Zobacz temat - [R75] Jaki drążek kierowniczy do mojego rovera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jaki drążek kierowniczy do mojego rovera

damtom85 - Pią Wrz 05, 2008 13:04
Temat postu: [R75] Jaki drążek kierowniczy do mojego rovera
mam pytanie . czy ktos wymienial drazek kierowniczy w 75. a jak tak to z jakiej firmy braliscie. pytalem w sklepach i nic takiego nie maja do tego typu, co jest bardzo dziwne. mechanik powiedzial mi ze to jest zawieszenie Hondy ale jakiej to dokladnie nie wie. wiec najprawdopodobniej drazek tez bedzie hondy.

Czy ktos cos wie o tym?

arczi83 - Pią Wrz 05, 2008 13:28

Jak to nie mają, a to: http://www.fotosik.pl/sho...3485ac8603985ff
nr z MOOG: RO-ES-1982 lub RO-ES-1983 , delphi:TA1849 lub TA1850, LEMFORDER: LMI 25520 lub LMI25521, OCAP 281810 lub 291810, TRW: JTE1046 lub JTE1047 ceny od 50 do 120zł w IC

damtom85 - Pią Wrz 05, 2008 13:33

to jest koncowka drazka kierowniczego, a ja potrzebuje drazek kierowniczy.
arczi83 - Pią Wrz 05, 2008 13:43

Wydawało mi się że potrzebujesz końcówki, bo dużo osób myli ją właśnie z drążkiem i mówi na jedno i drugie tak samo. To wątpię żebyś dostał to gdziekolwiek, jedynie możesz spytać w pkt regeneracji przekładni.
ENU - Sob Wrz 06, 2008 21:59
Temat postu: Re: [R75 2.0CDT ] jaki drazek kierowniczy do mojego rovera
damtom85 napisał/a:
mam pytanie . czy ktos wymienial drazek kierowniczy w 75. a jak tak to z jakiej firmy braliscie. pytalem w sklepach i nic takiego nie maja do tego typu, co jest bardzo dziwne. mechanik powiedzial mi ze to jest zawieszenie Hondy ale jakiej to dokladnie nie wie. wiec najprawdopodobniej drazek tez bedzie hondy.

Czy ktos cos wie o tym?


Prawdopodobnie nie wystepuje jako element wymienny tylko jak całość z maglownicą, R75 to produkt BMW wiec co ma do tego Honda??

PHJOWI - Nie Wrz 07, 2008 18:37

samego drążka nie dostaniesz bo nie występuje w sprzedaż , możesz kupić używaną przekładnie z anglika i tam wziąść drążki
Kamil79 - Czw Paź 09, 2008 21:56

Może przypasowałby od jakiegoś innego samochodu, może BMW?
Tomi - Czw Paź 09, 2008 21:59

Regenracja drązków kierowniczych to koszt 50-100 zł/szt. Poszedłbym tą drogą...
Kamil79 - Czw Paź 09, 2008 22:07

Zaczynają mnie denerwować pomysły Rovera, czemu nie można kupić drążka jak do innych aut??? Może mam cała przekładnie kupić w serwisie?! Dobrze że jak się kończą klocki hamulcowe to nie trzeba wymieniać całego koła z piastą.. nie dziwię się że padli.

ps, może będzie pasował od jakiegoś BMW?? Ciekawi mnie jak sobie radzą użytkownicy R75 z tym problemem.

Tomi - Czw Paź 09, 2008 22:21

Kamil79 napisał/a:
Zaczynają mnie denerwować pomysły Rovera, czemu nie można kupić drążka jak do innych aut??? Może mam cała przekładnie kupić w serwisie?! Dobrze że jak się kończą klocki hamulcowe to nie trzeba wymieniać całego koła z piastą.. nie dziwię się że padli.


Trochę wiedzy.

Nie tylko Rover ma takie pomysły, ale każdy producent. Fakt, że do innych marek można dokupić, wynika tylko i wyłącznie z ilości samochodów jeżdżących po drogach. Gdyby R75 było więcej lub tyle samo co Golfów z pewnością kilka firm by je produkowało... tylko czy jeździłbyś R75 :)

A w kwestii nietypowych rozwiązań, był kiedyś model Audi (nazywał się chyba V8), gdzie klocki hamulcowe były zintegrowane razem z zaciskami. Dostępny był tylko oryginał i komplet taki kosztował ok 5k PLN... Może było wtedy takie, starsze auto kupić tanio :)

Marian_K - Pią Paź 10, 2008 09:54

Kamil79 napisał/a:
ps, może będzie pasował od jakiegoś BMW?? Ciekawi mnie jak sobie radzą użytkownicy R75 z tym problemem.
Raczej nie będzie pasował z innego auta... Ja sobie poradziłem tak, że kupiłem używkę (z auta z małym przebiegiem) i pojechałem do mechanika na wymianę. Ten po "dobraniu" się do starego drążka stwierdził: "on jest w idealnym stanie - kto panu robił diagnostykę? Nie będę niczego wymieniał." Tak więc mam jeden "zapasowy" drążek w garażu :wink: . Jakby więc nadal ktoś potrzebował to chętnie się go pozbędę :wink: .

Pozdrawiam!