Zobacz temat - [R220 SDi 98r] szczotki rozrusznika?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDi 98r] szczotki rozrusznika?

Kedar - Nie Sie 10, 2008 21:00
Temat postu: [R220 SDi 98r] szczotki rozrusznika?
Witam serdecznie, problem z moim roverkiem polega na tym, że często nie chce odpalić, a dokładnie słychać strzelanie ( jakby z zabawkowego pistoletu), a rozrusznik nie kręci. Przeszukałem forum i znalazłem wiele możliwych przyczyn, ale nie taką o jakiej mi powiedział zaprzyjaźniony mechanik. Otóż stwierdził on, iż problem tkwi w przyklejających się szczotkach w rozruszniku.. Czy jest taka możliwość? Dodam, że jest to dobry mechanik, ale nie specjalizuje się w roverach.
Kruchy - Nie Sie 10, 2008 21:09

http://www.roverki.pl/article.php?sid=466
Kedar - Nie Sie 10, 2008 21:20

dziękuję bardzo tego nie zauważyłem:) Widać mechanik miał rację..
Kruchy - Nie Sie 10, 2008 21:35

Jezeli slychac strzelanie to moze byc automat rozrusznika.
Kedar - Nie Sie 10, 2008 21:42

może wstyd się przyznać ale nie wiem co to automat rozrusznika. W każdym razie mechanik też polecał stukanie w rozrusznik i po paru razach pomagało. A tak poza tym to w artykule jest opisywany rozrusznik w silnikach serii K, a ja mam silnik serii L. Nie ma w nich różnicy?
Kruchy - Nie Sie 10, 2008 21:45

Zasada dzialania rozrusznika jest chyba taka sama w kazdym samochodzie ;)
A automat to jest to co dociska tryby rozrusznika przy odpalaniu i odpuszcza jak juz odpali.

Brt - Nie Sie 10, 2008 21:49

automat, to ta mniejsza puszka nad głównym silnikiem rozrusznika. Tam jest elektromagnes i zespół styków. Budowa rozruszników wszelkich aut jest zblizona, więc ten artykuł też się sprawdzi
Kedar - Nie Sie 10, 2008 21:53

dziękuję Wam bardzo za pomoc. Jestem w zasadzie laikiem jeśli chodzi o mechanikę, więc czasami trzeba mi tłumaczyć jak głupiemu :oops: