Zobacz temat - [R825] Awaria koła pasoweg wału korbowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R825] Awaria koła pasoweg wału korbowego

Revolt - Nie Lip 27, 2008 23:57
Temat postu: [R825] Awaria koła pasoweg wału korbowego
Witam ...
No i niestety autko zanim znalazlo nowego nabywce narobiło mi troszke kłopotu

Od jakiegos czasu na zimnym silniku przy niskich obrotach było słychać piszczenie.

Nikt z mechaników nie chciał sie tym babrać bo kazdy twierdził ze to rolka napinacza paska klinowego i ze w niczym to nei przeszkadza a wymiana moze byc kosztowna.

No ale sytlacja wyjasniła sie w momencie kiedy padło koło pasowe.

I teraz problem tkwi w tym ze nigdzie tego nie moge do 800 tki z silnikiem 2.5 VM diesla dokupić tego koła ani to nowego ani używanego

Regeneracja raczej w gre nie wchodzi ??

i czy znacie moze jeszcze jakieś spady gdzie mógłbym o tego typu czesc zapytać ??

Raczej rozwiazanie typu "To se kupie to koło ze scorpio albo ducato - bo tam tez vm 2.5" odpada :(

piter34 - Czw Wrz 11, 2008 11:23

Revolt, czy udało się rozwiązać problem?
Revolt - Czw Wrz 11, 2008 17:38

Witaj Piter :)

Tak udalo sie jednak jest to w tym modelu silnika nie lada wyzwanie i ogromny koszt

Poszukiwania czesci - 2 tyg.
koszt operacji 420 zł

piter34 - Pią Wrz 12, 2008 10:31

Revolt napisał/a:
koszt operacji 420 zł

No brawo. Nawet koszt nie jakiś straszny wyszedł ;)

[ Dodano: Pią Wrz 12, 2008 10:32 ]
Może napisz gdzie kupiłeś koło... :roll:

Revolt - Pią Wrz 12, 2008 20:32

piter34 napisał/a:
Może napisz gdzie kupiłeś koło...


Hmmm obdzwoniłem cale allegro i nic ...

Potem znalazłem na jakimś serwisie ogłoszeniowym Handlarza czesciami no i u niego udało mi sie dorwać ten part

Przerabiałem też temat czesci z alfy ducato chevroleta i innych ... niestety kazde koło pasowe ma inna srednice

Tomi - Pią Wrz 12, 2008 21:53

Revolt napisał/a:
piter34 napisał/a:
Może napisz gdzie kupiłeś koło...


Hmmm obdzwoniłem cale allegro i nic ...

Potem znalazłem na jakimś serwisie ogłoszeniowym Handlarza czesciami no i u niego udało mi sie dorwać ten part

Przerabiałem też temat czesci z alfy ducato chevroleta i innych ... niestety kazde koło pasowe ma inna srednice


Trzeba było sprawdzić Forda Scorpio...

Revolt - Pią Wrz 12, 2008 23:23

Tomi wprawdzie osobiście nie mierzyłem srednicy koła z scorpio ale kontaktowałem sie z człowiekiem sprzedajacym scorpio na czesci i mówił ze ktoś juz dzwonił w sprawie VM z rovera i srednice sie nie zgadzały :(
Tomi - Sob Wrz 13, 2008 01:12

To dziwne, bo załatwiałem komuś nówkę sztukę z Forda i wszystko pasowało. Różnica była jedynie w ilości rowków. Nowszy typ miał szerszy pasek.
Revolt - Sob Wrz 13, 2008 11:43

Tomi napisał/a:
To dziwne, bo załatwiałem komuś nówkę sztukę z Forda i wszystko pasowało. Różnica była jedynie w ilości rowków. Nowszy typ miał szerszy pasek.


Tomi Być może, jednak nie chcialem ryzykowac choćby ze wzgledu na to ze jeszcze wtedy 800tka była mi niezbedna od zaraz.

Dodam ze objawem takiej awarii jest niesamowite "swierszczenie" tegoż koła na zimnym silniku. Kazdy mechanik mówił ze to rolka napinacza paska klinowego i zeby tego nie ruszać. Obrociłem trase oświęcim - miedzyzdroje i po powrocie 3 dni pozniej rozleciało sie to koło - szczęscie w nieszczesciu ...

maniekott - Pon Lut 23, 2015 15:07

u mnie zaczyna sie ten problem, bylem w "deuter" oni mi robili tuleje wachaczy i spokojnie regeneruja te kola pasowe akurat mieli juz gotowe od chryslera z vm. koszt to ok 250 zl i czas jakies 4-5 dni. mam tylko pytanie czy duzym klopotem jest odkrecenie tego kola z walu, czy wystarczy zablokowanie walu biegiem i hamulcem? bo musze im wymontowac to kolo. pozdrover
AndrewS - Pon Lut 23, 2015 22:00

Oj nie wiem czy Ci ktoś na szybko odpowie, bo 800 mało na forum, a co dopiero z tym silnikiem. Szukaj może na forum chryslera.