Zobacz temat - [R45] Uciekający płyn z chłodnicy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Uciekający płyn z chłodnicy

kosman - Sob Lip 26, 2008 16:32
Temat postu: [R45] Uciekający płyn z chłodnicy
Witam
Czy możliwe jest, żeby przez miesiąc uciekło około 2 litry płynu. Dodam, że cały czas prawie używam klimy i po dłuższej trasie tworzy mi się mała plama pod autem. Więc nie wiem czy to jest normalne czy może gdzieś mi ucieka ten płyn?

Dolt - Sob Lip 26, 2008 16:48

Na pewno masz gdzieś wyciek.
Ja tak niedawno wracałem z włączoną klimatyzacją z trasy, zatrzymałem się patrzę trochę wody pod samochodem ale pomyślałem, włączona klima to trochę wody zawsze będzie.
Otworzyłem maskę patrzę a w zbiorniczku sucho.
Okazało się że przetarł mi się delikatnie wąż bo haczył o wentylator od klimy :/
Skleiłem, odsunąłem, podpiąłem opaską i jak narazie nic nie dolewam :mrgreen:

Ps. Ojciec w Mondeo przez 2 lata ani kropli nie dolał

Gorzus - Sob Lip 26, 2008 17:01

Też miałem podobny problem z ubytkiem płynu i w pierwszej kolejności była to wina dziurawej chłodnicy a po jakimś czasie walnęła uszczelka w pompie wody i pompa do wymiany!!! Teraz z wymieniona chłodnicą i pompą układ jest szczelny!!! najlepiej wlać wody do układu i wejść na kanał to się zobaczy skąd ucieka!!!
gpredki - Nie Lip 27, 2008 11:27

Plyn chlodniczy nie ma nic wspolnego z klimatyzacja.
Brt - Nie Lip 27, 2008 21:45

jak uzywasz klimy, to skropliny z parownika sa odprowadzane pod auto, stąd plama. I to jest jednyna plama pod autem z której należy się cieszyć :P ;)
Co do płynu chłodniczego, to szukaj wycieku/albo białego nalotu gdzieś na wężach/chłodnicy itp.