Zobacz temat - [R25] Woda za siedzeniem pasazera ( kierowcy ) .
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Woda za siedzeniem pasazera ( kierowcy ) .

kloon - Sro Sie 27, 2008 22:25
Temat postu: [R25] Woda za siedzeniem pasazera ( kierowcy ) .
Witam Forumowiczow. Przeszukalem forum na temat wody w samochodzie ( w moim przypadku R25 z 2001 ) bylo kilka postow lecz niebylo o wodzie za siedzeniem pasazera ( mam kierownice po prawej stronie ). Sprzatajac samochod calkiem przypadkowo stwierdzilem wode pod wykladzina ( byla mokra ) ktora byla mokra o srednicy ~30 cm reszta sucha. Czy ktorys z forumowiczow mial moze kiedys taki problem i wie ktoredy moze dostawac sie woda. Z gory dziekuje za odpowiedzi. POZDRAWIAM !! !
Zukowaty - Sro Sie 27, 2008 22:30

A masz klimatyzacje??Kiedys cos bylo na forum ze zapchany byl wezyk,ten gdzie woda Ci kapie pod auto z klimy i sie lalo do srodka ale za fotelem...hmmm.Moze uszczelka w szybie albo w drzwiach?
wwekol - Sro Sie 27, 2008 22:30

Hej miałem kiedyś taki sam problem w Mazdzie 626 z 2.0 D 87roku, okazało sie ze nadkole jest zeżarte przez rdze, a najlepszy bajer to był w zimie bo co 100km czujnik piszczał w Mazdzie ze woda w odstojniku sie nagromadziła, okazało sie ze rurka odpowietrzająca z baku jest tez przeżarta przez rdze :mrgreen: no i sprawdź jeszcze mocowanie amortyzatora.



Pozdro

kloon - Sro Sie 27, 2008 22:33

Nie moj model nie posiada klimatyzacji. Z bajerow tylko szyberdach.
Emilia - Pią Paź 12, 2012 09:20

Witam!! Mam wielki problem z moim "Żuczkiem" (Rover R25 Street Wise). Jakiś czas temu zauważyłam wodę pod dywanikiem kierowcy, woda jest tylko po lewej częsci auta, tzn. pod kierwcą i z tyłu. Najwięcej jednak jej znajduje się w gąbce pod dywanikiem kierowcy.
Na autach się nie znam :sad: więc zadzwoniłam do przyjaciela...- tata.
Odkręcił siedzenie, odsuneliśmy wykładzinę i laliśmy wodą na szybę. Woda leci z lewej strony, jakby za radiem. Prawa strona, gdzie znajduje się dzwignia do otwierania maski jest słucha.
Stwierdziliśmy że może gdzieś szybą leci woda, więc tata próbował uszczelnić szybę, efekt niestety umarł w zarodku..szynba pękła od podwadzenia śrubokrętem..
Teraz jest nowiutka szybka, a gościu który ją wymienił stwierdził, że woda nie mogła się przez nią lać, gdyż zadnych sladów nie zauważył.
Otwory przy pod szybiu drożne.


PROSZĘ O POMOC!! :bezradny:
Idzie zima, więc czasu mało....

Pozdrawiam

kzrr - Pią Paź 12, 2012 10:10

Emilia, a masz szyberdach ?
Chester - Pią Paź 12, 2012 19:42

Emilia napisał/a:
Woda leci z lewej strony, jakby za radiem. Prawa strona, gdzie znajduje się dzwignia do otwierania maski jest słucha.
a nie ubywa Ci płyny chłodniczego?? może nagrzewnica jest dziurawa, kolejna przyczyna to moze byc zatkany odpływ skroplin z klimy.
Harry - Pią Paź 12, 2012 20:00

tak jak napisałem w podobnym temacie może lecieć z nagrzewnicy
brkzzz - Sob Paź 13, 2012 01:51

Emilia, odkręć listwę przed przednią szybą (tę, do której przymocowane są wycieraczki) i sprawdź, czy nic nie jest pozapychane.