Zobacz temat - [Freelander] Cieżkie biegi czy to reduktor
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Cieżkie biegi czy to reduktor

_gawel_ - Wto Lip 29, 2008 16:53
Temat postu: [Freelander] Cieżkie biegi czy to reduktor
witam, mam LR freelander `99 2,0di (130,000 km) i mam problem szczególnie z 1,2 i R. Czasami jak sie zblokują to naprawde cieżko je zapiąć. Dodam że sprzegło ładnie zapina bo juz na samym dole (początku) zasprzęgla biegi.
Czy moze mieć to związek z reduktorem i jego ewentualnym uszkodzeniem bo czasami słuchac go na jedynce, delikatne stuknięcie.
Czy lewarek jest we freelanderze na linkach czy to mozw wina jakiś tulejek?
W volvo v40 miałem takie objawy i wystarczyła wymiana tulejek wybieraka.
Może ktoś będzie wiedział...
Dzięki i pozdrawiam

r2 - Sro Lip 30, 2008 08:43

czesc na poczatek zmien olej skrzyni ,tam wchodzi olej silnikowy dobrej jakosci a jesli to nie pomoze to problem bedzie w skrzyni,i moim zdaniem to niema nic wspolnego z reduktorem
sebakop - Sro Lip 30, 2008 13:43

nie rozumiem. :/ czy sprzęgło zasprzęgla na samym początku, czyli jeśli jest wciśnięte do podłogi to puszczając bierze nisko przy podłodze czy wysoko przy jego końcu skoku.
odnośnie oleju do skrzyni to jeśli nie masz mtf to zalej castrol magnatek diesel 10w40............ to nie jest cryptoreklama......... :razz:

jeśli jednak sprzęgło jest ok...to z tego co piszesz o biegach to chyba jednak synchronizatory biegów :cry: a jeśli chodzi o stuknięcie to może być wszystko.......... przegób, podpory wału. tylny most. zawieszenie tłumika. poduszki pod skrzynią ... itd , itp
zważywszy że jest to zespolony 4x4 na stałe to przeciążenia są bardzo duże i pojawiają sie różnego rodzaju stuki i odgłosy w naprężającym sie zawieszeniu, najczęście przy ostrych skrętach. u mnie też są od dawna i jakoś się nić nie dzieje..... odpukać :wink: poprostu freelander :razz:

_gawel_ - Pią Sie 01, 2008 10:08

sprzęglo bierze na samym dole, zaraz po delikatnym wyciśnieciu zaczyna brać.
Z tym stukaniem to juz sie przyzwyczailem a i oststnio jak by skrzynia sie sama naprawiła...
Dziękuje za porady i zaleje tego magnateka, ile tam do skrzyni wchodzi?