Zobacz temat - [R 220 SDi, '99r.] Wentylator chłodnicy nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 220 SDi, '99r.] Wentylator chłodnicy nie działa

niedziu - Pon Sie 18, 2008 13:47
Temat postu: [R 220 SDi, '99r.] Wentylator chłodnicy nie działa
Witam serdecznie.
Mam problem z wentylatorem chłodnicy w swoim roverku (R 200 SDi, '99r.bez klimatyzacji).
Do niedawna jak sprawdzałem czy działa spinając na krótko kabelki przy czujniku (stojąc przed samochodem tego po lewej stronie chłodnicy) to wszystko było ok. Teraz jak spinam te kabelki to słyszę tylko stukanie w przekaźniku przy bezbiecznikach w komorze silnika a wentylator się nie włącza
Wiem, że w klekotach wentylator włącza się bardzo rzadko ale głupio mi się jeździ ze świadomością ewentualnego przegrzania silnika.
Sprawdzałem bezpiecznik wszystko ok, wymieniłem przekaźnik ale jest to samo.
Co byście doradzili sprawdzić w następnej kolejności?
Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam

tommy45 - Pon Sie 18, 2008 13:55

Silnik wentylatora, czy w ogole chodzi :) Ewentualnie czy nic nie blokuje jego lopatek.
niedziu - Pon Sie 18, 2008 16:56

Okazało się, że kabel zasilający wentylator jest pęknięty tuż przy samej kostce :oops: . (Zauważyłem to dopiero gdy chciałem sprawdzić silnik wentylatora - więc dzięki za podpowiedź:) Musiałem wywalić tą kostkę bo za nic nie udało się polutować i zamontowałem zwykłe złączki. Najważniejsze że znowu kręci. :mrgreen:
Pozdrowionka!