Zobacz temat - [R400] Gdzie są rezystory nawiewu? Świeci się SRS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Gdzie są rezystory nawiewu? Świeci się SRS

geforce003 - Nie Wrz 14, 2008 15:53
Temat postu: [R400] Gdzie są rezystory nawiewu? Świeci się SRS
Witam mam pytanko odnośnie rezystorów od nawiewu w Roverze 400. Mianowicie gdzie są one umiejsciowione, korzystałem, czytałem kilka tematów odnośnie mojego problemu lecz niestety nie pomogły. W miejscu gdzie było pokazane umiejscowienie rezystorów posiadam klimatyzację. (Dotyczy schowka po stronie pasażera) Z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi i pozdrawiam.
Lechos - Nie Wrz 14, 2008 18:19

musza byc tam gdzie ich miejsce---innej opcji nie ma
u mnie przy dokladanej klimie tez miejsca nie zmienily ;)

1970lysy - Nie Wrz 14, 2008 18:27

Jak ściągniesz schowek,to poprawej stronie jest od góry przykręcona taka płytka,na niej jak pamiętam jest przypięta kostka.Odepnij,rozkręć ,wyciąg.Chyba wszystko.
geforce003 - Nie Wrz 14, 2008 20:04

Tak tak , już znalazłem :) Dzięki wielkie. Mam jescze jedno pytanko odsnośnie kontrolki poduszek powietrza, nie chce zasmiecac forum dlatego prosze o odpowiedz w tym temacie ;) Mianowicie, świeci mi się i mruga dioda SRS, poruszałem przewodem, niby było ok, odbyłem jazde próbną i dalej to samo. Proszę o pomoc.\


Edit:
Tak wogóle, to smieszy mnie to rozwiazanie techniczne odnośnie regulacji prędkości nadmuchu silnikiem dmuchawy gdyż teraz mamy wiele rozwiązań elektronicznych z pominięciem drutu oporowego jaki dzisiaj zastosowałem do naprawy.

piter34 - Sro Wrz 17, 2008 10:11

Cytat:
Tak wogóle, to smieszy mnie to rozwiazanie techniczne odnośnie regulacji prędkości nadmuchu silnikiem dmuchawy gdyż teraz mamy wiele rozwiązań elektronicznych z pominięciem drutu oporowego jaki dzisiaj zastosowałem do naprawy.

Twoje auto ma około 10 lat (dodaj rocznik samochodu do tytułu wątku). Spodziewałeś się zaawansowanego panelu z regulacją elektroniczną? :shock:

geforce003 napisał/a:
Mianowicie, świeci mi się i mruga dioda SRS, poruszałem przewodem, niby było ok, odbyłem jazde próbną i dalej to samo. Proszę o pomoc.\

Sprawdź połączenia pod fotelami.

Brt - Sro Wrz 17, 2008 10:21

Cytat:
Tak wogóle, to smieszy mnie to rozwiazanie techniczne odnośnie regulacji prędkości nadmuchu silnikiem dmuchawy gdyż teraz mamy wiele rozwiązań elektronicznych z pominięciem drutu oporowego jaki dzisiaj zastosowałem do naprawy.


drut oporowy jest prostym rozwiazaniem a przede wszystkim TANIM :lol: jak nie wiedomo o co chodzi to chodzi o $$ hehe

tetryk - Sro Wrz 17, 2008 20:08

geforce003 napisał/a:
Tak wogóle, to smieszy mnie to rozwiazanie techniczne odnośnie regulacji prędkości nadmuchu silnikiem dmuchawy gdyż teraz mamy wiele rozwiązań elektronicznych z pominięciem drutu oporowego jaki dzisiaj zastosowałem do naprawy
-tak i te moduły często sie palą,a np, taki moduł do reno 19 kosztuje 600pln.... :mrgreen: ,do meganki niewiele mniej ,a w niektórych modelach merc.grubo ponad 1000 pln...chcesz jeszcze taki moduł ? :roll:
geforce003 - Sro Wrz 17, 2008 21:26

Nie dzięki ;) Już mam, sam zrobiłem z drucików oporowych :) Zobaczymy ile wytrzyma :)
Pozdrawiam :)

Maniekmaniek - Sro Lis 04, 2020 16:13

I zamówiłem na allegro zapłaciłem nie całe 40 zł z przesyłką i działa jak taala