Zobacz temat - [R45] Tylne zawieszenie. Autem rzuca na boki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Tylne zawieszenie. Autem rzuca na boki

snake0908 - Sob Sie 09, 2008 16:41
Temat postu: [R45] Tylne zawieszenie. Autem rzuca na boki
Witam

A wiec opisze po krotce moj problem.
Gdy jade po drodze na ktorej sa koleiny wzdłuż jezdni, tyl samochodu dziwnie sie zachowuje.
Objaw jest taki ze chusta mi tylem auta na boki, jest to bardzo nieprzyjemne.(odczucie jest podobne jakby tyl wpadal w poslizg). Mogly ktos mi podpowiedziec co moglo pojsc w zawieszeni? W poniedzialek mam zamiar podjechac na trzepaki, ale chcialbym sie dowiedziec co wy o tym myslicie. Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

sTERYD - Sob Sie 09, 2008 22:45

całkiem prawdopodobne, że zdezintegroaawły się cukiery...
schyl się przed tylnum kołem, mniej więcej tam, gdzie nadkole łączy się z progiem zobaczysz dużą tuleję umieszczoną w wahaczu wzdłużym przymocowaną (chociaż u Ciebie pewnie juz nie) do rurki przykręconej z obu stron do podłogi auta...
niestety to chyba najsłabsze ogniwo zawieszenia w tym aucie, ale i części i wymiana nie są drogie :cool: (pasuje od hondy Civic)

snake0908 - Nie Sie 10, 2008 14:35

sTERYD napisał/a:
całkiem prawdopodobne, że zdezintegroaawły się cukiery...
schyl się przed tylnum kołem, mniej więcej tam, gdzie nadkole łączy się z progiem zobaczysz dużą tuleję umieszczoną w wahaczu wzdłużym przymocowaną (chociaż u Ciebie pewnie juz nie) do rurki przykręconej z obu stron do podłogi auta...
niestety to chyba najsłabsze ogniwo zawieszenia w tym aucie, ale i części i wymiana nie są drogie :cool: (pasuje od hondy Civic)


Sprawdzilem to i faktycznie sa tam luzy, wiec musze to wymienic. Czesci pewnie bede bral z intercarsu ale musze do jakiej hondy civic to kupic ( ktory rok prod. ewentualnie do jakiego silnia itp) Bede wdzieczny za odpowiedz. Aha i czy do wymiany tej tuleji trzeba odkrecac caly wahacz czy da sie to zrobic inaczej? Rozumie ze ta tuleja jest tam wprasowana? pozdrawiam

sTERYD - Nie Sie 10, 2008 14:58

w intercarsie mozesz śmiało pytać o tuleje do R45/R400/civic IV :cool:
snake0908 - Nie Sie 10, 2008 15:00

sTERYD napisał/a:
w intercarsie mozesz śmiało pytać o tuleje do R45/R400/civic IV :cool:


Wielkie dzieki. A jak z wymiana tej tuleji, jakies problemy? Wymienic cos jeszcze oprocz tego? pozdro

sTERYD - Nie Sie 10, 2008 15:14

dobrze posprawdzać wszystkie inne tuleje, ale raczej rzadko padają...
jeśli chodzi o wymianę, to RAVE oczywiście zaleca wyjęcie calego wahacza (co też nie jest wcale takie straszne ;) ) ale we warsztatach najczęściej tylko odciagają ten wahacz z przodu i wymieniają na samochodzie...
nie zapomnij ustawić zbieżności po fakcie :cool:

snake0908 - Sro Sie 13, 2008 18:57

sTERYD napisał/a:
dobrze posprawdzać wszystkie inne tuleje, ale raczej rzadko padają...
jeśli chodzi o wymianę, to RAVE oczywiście zaleca wyjęcie calego wahacza (co też nie jest wcale takie straszne ;) ) ale we warsztatach najczęściej tylko odciagają ten wahacz z przodu i wymieniają na samochodzie...
nie zapomnij ustawić zbieżności po fakcie :cool:


Witam

A wiec rozebralem to i wynika z tego ze mam wywalone jeszcze tuleje wahacza poprzecznego (przy kole). A czy ta tuleja rowniez podejdzie od hondy civic? Zmierzylem ta tuleje i ma 35mm srednicy zewnetrznej i 10mm wewnetrznej. W intercarsie maja ale z rysunku wynika ze sa wieksze srednice 37mm zewnetrzna i 12mm wewnetrzna. Prosze o pomoc.

sTERYD - Sro Sie 13, 2008 19:34

chyba prędzej dostaniesz cały wahacz poprzeczny... :/