Zobacz temat - Nawigacja GPS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Nawigacja GPS

mimo66 - Sob Sie 16, 2008 12:52
Temat postu: Nawigacja GPS
Przymierzam się do kupna takiego sprzęciku i w związku z tym mam pytanie.
Upatrzyłem sobie takie modele.

1.Garmin Nuvi 205 GP
2.Garnim Nuvi 255 W
3.Binatone X430

Może koledzy doradzą mi coś odnośnie tych maszynek.

:wink:

Kilka dni minęło i żaden z kolegów nie doradził mi odnośnie nawigacji GPS.
Czyżby nikt na niej nie jeżdził ?

:wink:

xxxgrze - Pon Wrz 08, 2008 18:50

mimo66 napisał/a:
Przymierzam się do kupna takiego sprzęciku i w związku z tym mam pytanie.
Upatrzyłem sobie takie modele.

1.Garmin Nuvi 205 GP
2.Garnim Nuvi 255 W


Jestem co prawda posiadaczem Nuvi 200 ale spróbuję porównać te dwie nawigacje. :smile:

1. Garmin Nuvi 205 GP

Plusy wobec Garnim Nuvi 255 W

+ GPmapa;
+ wytyczanie trasy z wieloma punktami pośrednimi;
+ większa liczba waypointów.

Minusy wobec Garnim Nuvi 255 W

- mniejszy ekran;
- słabsza bateria;
- mniejsza pamięć wewnętrzna;
- brak mapy europy (city navigator europe)

2. Garnim Nuvi 255 W

Plusy wobec Garnim Nuvi 205 GP

+ większy ekran;
+ mocniejsza bateria;
+ większa pamięć wewnętrzna;
+ mapa europy (city navigator europe)

Minusy wobec Garnim Nuvi 205 GP

- brak GPmapy;
- wytyczanie trasy z jednym punktem pośrednim;
- mniejsza liczba waypointów.

Niby plusy i minusy prawie się pokrywają, ja jednak wybrał bym Garnim Nuvi 255 W. :grin:

Już tłumaczę dlaczego?

Większy ekran - więcej widać;
Lepsza bateria - dłużej można korzystać bez podpiętego zasilania;
Większa pamięć - można wgrać więcej map.

Plusy 205 GP to GPmapa, większa liczba waypointów i wytyczanie trasy z wieloma punktami zwrotnymi, ale:

- GPmapę można dokupić lub wgrać darmową UMP-pcPL http://www.ump.waw.pl/wszystkie.html ;
- w 205 GP jest 1000 waypointów w 255 W niby tylko 500, ale ja po prawie roku użytkowania mam wpisanych nie więcej niż 40. :grin: ;
- wytyczanie trasy z wieloma punktami zwrotnymi to według mnie typowy bajer, można przecież prowadzić nawigację od punktu do punktu. :roll:

Więcej szczegółów na temat 255W znajdziesz tutaj: http://www.garniak.pl/vie...hlight=waypoint

Co do Twojej trzeciej propozycji nawigacji to nie wypowiadam się, gdyż uważam, że jak nawigacja to tylko - Garmin. :mrgreen:

plombos - Wto Paź 28, 2008 22:29

A moze wystarczy Ci jakis smartphone z symbianem i masz do wyboru
Garmin Mobile XT
TomTom
NokiaMaps
Route66
Sygic...

Zapewniam Cie - dziala

tysszek - Wto Paź 28, 2008 22:47

ja też mogę się w tym temacie wypowiedzieć:D
Dla mnie numer jeden dla nawigacji to garmin.
W swojej mam mapy city navigator europe i powiem ze GPMAMA chowa się co do tej pod względem ilości dróg i w ogóle. A wiem o czym mówię bo bardzo dużo podróżuje i widziałem nie jedną mapę:)
tu masz forum Link

Ale każdy musi to ocenić sam. Tyle ile ludzi tyle opinii:)

michone - Wto Paź 28, 2008 22:48

ostatnio kumpel mial przerobiona nawigacje manty za 200zl... wymieniasz soft i latasz. Sam korzystam z nokii e50 + tomtom6 i na niemcach tylko raz zawiodl :P
Lechos - Wto Paź 28, 2008 23:29

niedawno sprezentowalem sobie za 320zl miomoov 200 ktora z orginalna miomap spisywala sie kiepsko. Odblokowalem winde, wgralem panel i teraz mam wgrane pare programow do nawigacji (miomapa, iGO8 i najnowsza automape 5.2 europa) na karcie. Oprocz tego mozna ogladac filmy i sluchac muzy o grach juz nie wspomne.
Po co przeplacac za nawigacje skoro po necie lata multum programow i map a parametry sprzetu tego za 300 lub 1300 sa zblizone.

greg_szczytno - Czw Paź 30, 2008 20:34

Lechos napisał/a:
niedawno sprezentowalem sobie za 320zl miomoov 200 ktora z orginalna miomap spisywala sie kiepsko. Odblokowalem winde, wgralem panel i teraz mam wgrane pare programow do nawigacji (miomapa, iGO8 i najnowsza automape 5.2 europa) na karcie. Oprocz tego mozna ogladac filmy i sluchac muzy o grach juz nie wspomne.
Po co przeplacac za nawigacje skoro po necie lata multum programow i map a parametry sprzetu tego za 300 lub 1300 sa zblizone.

Jako użytkownik jeszcze starszego mio c250 potwierdzam navi za trochę ponad 500 zł odblokowałem (nie trzeba być orłem wystarczy poczytać forum) i teraz jeżdżę na igo 8 i uważam że to jedna z najlepszych map (teleatlas) poza tym posiada takie bajerki jak asystent pasa budynki i inne podobne

Tomaszi - Pią Paź 31, 2008 21:19

greg_szczytno napisał/a:
Jako użytkownik jeszcze starszego mio c250 potwierdzam navi za trochę ponad 500 zł odblokowałem (nie trzeba być orłem wystarczy poczytać forum) i teraz jeżdżę na igo 8 i uważam że to jedna z najlepszych map (teleatlas) poza tym posiada takie bajerki jak asystent pasa budynki i inne podobne
greg a próbowałeś może uruchomić na c250 AM ??
greg_szczytno - Pią Paź 31, 2008 23:01

Tomaszi napisał/a:
greg a próbowałeś może uruchomić na c250 AM

Pewnie chciałbyś usłyszeć że TAK ale niestety na c250 kupionym w polsce nie da sie tego odpalić (wyskakuje błąd programu lub za mało pamięci). Na innych tematycznych forach przeszukałem wszystko. Wniosek jest jeden - zdarzyło mi się spotkać z użytkownikami którym ta sztuka się udała. Niestety swoje c250 kupowali poza granicami. Z tego co wiem w zachodniej europie mio c250 miały lepsze "wnętrze" bardziej rozbudowane (pamięć i inne takie) dzięki temu był możliwy ten trik.
Ja jestem zadowolony z igo 8 a cała jego instalacja była bajecznie prosta - poza tym w każdej chwili można zamiennie korzystać z miomap. Tak na marginesie to w listopadzie ma wyjść uaktualnienie map miedzy innymi dla mio c250 - tak mówi producent.

Dam-Kam - Sob Lis 01, 2008 09:06

Lechos, ja także uważam że nie ma co przepłacać za GPSa. Kupiłem sobie SmartGPS SG610. Ma duzy wyświetlacz, szybki procesor i wystarczająco pamieci a po odblokowaniu można mieć jak sie chce program navi, ogladać filmy i zdjęcia, słuchać muzy :grin: a i wygląd nie głupi :wink:
Homi - Sob Lis 01, 2008 23:31

Apropo niedrogiego GPSu...

Jest jeszcze możliwość wgrania oprogramowania do zwykłego telefonu z Javą (w tej chwili używam na SE K770i), które w połączeniu z odbiornikiem GPS na bluetooth doprowadzi nas do celu. Ja w tym momencie używam darmowego nav4all, jego największym minusem (moim zdaniem) jest brak trójwymiarowych map podczas nawigacji, jeśli komuś to nie wystarcza to (już nie darmowy) Naviexpert takie posiada. Nie jestem żadnym globtroterem dlatego takie rozwiązanie mi odpowiada i jest wystarczające, jeśli jadę gdzieś w trasę to bez kłopotu używam.

Odbiornik GPS i uchwyt na telefon do samochodu kosztowały mnie razem 124 zł. Ten sam odbiornik mogę także używać z laptopem lub palmtopem (jeśli się na takiego zdecyduję). Koszt jaki ponoszę to jedynie połączenie GPRS (miesięcznie nie przekroczyłem nigdy 3zł, w wakacje kiedy nie jeździłem mało).

Może mały offtop, ale zawsze jakaś alternatywa. :razz:

Tomaszi - Nie Lis 02, 2008 03:25

greg_szczytno napisał/a:
Tomaszi napisał/a:
greg a próbowałeś może uruchomić na c250 AM

Pewnie chciałbyś usłyszeć że TAK ale niestety na c250 kupionym w polsce nie da sie tego odpalić (wyskakuje błąd programu lub za mało pamięci). Na innych tematycznych forach przeszukałem wszystko. Wniosek jest jeden - zdarzyło mi się spotkać z użytkownikami którym ta sztuka się udała. Niestety swoje c250 kupowali poza granicami. Z tego co wiem w zachodniej europie mio c250 miały lepsze "wnętrze" bardziej rozbudowane (pamięć i inne takie) dzięki temu był możliwy ten trik.
Obecnie używam Larka -nieodblokowany- ale AM na nim odpala spoko nawet ostatnia wersja 5.1.1 niestety na 250 nic z tego nie chce ruszyć :| z tego co doczytałem na innych forach ma okrojonego win ce 5.0 i to jest przyczyna. Niby odblokowałem to to, pisałeś że też odblokowałeś, ciekawi mnie jak? Jak by coś pisz do mnie na PM nie będziemy tu propagować "edukacyjnych" rozmów i programów.
Dam-Kam - Nie Lis 02, 2008 09:45

Homi, zgadza sie że na komórce tez sie da uruchomić navi ale zapomniałeś o jeszcze jednym minusie - wielkość wyświetlacza :/
michone - Nie Lis 02, 2008 10:07

Dam-Kam napisał/a:
Homi, zgadza sie że na komórce tez sie da uruchomić navi ale zapomniałeś o jeszcze jednym minusie - wielkość wyświetlacza :/
pol niemiec zwiedzilem przy wyswietlaczy nokii e50 + tomtom6 :) jak ktos nie ma problemów ze wzrokiem to ania albo janusz podpowiedza :P
lamer - Nie Lis 02, 2008 15:55

Na allegro można kupić poniżej 300zł "goclever 3570A" z kartą pamięci 512M. Wprawdzie oryginalne oprogramowanie jest kiepskie ale bez problemu można wgrać np. automapę albo tomtoma (jak by co służę pomocą). Oczywiście ograniczeniem może być pojemność karty pamięci. Na 512 bez problemu zmieści się automapa i tomtom z mapami PL.
Lechos - Nie Lis 02, 2008 17:15

Tomaszi napisał/a:
ostatnia wersja 5.1.1

jest juz 5.2

Homi - Nie Lis 02, 2008 18:43

Dam-Kam napisał/a:
Homi, zgadza sie że na komórce tez sie da uruchomić navi ale zapomniałeś o jeszcze jednym minusie - wielkość wyświetlacza :/


Chodziło mi bardziej o wskazanie możliwości taniego rozwiązania, oraz faktu, że nie jest wcale niezbędny telefon z Symbianem.

Dam-Kam, dla Ciebie mały wyświetlacz to duży minus, ale dla kogoś innego mały rozmiar urządzenia, które i tak mamy zawsze przy sobie, może być zaletą. To już zależy od użytkownika... :razz:

maciej - Nie Lis 02, 2008 18:59

Cytat:
jest juz 5.2

I to jest ciekawe, bo na stronie ciągle jest 5.1.1... :D

lamer - Nie Lis 02, 2008 19:03

maciej napisał/a:
Cytat:
jest juz 5.2

I to jest ciekawe, bo na stronie ciągle jest 5.1.1... :D

Widać niektórzy wyprzedzają autorów bo ja mam 5.2.0 zainstalowaną...

maciej - Nie Lis 02, 2008 19:13

lamer napisał/a:

Widać niektórzy wyprzedzają autorów bo ja mam 5.2.0 zainstalowaną...

Hehe... Rzeczywiście już się pojawiła, ale ztcw to we czwartek można było już ściągnąć 5.2 skrakowaną, a ja mam licencję i na stronei była ciągle dostępna 5.1.1...
Niezłe musza mieć wyciek danych... :(

Lechos - Sro Sty 07, 2009 16:49

i jest juz AM 5.3.0 :grin:
maciej - Sro Sty 07, 2009 16:55

Jest - ma np. obwodnicę Wyszkowa. :D

Codo modyfikacji funkcjonalnych, to jeszcze nicnie zauważyłem, ale ostatnio jeżdżę tylko po Wawie, więc nie mam kiedy potestować.

Stone - Sro Sty 14, 2009 16:43

Polecam MIO C720b
Jest to troche kosztowna zabawka ale funkcje i mozliwości w zupełności to rekompensują.


Krótki opis przez producenta:
Panoramiczny widok na świat
- Urządzenie Mio C720 jest wyposażone w szeroki ekran o przekątnej 4,3". Nowy rozmiar ekranu sprawia, że jest ono jeszcze łatwiejsze w użyciu.
Telefonowanie bez użycia rąk dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth®
- Użyj urządzenia C720 w połączeniu z telefonem komórkowym obsługującym bezprzewodową technologię Bluetooth®, aby dzwonić bez użycia rąk.
MioMap v3: najbardziej szczegółowe mapy Europy Choc nie jest to szaleństwo!!!
- Urządzenie oferuje bardzo szczegółowe mapy 34 krajów całej Europy. Oprogramowanie MioMap v3 zapewnia szybkie wyświetlanie danych, szybsze obliczanie tras, obsługę TMC (wymaga zewnętrznej anteny TMC) oraz ostrzeżenia przed radarami drogowymi. Nie musisz wierzyć nam na słowo - obejrzyj wideo oraz zrzuty ekranowe ilustrujące możliwości tego nowego oprogramowania nawigacyjnego.
Nawigacja fotograficzna
- Mio C720 ma wbudowany aparat cyfrowy, który umożliwia osadzenie współrzędnych GPS w zdjęciach. Podziel się zdjęciami z przyjaciółmi, a będą oni mogli odwiedzić dokładnie to samo miejsce, po prostu klikając fotografię.
Skaner wizytówek
- Dzięki aparatowi zintegrowanemu z Mio C720 możesz skanować wizytówki zamiast wprowadzać dane ręcznie. Przeskanuj wizytówkę, a kiedy zechcesz ponownie spotkać się z daną osobą, znajdziesz drogę jednym kliknięciem.

*Funkcja skanowania wizytówek w Mio C720 obecnie obsługuje następujące języki: chiński tradycyjny, chiński uproszczony, angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, holenderski, węgierski, polski, turecki, japoński i koreański.
Aplikacje dodatkowe
- Mio C720 to nie tylko urządzenie nawigacyjne, ale również centrum osobistej rozrywki: odtwarzacz filmów, przeglądarka zdjęć, odtwarzacz MP3 i książka kontaktowa. Po prostu weź ze sobą Mio C720 i przekonaj się, jak jest przydatne w codziennym życiu

Może potrafi mi ktos pomóc w sprawie wgrania AutoMapy bo nie bardzo sie orientuje (proszę na PW dzięki)

zouza - Sro Sty 14, 2009 17:09

Kupiliśmy z Dawidem parę dni temu Mio Moov 360U i też jesteśmy bardzo zadowoleni (głównie Dawid, bo ja jestem pokolenie atlasów i pytania się przechodniów ;) )
Stone - Sro Sty 14, 2009 19:23

zouza napisał/a:
ja jestem pokolenie atlasów i pytania się przechodniów ;) )

Ale to jest lepsze od najlepszej nawigacji
Nikt lepiej nie poprowadzi jak przechodzień, plus mapa. No i może jeszcze CB :lol: Polecam

faecd - Sro Sty 14, 2009 19:32

a ja nie przepadam za nawigacja jako osobnym urzadzeniem, za te pieniadze, mozna dolozyc 200-300zl i kupic palmtopa, telefon z nawigacja;) wlasnie dlatego kupilem ostatnio htc tytnII i Navi, automapa smiga jak marzenie:)
Stone - Sro Sty 14, 2009 20:00

I tu się z tobą zgodzę Palmtop wymiata!! Choć trzeba powiedzieć otwarcie ze jest to podejście czysto subiektywne. :wink:
Jednak telefon ?... NIE tego nie można nazwa nawigacją! A szczególnie samochodową! Wiem widziałem, korzystałem i pierdziele ten interes!! Ale jak ktoś chce dobrą, nawi to ... To jest tak, jak z takim powiedzeniem "jak jest cos ,do wszystkiego, to jest do niczego" :cool:
Np. mój przyjaciel jest serwisantem drukarek Epson i z tego co mówi, najczęściej padają właśnie takie kombajny (ale to tak na marginesie) :twisted:
Gratuluje fajnego sprzętu, a powiedz jak długo trzyma Ci bateria? I jesli można wiedzieć ile Cie to cacko kosztowało? Bo chyba więcej niż w/w nawi. jeśli nie dwa razy?? Ale opcje robią wrażenie!! Pozdrawiam :rotfl:

Danek - Sro Sty 14, 2009 22:25

Problem nawigacji ponownie wrócił, więc i kilka moich uwag.
Posiadam tanią nawigację (dla moich potrzeb, tak to nazwałem - typowo turystycznych), LARK FREE BIRD. Mapa zainstalowana to mapy Polski - MapaMap_Top, a od dwóch tygodni MapaMap_6.0.
MapaMap_Top sprawdziła się w wielu regionach naszego kraju, łącznie z poruszniem się po Warszawie. Zawsze doprowadzała mnie do celu. Łatwa (prosta obsługa) w przygotowaniu do działania. Obecnie testuję MapaMap 6.0 - jak dotychczas bez uwag.
Uważam, że przygotowanie mapy i komendy lektorów MapyMap są bardziej przyjazne dla kierowcy niż AM. Być może to tylko kwestia gustu (a o nim na ogół się nie dyskutuje).
Nawigację Lark wybrałem, ponieważ nie ma blokady systemu i można używać karty SD, a taką mam w aparacie foto. Posiada możliwość przeglądania zdjęć, odtwarzania muzyki i plików video - to traktuję jako najmniej istotną cechę urzadzenia.
Ekran 3,5 - może i mały, ale w czasie jazdy słucham komend, a tylko sporadycznie spoglądam na mapę.
Napewno są lepsze nawigacje, ale dla moich potrzeb za tak niską cenę nie było nic lepszego.
Pozdrowienia
Danek

kaluss - Wto Lut 17, 2009 23:41

Witam

Przyłącze się do tematu, mam zamiar kupić nawigacje gps. Poszperałem trochę po necie i wstępnie wybrałem dwa modele:
Lark 35.3
Pentagram Nomad 5210
ktoś ma może te modele?? jeśli tak to proszę o szczere wypowiedzi na ich temat bo jest sporo kontrowersji w opiniach na forach.
podstawowymi kryteriami dla mnie są prędkość obróbki map oraz wytrzymałość, według danych oba te modele mają procki taktowane zegarem 400 MHz, mapy mają najmniejsze znaczenie bo i tak mam zamiar przetestować wszystkie dostępne na rynku i dopiero się zdecydować na zalegalizowanie :razz:
podstawową funkcją urządzenia ma być nawigacja dlatego nie trzeba mi cudów, może zaproponujecie coś innego z podobnymi parametrami?? oczywiście w granicach do jakiś 600 - 800 zł
Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki

Jugol - Sro Lut 18, 2009 00:25

Dam-Kam napisał/a:
Lechos, ja także uważam że nie ma co przepłacać za GPSa. Kupiłem sobie SmartGPS SG610. Ma duzy wyświetlacz, szybki procesor i wystarczająco pamieci a po odblokowaniu można mieć jak sie chce program navi, ogladać filmy i zdjęcia, słuchać muzy :grin: a i wygląd nie głupi :wink:


...zgadzam się z Tobą,ja sprawiłem sobie jakiś czas temu-jeszcze do roweru,obecnie już do Rovera- Smart GPS SG310.Miał mapęmap,teraz wgrałem automapę,dokupiłem 2GB kartę pamięci,żeby mapy pomieścić-jestem zadowolony-śmiga,działa,ekran wystarczający jak dla mnie(filmów nie mam zamiaru oglądać jak jadę :)) ,i całe 349pln zapłaciłem rok temu i nie żałuję.

thef - Sro Lut 18, 2009 09:13

Ja polecam miomoov 200, parametry kompa te same, a podzespoły markowe (Samsung), mam wgrane na nim trzy mapy: MioMap, AM i IGO8 oraz wiele różnistych programów, wystarczy tzw. odblokowanie urządzenia, którego opis znajdziesz bez problemu w necie. Odblokowanie nie powoduje utraty gwarancji, gdyż nie ma potrzeby dokopywania się do systemu urządzenia i bez problemu można wrócić do ustawień fabrycznych. Jedynym problemem może być fakt, że trzeba mieć wersje bezinstalacyjne map i tu kwestia zdobycia takowych legalnie.
xxxlegiaxxx - Czw Lut 19, 2009 22:43

ja NOMADa mogę polecić i nie boje się, że mnie ktoś będzie ścigał po zakupie ;) naprawdę nic nie mogę zarzucić ;)
thef - Czw Lut 19, 2009 22:54

xxxlegiaxxx napisał/a:
i nie boje się, że mnie ktoś będzie ścigał po zakupie ;)
W przypadku mio dostajesz legalną MioMap PL plus aktualizacje, sprawa legalności pojawia się przy dograniu AM, IGO8 czy jakiejkolwiek innej dodatkowo. Ale z doświadczenia wiem, że opłaca się mieć klika map na jednym urządzeniu, bo się pięknie uzupełniają w kwestiach nazw ulic w wioskach, czy numeracjach domów w miastach ;)
boss.007 - Czw Lut 19, 2009 23:12

A ja po staremu-TomTom jest nalepszy,teraz to wymiata Go 930...
Jeżdziłem już na wielu navi...,i mam porównanie stu procentowe,nie znam lepszej.
A takie sprzężone maszyny-"wszystko w jednym"omijam z daleka.
A z resztą,wystarczy popatszeć z czym ludzie jeżdzą...(spoglądam czasami stojąc w korkach przez okno sąsiada :smile: )

xxxlegiaxxx - Pią Lut 20, 2009 09:20

thef napisał/a:
xxxlegiaxxx napisał/a:
i nie boje się, że mnie ktoś będzie ścigał po zakupie ;)
W przypadku mio dostajesz legalną MioMap PL plus aktualizacje, sprawa legalności pojawia się przy dograniu AM, IGO8 czy jakiejkolwiek innej dodatkowo. Ale z doświadczenia wiem, że opłaca się mieć klika map na jednym urządzeniu, bo się pięknie uzupełniają w kwestiach nazw ulic w wioskach, czy numeracjach domów w miastach ;)


tylko nie wiem, dlaczego to do mnie napisałeś ;P ja napisałem o ściganiu, a nie ściąganiu :P

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 09:26 ]
boss.007 napisał/a:
A ja po staremu-TomTom jest nalepszy,teraz to wymiata Go 930...
Jeżdziłem już na wielu navi...,i mam porównanie stu procentowe,nie znam lepszej.
A takie sprzężone maszyny-"wszystko w jednym"omijam z daleka.
A z resztą,wystarczy popatszeć z czym ludzie jeżdzą...(spoglądam czasami stojąc w korkach przez okno sąsiada :smile: )


nie wiem jak inne navi, ale ogólnie to wg. mnie nie jest wyznacznią co kto ma w samochodzie, i jak dużo osób ma to znaczy że jest dobre, bo np. NOMADa w markecie nie zobaczysz i wpływa to na popularność na naszych cudownych drogach... Ogólnie to nie zacina się, mapy chodzą dobrze, ekran przejrzysty, dokładnie pokazuje, więc ma to co najważniejsze. Mapy to oczywiście zależne od tego jaką się wgra i nie ma znaczenia jaki sprzęt to obsługuje. Do tego ma jeszcze kilka funkcji, co działa jeszcze dodatkowo na plus ;)

thef - Pią Lut 20, 2009 09:36

boss.007 napisał/a:
A takie sprzężone maszyny-"wszystko w jednym"omijam z daleka.
Ciekawe co też masz na myśli ;) Uważasz, że mając jedną mapę do wykorzystania masz lepiej niż mając trzy czy cztery? Trochę to dziwne ;)
boss.007 napisał/a:
A ja po staremu-TomTom jest nalepszy,teraz to wymiata Go 930...
Jeżdziłem już na wielu navi...,i mam porównanie stu procentowe,nie znam lepszej.
W Polsce póki co raczej AM nic nie przebije, choć zawsze znajdą się zwolennicy jednych a przeciwnicy innych map. TomTom za to lubi wprowadzać bardzo ciekawe innowacje w swoich produktach i to się ceni ;)
xxxlegiaxxx napisał/a:
tylko nie wiem, dlaczego to do mnie napisałeś ;P ja napisałem o ściganiu, a nie ściąganiu :P

A co ma piernik do wiatraka (czyli ściganie do ściągania? Moim zdaniem odniosłeś się do mojego posta i to tak, jakoby użytkownik MioMoov200 miałby mieć problemy i być ścigany za nielegalne mapy, a to bzdura. Dlatego się odniosłem do Twojej wypowiedzi ;)

boss.007 - Pią Lut 20, 2009 19:26

xxxlegiaxxx napisał/a:
nie wiem jak inne navi, ale ogólnie to wg. mnie nie jest wyznacznią co kto ma w samochodzie, i jak dużo osób ma to znaczy że jest dobre, bo np. NOMADa w markecie nie zobaczysz i wpływa to na popularność na naszych cudownych drogach...


Cena Czyni Cuda :wink:



thef napisał/a:
Uważasz, że mając jedną mapę do wykorzystania masz lepiej niż mając trzy czy cztery? Trochę to dziwne ;)


Jedną i dobrą :wink:

seyfer - Pią Lut 20, 2009 19:58

Ja z kolei posiadam poczciwego Larka Freebird'a 35.3 z allegro i powiem ze ja te pieniądze 220zł to dobra nawigacja :D W zestawie jest MapaMap Easy- nie warto tego odpalać :wink: w łatwy sposób można z niego zrobić w pełni działającego palmtopa z Windowsem CE. Sprawdzałem już programy typu IGO i Automapa i przy tym 2 zostałem. Jedyny mankament jaki zauważyłem to dosyć długie połączenie się z odbiornikiem GPS. Jak już złapie sygnał, to w drogę :)

Swoja drogą pojawiły się informacje o sprawdzaniu przez policje legalności oprogramowania w nawigacjach. W larku można to sprawnie załatwić instalując np. automape na karcie SD. Po ustawieniu działa to tak:
-jesli jest karta w nawigacji -> działa Automapa
- wyciągamy kartę -> MapaMap z licencja :D

thef - Pią Lut 20, 2009 20:09

boss.007 napisał/a:
thef napisał/a:
Uważasz, że mając jedną mapę do wykorzystania masz lepiej niż mając trzy czy cztery? Trochę to dziwne ;)


Jedną i dobrą :wink:
To nie jest odpowiedź na moje pytanie, ale cóż, chyba nie mam co liczyć na nią od Ciebie. EOT.
boss.007 - Pią Lut 20, 2009 20:20

thef napisał/a:
To nie jest odpowiedź na moje pytanie, ale cóż, chyba nie mam co liczyć na nią od Ciebie. EOT.

Hmmm jakoś tego nie rozumiem :?:
Jakiej odpowiedzi oczekujesz :?:
W Twojim ostatnim poście wyczówam jakiś podtekst :sad:
No,ale tylko Ty wiesz o co ci chodzi...a może znajdzie się Ktoś jeszcze :?:

faecd - Pią Lut 20, 2009 22:48

Stone napisał/a:
Gratuluje fajnego sprzętu, a powiedz jak długo trzyma Ci bateria? I jesli można wiedzieć ile Cie to cacko kosztowało? Bo chyba więcej niż w/w nawi. jeśli nie dwa razy?? Ale opcje robią wrażenie!! Pozdrawiam


Telefonik 800zl w sumie...bateria cienka jak barszcz ale za to mamy ladowarke zamochodowa;)

Co prawda od miesiaca nie uzywam tego sprzetu bo spadl mi z wysokosci 1m i sie nie wlacza. Trzeba go oddac na gwarancje ale nie mam faktury od poprzedniego wlasciela. Od 2miesiecy dzwonie do niego by wyslal i za kazdym razem zaraz juz wysyla:/ nie wiem co z tym fantem zrobic...ehhh