 11:00

emes napisał/a:
Takie rzeczy to normalna sprawa, ja mam napisane w dokumentach w ubezpieczeniu Rower :-)



do czego to doszło by było obowiązkowe OC na rower! :)

kasjopea - Czw Lip 17, 2008 11:21

Ja mam we wszystkich papierach, że mam Rovera 414. Tak już był zarejestrowany w Niemczech przy pierwszej rejestracji i tak zostało :bezradny:
toya - Czw Lip 17, 2008 14:38

Brt napisał/a:
daj znać co Ci zaproponuja ;)


Zaproponowali mi naprawdę dobrą ofertę. Nie chcę tu nikomu robić reklamy, ale wyliczyli mi składkę na niecałe 780zł, podczas gdy wszystkie inne firmy proponowały składkę w przedziale 1100 - 1400 ! Jak dla mnie rewelacja!

I jeszcze coś na dobry humor:
Pan zadowolony, że już ma mój model w bazie danych, zapytał żeby się upewnić, czy to jest model 1.8 i czy WC (czyt. wu-ce). :rotfl: Ciekawe jak by taki MGF W-C wyglądał :D

Brt - Czw Lip 17, 2008 15:12

WC :hahaha: ale fajnie, że taka oferta :ok: :D
piter34 - Czw Lip 17, 2008 15:19

toya napisał/a:
i czy WC (czyt. wu-ce).

Śmiejcie się. :mrgreen:
Właśnie dlatego ROVER nie dał na klapie oznaczenia VVC, aby ludziom się z WC nie myliło. I tak powstało "Vi"... :lol:

michalswiatek - Czw Lip 17, 2008 22:13

A ja z kolei w dowodzie mam wpisane ROVER RD 1,8 KAT :/ Tak byl zarejestrowany wczesniej i nic sie nie dalo zrobic.
Jesli chodzi o ubezpieczenie OC to w TU FILAR zaplacilem 341PLN po uwzglednieniu mojej znizki (60%) i zwyzki za wiek mojej ladniejszej polowy.

Azazel85 - Czw Lip 17, 2008 22:26

michalswiatek napisał/a:
mojej znizki (60%)

:obłoki:
60% zniżki, więc 40% stawki....

Ja jak ze znajomym z Allianz tutejszego gadałem, na dzień dobry dostane 230% stawki :olaboga: :beczy: ://
Kierowca poniżej 25 roku życia, dopiero po 3 latach posiadania prawka dostaje 110%, i dopiero potem rokrocznie w przypadku bezwypadkowej jazdy stawka mu spada...

Irek - Czw Lip 17, 2008 22:36
Temat postu: Re: Ubezpieczenie MGF - to nie takie proste ;)
toya napisał/a:

Tak więc dla posiadaczy MGF - droga przetarta. Model ten jest już na liście modeli w Link 4, można ubezpieczać ;)


no wlasnie dlatego odchodze od linka... za kazdym razem jak chce u nich ubezpieczyc samochod to chca bym wysylal im skan lub faksem ksero dowodu, bo nie maja samochodu w swojej bazie...
a w CU Direct sa wszystkie i samemu mozna sobie skladke wyliczyc on-line. I w moim przypadku jest o niebo korzystniejsza... :)


pozdr
irek

PTE - Czw Lip 17, 2008 22:44

Ja od 2 lat wykupuję pakiet w Aksie (w tym roku to już z lenistwa - nie chciało mi się ofert konkurencji wertować :oops: ) i za jedno muszę ich pochwalić - wszycy konsultanci z którymi rozmawiałem prawidłowo wymawiali nazwę auta :mrgreen:
Irek - Czw Lip 17, 2008 22:51

PTE napisał/a:
Ja od 2 lat wykupuję pakiet w Aksie (w tym roku to już z lenistwa - nie chciało mi się ofert konkurencji wertować :oops: ) i za jedno muszę ich pochwalić - wszycy konsultanci z którymi rozmawiałem prawidłowo wymawiali nazwę auta :mrgreen:


moze dlatego, ze konsultantow nadzoruje nasza Klubowiczka ;)

pozdr
irek

Joa - Czw Lip 17, 2008 23:22

Azazel85 napisał/a:
Ja jak ze znajomym z Allianz tutejszego gadałem, na dzień dobry dostane 230% stawki :olaboga: :beczy: ://
Kierowca poniżej 25 roku życia, dopiero po 3 latach posiadania prawka dostaje 110%, i dopiero potem rokrocznie w przypadku bezwypadkowej jazdy stawka mu spada...


ojj.. nie tak.
jakim cudem 230% ??
to Twoje pierwsze ubezpieczenie? miales jakies szkody?

allianz wlasnie czesto wybieraja mlodzi kierowcy dlatego, ze sa male zwyzki- tylko 30% za wiek. nie ma zwyzki dodatkowej za krotki okres posiadania prawa jazdy.
placisz wiec stawke podstawowa +30% za wiek.

inaczej jest juz np w hdi, gdzie masz 30% za wiek i 30% za prawko, albo w generali, gdzie masz 100% za wiek i 30% za prawko.

cos dziwnych rzeczy Ci naopowiadal ten znajomy z allianz.. ;>

maniaq - Czw Lip 17, 2008 23:30

Irek napisał/a:

moze dlatego, ze konsultantow nadzoruje nasza Klubowiczka ;)

pozdr
irek



a w bazach siedzi brat jednego z klubowiczow ;)

pozdr
maniaq

ps. nomen omen zgadali sie po zlocie na fajku jakims :D

zupelny OT , moj dowod wyglada >>>> MG ZR 2.0 IDT :)

jerzu - Pią Lip 18, 2008 09:54

Ja w dowodzie miałem Zamiast Rover 200 to Rover MGF
dobryziom - Pią Lip 18, 2008 10:14

Ja mam tak jak przyjechał z Włoch Rover 220 coupe :ok:
mcjg - Pią Lip 18, 2008 10:26

Za radą klubowiczów swojego klekota ubezpieczyłem w MTU. Stawka o 150 zł. niższa niż w HDI i o ponad 200 niż w link4. Do tego dodali mi miniAC z pełnymi zniżkami pomimo, że wcześniej nie miałem go nigdzie. Chcieli mi dać pełne AC ale mini mi bardziej pasuje.
kruszon - Pią Lip 18, 2008 11:41

Ja w link4 mam wpisane:
Marka: Rover
Model: R 45 1.6 1.6 :shock:

Coś im się namnożyło R-ek i 1.6, ale poza tym z grubsza się zgadza ;)

Pewnie miało być 1.6 16V, bo w dowodzie mam tylko Rover 45 16V :/

Pozdrawiam

Irek - Sob Lip 19, 2008 03:59

maniaq napisał/a:
ps. nomen omen zgadali sie po zlocie na fajku jakims :D


a tak - slyszalem :)

swiat jest jednak maly...

pozdr
irek

kamil_luczak - Sob Lip 19, 2008 11:10

Nic nie mowicie w AXA pace za samo OC 2800zl :/ Mam 23lata, pierwsze ubezp samochodu, rej tylko na mnie. Teraz policzylem sobie w Allianzie i wyszlo 1500zl, wiec bedzie baj baj axa
roverfun - Sob Lip 19, 2008 11:27

Kamil Luczak napisał/a:
Nic nie mowicie w AXA pace za samo OC 2800zl :/ Mam 23lata, pierwsze ubezp samochodu, rej tylko na mnie. Teraz policzylem sobie w Allianzie i wyszlo 1500zl, wiec bedzie baj baj axa


Ja płace 730 zł w Allianz Direct - rejestracja na mamuske która nie ma prawka (niby nie trzeba w Allianz albo w ogole) + ja, jako wspolwlasciciel (tylko zwyzki za wiek nie płace w ten sposob)

Ciufa - Nie Lip 20, 2008 22:40

Irek napisał/a:
a w CU Direct sa wszystkie i samemu mozna sobie skladke wyliczyc on-line. I w moim przypadku jest o niebo korzystniejsza...

w Cu wyliczyli mi 1200 zł, w link4 ....................................... 1700 zł :shock:
z AXA rezygnuje bo wyliczyli 1300 zł
PTE napisał/a:
Ja od 2 lat wykupuję pakiet w Aksie (w tym roku to już z lenistwa - nie chciało mi się ofert konkurencji wertować ) i za jedno muszę ich pochwalić - wszycy konsultanci z którymi rozmawiałem prawidłowo wymawiali nazwę auta

jak ze mną rozmawiali, równiez każdy konsultant poprawnie wymawiał marke Rover :mrgreen:

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 20:40 ]
Kamil Luczak napisał/a:
Nic nie mowicie w AXA pace za samo OC 2800zl Mam 23lata, pierwsze ubezp samochodu, rej tylko na mnie.

eee rok temu jak ubezpieczałem swój pierwszy samochód w AXA (miałem wtedy 23 lata) to za samo OC zapłaciłem 1600 zł, wiec niewiem z kąd u Ciebie wyliczyli taką sume