Zobacz temat - [R75] Separator oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Separator oleju

blazi - Nie Wrz 14, 2008 17:36
Temat postu: [R75] Separator oleju
Troszkę poczytałem o usterkach VIS (dotknęła mnie taka również) i doszedłem do wniosku iż można by sie zabezpieczyć przed kolejnymi naprawami. Takim zabezpieczeniem jest separator oleju. Poprzeglądałem kilka stron ale nie znalazłem jakichś konkretnych informacji o typach jakie mogą być montowane w roverkach. Możecie mi coś podpowiedzieć, gdzie kupić i jaki żeby pasował i hulał? bo z montażem to chyba wielkich problemów nie ma.
znalazłem na ebay'u taki: http://cgi.ebay.pl/OIL-CA...bayphotohosting

podejdzie?

Zukowaty - Nie Wrz 14, 2008 18:46

Mam zalozony ten sam co w linku.ladnie wyglada tylko z miejscem bylo cienko ale wcisnalem go pomiedzy silnik akumulator a sciane grodziowa :D Juz byl ten temat poruszany.Poszukaj na forum.

[ Dodano: Nie Wrz 14, 2008 18:48 ]
Prosze: http://forum.roverki.eu/v...odstojnik+oleju

PeterSz - Pon Wrz 15, 2008 08:56

Apropos, temat odstojnika pojawil sie juz jakis czas temu wiec mamy juz pewne doswiadczenia. Czy moga sie wypowiedziec osoby ktore juz zainstalowaly u siebie odstojnik czy faktycznie spelnia on swoje zadanie. Niestety jak w wiekszosci 75 tak i w moim MG okazalo sie ze w kolektorze jest olej i zastanawiem sie czy wspomniany odstojnik zalatwia sprawe. Dzieki wszystkim za wypowiedzi.
blazi - Sob Paź 04, 2008 15:20

No więc tak, separator zakupiony, pod maską miejsce jakoś znalazłem, ale musiałem odwrócić wieko separatora bo mi co nieco nie pasowało no i otworzyłem go....a tam pustka. Spodziewałem się chociaż jakiegoś filtra czy cuś....a tu po prostu metalowe pudełko z dwoma wlotami i dodatkowo wskaźnikiem poziomu zapełnienia. Tak ma być?? Jeśli tak to mogłem go sobie sam "wystrugać" a nie "grubą" kasiorę płacić.
sTERYD - Sob Paź 04, 2008 18:03

nie wiem, czy powinien być jakiś filterek, ale dobrze by było, żeby był tzw cyklon, czyli coś na kształt gwintu powodujące ruch wirowy powietrza w środku, wtedy olej by sie gromadził na ściankach,
jeśli faktycznie to jest tylko puszka, to chyba skuteczniejszy byłby odolejacz do instalacji ciśnieniowych, bo w nim zazwyczaj jest i filterek i cyklon, a do tego dużo taniej wychodzi :cool: