Zobacz temat - [R400] Urwane szpilki kół
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Urwane szpilki kół

Jusci - Sob Wrz 06, 2008 20:43
Temat postu: [R400] Urwane szpilki kół
Witam

W ciągu tygodnia "udało" mi się urwać po jednej szpilce z przednich kół ://
Może powie mi ktoś jak je wymienić.

I jeszcze jedno: słyszałem kiedyś że szpilek kół nie powinno się smarować. Czy to prawda?
Cyba jednak będę musiał je przesmarować bo nie chcę więcej urwać. Od wiosny wdarła się korozja i nakrętki się zapiekły.

sTERYD - Sob Wrz 06, 2008 22:31

powinno się smarować, one się blokują na styku z felgą za pośrednictwem powierzchni sferycznych. z wybiciem to będziesz miał problem przede wszystkim dlatego, że nie da się tego ztobić bez wyjęcia piasty (jest za ciasno :( ) a po wyjęciu piasty niestety łożysko jest w kawałkach :/
radziłbym skombinować całe zwrotnice od jakiegoś młodego rocznikiem angola, będzie taniej i dużo mniej roboty :???:

Jusci - Nie Wrz 07, 2008 07:08

No to żeś mnie pocieszył :(
timer - Nie Wrz 07, 2008 09:39

jak ta szpilka nie jest jakoś przytwierdzona do (chyba )piasty i jak cos wystaje możesz spróbować tak zalać jakimś odrdzewiaczem poczekać chwilkę (dłuższą chwilkę ) znaleźć jakiegoś dobrego spawacza (lub samemu )zęby dospawał śrubkę i tak spróbować odkręcić znajomy tak wykręcił jak mu pękła jedna ze śrub
Jusci - Nie Wrz 07, 2008 10:09

Szpilka jest radełkowana i siedzi w piaście. Koło dokręca się nakrętką. Szpilkę wyjąłem bo odciąłem łeb szlifierką.

sTERYD napisał/a:
po wyjęciu piasty niestety łożysko jest w kawałkach :/

Czy nie da się zdjąć piasty bez rozwalenia łożyska?

danielsonicl - Nie Wrz 07, 2008 11:38

W 90 procentach nie da się, spróbuj ją wybić a później do tokarza
sTERYD - Nie Wrz 07, 2008 12:27

Cytat:
Czy nie da się zdjąć piasty bez rozwalenia łożyska?

nie da się, pierścień wewnętrzny jest dzielony, i jeśli wszystko jest normalnie (wałek piasty nie jest luźny) to połowa pierścienia zostaje na piaście :/
teoretycznie można to łożysko złożyć do kupy, ale ja bym nie wolał :/