Zobacz temat - SOLVED [R200] Wycieraczki nie działają
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - SOLVED [R200] Wycieraczki nie działają

DiabloHR - Wto Wrz 16, 2008 23:21
Temat postu: SOLVED [R200] Wycieraczki nie działają
wiele czytałem o tym mankamencie rovera ale nie potrafię sobie poradzić... zaczęło się od tego że wycieraczki przednie chodziły w 3 etapach wyczytałem o "blaszce parkowania" i ta blaszka była cała ale przeczyściłem wszystko i zaczęło chodzić ale gdy popadało wycieraczki już się nie zatrzymywały chyba że zgasiłem silnik w momencie kiedy były na dole Właściciel roverka zdenerwował się i na siłę zatrzymał wycieraczki łapiąc za ramię i od tego czasu juz wywala bezpiecznik :razz: To jakoś zrobię ale mam jeszcze jedno pytanie czy w tych roverach zawsze przy wsadzeniu wstecznego włancza się wycieraczka tylna? w tym tak jest a pozycje na wyłączniku sa na 0 Muszę zrobic tak aby było z przodu chociaż szybki tryb wycierania już nie musi być czasówek itp o co tu chodzi że jak chodziły to wyglądało tak jakby wycieraczki nie wyhamowywały i blaszka parkująca dochodziła znowu na element przewodzący tego kółka wewnątrz silnika? Mam nadzije że opisałem wszystko zrozumiale
Pozdrawiam!

giewu - Sro Wrz 17, 2008 09:21

DiabloHR napisał/a:
Mam nadzije że opisałem wszystko zrozumiale

moim zdaniem wręcz przeciwnie :twisted: ... ja się pogubiłem
DiabloHR napisał/a:
czy w tych roverach zawsze przy wsadzeniu wstecznego włancza się wycieraczka tylna?

...tylko w momencie gdy włączone są wycieraczki przednie (w którymkolwiek trybie pracy)

Chester - Sro Wrz 17, 2008 14:00

Opisz bardziej łopatologicznie bo ja troche nie łapie w czym twi problem ale zeby nie było:

hmmm a czy oby silnik wycieraczek nie był rozbierany?? mi to wygląda na przestawione kółko po którym śmigaja blaszki.... jak robiłem czasówke to zamontowałem złej długości blaszke i wycieraczki smigały cały czas.... po skorygowaniu długości działaja odpowiednio :)

DiabloHR - Sro Wrz 17, 2008 18:46

sorki! za dużo rzeczy na raz chciałem napisać :razz: Skupmy się najpierw na tym problemie że wycieraczki przednie na dźwigni przy kierownicy są w pozycji 0 (a nawet bezpiecznik od nich jest spalony) a i tak tylna wycieraczka włancza się wstecznym biegu - dlaczego?
etimark - Sro Wrz 17, 2008 21:43

Coś spaprane w instalacji.
DiabloHR - Sro Wrz 17, 2008 22:01

dodam że w instalacji nic nie było grzebane... może przełącznik padł albo jakis przekaźnik?
pawel86 - Sro Wrz 17, 2008 22:14

W jednej kwestii mogę się wypowiedzieć, a mianowicie odnośnie... Tylnej wycieraczki:

"Miłą niespodzianką jest pewien detal: przy włączonych wycieraczkach i po włączeniu wstecznego biegu automatycznie włącza się wycieraczka tylnej szyby. "
text pochodzi ze strony klubowej Roverki.pl :wink:

Ps. ja sam traktuje to jako bajer :mrgreen:

Chester - Czw Wrz 18, 2008 12:45

DiabloHR napisał/a:
dodam że w instalacji nic nie było grzebane
pewien jesteś że nikt nie grzebał??
DiabloHR napisał/a:
może przełącznik padł albo jakis przekaźnik?
duże prawdopodobieństwo że padł przełącznik zespolony :D

DiabloHR napisał/a:
sorki! za dużo rzeczy na raz chciałem napisać :razz: Skupmy się najpierw na tym problemie że wycieraczki przednie na dźwigni przy kierownicy są w pozycji 0 (a nawet bezpiecznik od nich jest spalony)
rozłącz silnik i sprawdz wtedy czy nadal pali bezpiecznik :D jeśli tak to znaczy ze jest cos nie tak na Lini przełącznik kostka silnika wycieraczek :) jeśli nie to trzeba szukac w okolicy silnika lub w samym silniku
thef - Czw Wrz 18, 2008 17:12

Może warto też zaglądnąć do wiązki klapy tylnej..
DiabloHR - Czw Wrz 18, 2008 17:18

Chester napisał/a:
pewien jesteś że nikt nie grzebał??
na 100% nikt nie grzebał a bezpiecznik pali się w momencie gdy chce włączyć przednie wycieraczki w sobote biore się za rozebranie silniczka i zobaczymy co dalej bedzie Miło by było jakby ktos mi powiedział za co odpowiedzialne są te blaszki wewnątrz silniczka wiem że 3 od środka jest od tzw. parkowania a te dwie?
firtiris_uk - Czw Wrz 18, 2008 21:39

ale mogla sie przytopic izolacja kabla i styka sie z innym
ja raz mialem taki bajer w VW ze stykajac kable od szyberdachu moglem odpalic auto
okazalo sie ze zablokowany na sile silnik szyberdachu nie wywalil odrazu bezpiecznika tylko nagrzal przewody i stopila sie izolacja

giewu - Pią Wrz 19, 2008 09:45

DiabloHR napisał/a:
bezpiecznik pali się w momencie gdy chce włączyć przednie wycieraczki

czyli wiemy, że masz gdzieś zwarcie :/
DiabloHR napisał/a:
... w sobote biore się za rozebranie silniczka ...

na Twoim miejscu zacząłbym jednak od sprawdzenia (bardzo dokładnego obejrzenia) samej instalacji (przewody elektryczne) oraz włącznika zespolonego ... odepnij silniczek z kostki i zobacz czy problem nadal jest

piter34 - Pią Wrz 19, 2008 09:56

giewu napisał/a:
czyli wiemy, że masz gdzieś zwarcie :/

Dokładnie... Ja bym najpierw wiązkę klapy tylnej sprawdził.

DiabloHR - Nie Wrz 21, 2008 18:11

wycieraczki smgają :tańcze: w sobotę wymontowałem silnik i cały mechanizm okazało się że bolec w trójkącie (foto) był zapieczony i nie było szans żeby chodziły i przez to paliło bezpiecznik przeczyściłem papierem ściernym nasmarowałem obficie smarem i śmiga jak nówka :mrgreen: wszystko działa jak należy tylna też a włanczała się ponieważ wycieraczki przednie były w pozycji lekko podniesionych Dzięki za rady może komuś się to przyda na przyszłość

kamax_19 - Sob Lis 22, 2008 12:25

Mam podobny problem. U mnie wycieraczki przednie na "czasówce" właczają się ale zacinają się tzn. jak się właczą to dojdą do końca szyby i staną dopiero po chwilli zejdą na dól ale nie całkiem w sumie cały ten ruch idzie na 3 razy a nie powinno tak być powinno iść na raz. Co może tego być przyczyną??