Zobacz temat - [R75] Pompa paliwowa do wymiany
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pompa paliwowa do wymiany

jar_son - Pon Wrz 01, 2008 21:27
Temat postu: [R75] Pompa paliwowa do wymiany
Witam!
Od paru dni pompa paliwowa w moim rowerku po przekręceniu kluczyka zaczyna nieprzyjemnie buczeć i drgać. Poza nieprzyjemnym odgłosem nie ma to wpływu na jazdę ale obawiam się, żeby nie przestała działać w najmniej odpowiednim momencie. Chyba pora na wymianę :cry: Ponieważ kompletnie się na tym nie znam chciałbym spytać jaką kupić ponieważ na Allegro rozrzut cen jest olbrzymi bo od 100 do 500. Czy szukać oryginału (jakiej marki?) czy też mogą być jakieś zamienniki oraz czy kupować nówkę czy można zaryzykować używaną (jaka jest trwałość takiego ustrojstwa? :smile: )
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi :smile:
pzdr
jaro

wieslaw_b. - Wto Wrz 02, 2008 10:43

Witam
zbieg tematów, kilka minut wcześniej zapodałem podobny temat (podobne objawy). U mnie zdarza się, że nie mogę uruchomić silnika. Osobiście zdecydowałem się na pompę oryginalną używaną ale jestem na etapie badania pompy w zbiorniku. Wydaje się, że jest już bardzo podjechania, paliwo wręcz cieknie ale chciałbym aby to ktoś potwierdził.

Wolek - Wto Wrz 02, 2008 20:12

moja pompa miala podobne objawy pisze o pompie w komorze silnika zaczela chodzic bardzo glosno jeden zz mechanikow zalecal wymiane ale pojechalem do znajomego ktory przed wymiana polecil mi wlac do paliwa srodek uleprzajacy produkcji kanadyjskies nie pamietam nazwy kupilem na stacji bp.Meczylem sie z tapompa jakies 1000 km i jak reka odja.Zmienilem stacje paliwowa bo okazalo sie ze ten problem powstal z powodu zlego paliwa.Przejechalem od tej pory juz 10000 i nie mam problemu z pompa.Pozdrowienia
jar_son - Wto Wrz 02, 2008 20:27

Wiesław B. napisał/a:
Osobiście zdecydowałem się na pompę oryginalną używaną

podaj mi jeśli możesz dokładny symbol lub model oraz producenta tej oryginalnej pompy bo u mnie zdecydowanie pada właśnie pompa koło akumulatora
pzdr
jaro

[ Dodano: Wto Wrz 02, 2008 20:32 ]
Wolek napisał/a:
moja pompa miala podobne objawy pisze o pompie w komorze silnika zaczela chodzic bardzo glosno jeden zz mechanikow zalecal wymiane ale pojechalem do znajomego ktory przed wymiana polecil mi wlac do paliwa srodek uleprzajacy produkcji kanadyjskies nie pamietam nazwy kupilem na stacji bp.Meczylem sie z tapompa jakies 1000 km i jak reka odja.Zmienilem stacje paliwowa bo okazalo sie ze ten problem powstal z powodu zlego paliwa.Przejechalem od tej pory juz 10000 i nie mam problemu z pompa.Pozdrowienia


mam nadzieję,że u mnie skończy się na wymianie tylko jednej :smile:
a tak z innej beczki to kolega nie pomyka czasem swoim Roverkiem po Krakowie bo często tu widzę takiego srebrnego na dębickich tablicach :smile: ?

wieslaw_b. - Wto Wrz 02, 2008 21:20

jar_son napisał/a:
podaj mi jeśli możesz dokładny symbol lub model oraz producenta tej oryginalnej pompy

OK jak przyślą zamówioną pompę to spiszę numery i podam w tym wątku

jar_son - Wto Wrz 02, 2008 21:56

Wiesław B. napisał/a:
OK jak przyślą zamówioną pompę to spiszę numery i podam w tym wątku

wielkie dzięki :smile: