Zobacz temat - [R75] I ubytek płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] I ubytek płynu chłodniczego

fenix_tbg - Nie Wrz 07, 2008 10:36
Temat postu: [R75] I ubytek płynu chłodniczego
Witam,
Mam problem. Rover 75 1.8. Od jakiegoś czasu zauważyłem ubytek płynu chłodniczego. Dodatkowo silnik trochę się muli i przez kilka minut po rozruchu widać białą chmurę za samochodem. Około 3 miesięcy temu była robiona uszczelka pod głowicą. Proszę o jakieś rady. Czy spalanie około 11 litrów dla tego silnika to normalka ??

piter34: przeredagowałem tego posta (kropki, przecinki, czytać się nie dało... :/ )

danielsonicl - Nie Wrz 07, 2008 11:34

Wygląda na uszczelkę pod głowicą,czy przy odkręconym korku zbiorniczka płynu idą banki powietrza w nim,oczywiście przy uruchomionym silniku.
sylwesterd - Nie Wrz 07, 2008 14:52

spalanie 11 litrów to nie normalka. No chyba że na mieście i z ciężką noga:) Mi to wygląda na uszczelkę ale mogę się mylić. Poczekaj na opinie innych. Na forum jest dużo fachowców.
mimo66 - Nie Wrz 07, 2008 17:41

Biały dym po odpaleniu?
Stawiam na uszczelkę.
Sprawdź olej, nie widać w nim cząsteczek płynu?
Jeżeli masz wymieszany płyn z olejem to na bagnecie będziesz miał cos takiego jak emulsja.

Podjedziesz na stację diagnostyczną, włożą do zbiorniczka wyrównawczego sondę i będziesz na 100% pewny czy to uszczelka.

:wink:

buja4 - Pon Wrz 08, 2008 09:18
Temat postu: Re: [R75] 1.8 i ubytek płynu chłodniczego
fenix_tbg napisał/a:
Witam mam problem Rover 75 1.8 od jakiegoś czasu zauważyłem ubytek płynu chłodniczego dodatkowo silnik trochę się muli i przez kilka minut po rozruchu widać białą chmurę za samochodem, około 3 miesięcy temu była robiona uszczelka pod głowicą. Proszę o jakieś rady a i jeszcze czy spalanie około 11 litrów dla tego silnika to normalka ??
.

Może słynna uszczelka pod kolektorem ssącym poszła albo sam kolektor pękł. U mnie ja kolektor pękł to płyn dostawał się do cylindra i pierwsze 3 min dymił po rozruchu bo płyn parował dodatkowo silnik nierówno chodził. W każdym razie zaczął bym od sprawdzenia tego.

piter34 - Pon Wrz 08, 2008 14:03

fenix_tbg napisał/a:
Czy spalanie około 11 litrów dla tego silnika to normalka

Da się uzyskać bez problemu takie spalanie. Wszystko zależy od stylu jazdy oraz warunków na drodze. Zapraszam do Krakowa na moją trasę dom<->praca. :lol: