Zobacz temat - [r streetwise] możliwe ze kończy sie sprzęgło?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r streetwise] możliwe ze kończy sie sprzęgło?

drago - Nie Wrz 14, 2008 20:24
Temat postu: [r streetwise] możliwe ze kończy sie sprzęgło?
Mam pytanko przy wcisniętym sprzegle silniczek pracuje cichutko , gdy puszcze sprzegło słychac takie nazwe to charczenie. dodam ze biegi wrzuca sie bez problemu. autko ma przejechane 45 tys, mozliwe ze sie kończy. co wymienic?
dzieki

marcinmarcin - Nie Wrz 14, 2008 20:41
Temat postu: Re: [r streetwise] możliwe ze kończy sie sprzęgło?
drago napisał/a:
Mam pytanko przy wcisniętym sprzegle silniczek pracuje cichutko , gdy puszcze sprzegło słychac takie nazwe to charczenie. dodam ze biegi wrzuca sie bez problemu. autko ma przejechane 45 tys, mozliwe ze sie kończy. co wymienic?
dzieki

Według mnie objawy wskazują na łożysko sprzęgła, a to czy trzeba wymieniać to już twoja decyzja. Na tłukącym się łożysku możesz przejechać x kilometrów i nic się nie stanie, a może Ci się rozsypać i staniesz w trasie...

yosot - Nie Wrz 14, 2008 20:42

Sprzęgło się nie kończy. Wciśnięcie sprzęgła powoduje odłączenie skrzyni. To raczej szum wałka, a konkretnie łożysk wałka w skrzyni. Nic groźnego. W moim SLi ten szum utrzymywał się na stałym poziomie przez 2 lata, aż do momentu sprzedaży.Nie ma to nic wspólnego ze złą pracą sprzęgła. Ja tankowałbym i jeździł!
przemo285 - Nie Wrz 14, 2008 20:44

Przyczyna tkwi w zużytych łożyskach/łożysku w skrzyni biegów,Myślę że to łożysko wałka sprzęgłowego typowe 6205. :wink: