Zobacz temat - [R75] Mam problem z webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Mam problem z webasto

anna_m. - Pon Sie 04, 2008 21:28
Temat postu: [R75] Mam problem z webasto
Witam ! Mam problem z webasto. Dlaczego po zaraz po otwarciu auta, niezależnie czy kluczykiem czy też za pomocą pilota, automatycznie włącza się webasto. Urządzenie odpala się bez względu na temperaturę powietrza na zewnątrz - nawet odpalało w lipcowe upały.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Anna M.

henryk - Wto Sie 05, 2008 00:10

Czy masz programowane ogrzewanie kabiny samochodu?
Czy tak było od początku w tym egzemplarzu, czy teraz się stało?

anna_m. - Wto Sie 05, 2008 07:57

Tak naprawdę to niewiele wiem o webasto. Swój rowerek kupiłam w marcu br. Od zawsze, tj. od chwili zakupu w momencie otwierania drzwi włączało się to urządzenie pod maskę. Nie zauważyłam jednak by ogrzewało ono wnętrze kabiny, myślałam, że służy ono tylko do podgrzania silnika.
Pozdrawiam Anna M.

edward25 - Wto Sie 05, 2008 08:00

Anna M. napisał/a:
w momencie otwierania drzwi włączało się to urządzeni

Ja mam podobnie, ale webasto nie odpala, tylko włącza się jego wentylator i przewietrza "piecyk" i za kilka sekund przestaje pracować - pewnie tak ma być, choć sam nie wiem do końca. Skąd bierze się impuls do uruchomienia wentylatorka webasta ?
Może inni się wypowiedzą na ten temat.

Rowan - Wto Sie 05, 2008 08:23

Szkoda, że Marian_K jest nieobecny na forum już dłuższy czas :sad:
Ale co do Webasta, to u mnie tylko w zimne dni-noce, gdy jest poniżej 5*C. Nigdy inaczej. Anna M., a może u Ciebie ktoś założył osobne sterownie Webastem i dlatego się włącza.

anna_m. - Wto Sie 05, 2008 09:34

Tego nie wiem. Bedę musiała to sprawdzic u jakiegoś mechanika. Jednak raczej nie podejrzewam, że ktoś kombinował przy tym urządzeniu. Auto kupiłam świeżo sprowadzone z Francji (na tablicach francuskich). Tam raczej wielkich chłodów, nawet w okresie zimowym, nie ma. Myślę, że urządzenie to jest fabrycznie założone.
JurekG - Wto Sie 05, 2008 15:33

ja tez tak mam, po otwarciu samochodu zalacza sie webasto na jakies pol minuty ale nie dogrzewa kabiny i podejzewam (chyba nawet czytalem gdzies na ten temat) ze jest to tylko taki tryb przygotowujacy webasto do pracy i w przypadku niskiej temperatury kabina bedzie ogrzewana :)
edward25 - Czw Paź 30, 2008 08:45

JurekG napisał/a:
po otwarciu samochodu zalacza sie webasto

Z tym Webasto to są "trzy światy"
Nie jestem pewien czy winno załączać się przy otwieraniu np. drzwi !
Założyłem inny sterownik i włączało się wzorcowo, bez jakichkolwiek przewietrzeń, byle kiedy. No ale sterownik oddałem i muszę na nowo zacząć temat z usprawnieniem tego urządzenia, bo raz zapala, raz nie, raz po odpaleniu i krótkiej pracy gasi, wyrzucając kłęby białego dymu wlotem powietrza.
Jak wyłączę zasilanie na jakiś czas to zaraz po tym załączy się konkursowo, ale następne załączenia są już różne - ma swoje humory :)