Zobacz temat - [MG ZT] Uszczelka miski olejowej???
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Uszczelka miski olejowej???

porek333 - Nie Wrz 21, 2008 08:56
Temat postu: [MG ZT] Uszczelka miski olejowej???
Czesc Wam.
Mam pytanie do Was
Wczoraj wymienialem uszczelke pod miska olejowa w swoim mg zt,po rozebraniu wszystkiego okazalo sie ze mam problem z nowa uszczelka,poniewaz zawierala 6 malutkich gumowych `bolcow` na ktore nie mialem zadnych wglebien w misce olejowej,postanowilem je sciac i zamontowalem ta uszczelke.Powiedzcie mi czy to teraz nie bedzie w jakims stopniu zutowalo na szczelnosc uszczelki?
Aha i jeszcze jedno pytanie,czemu wczesniej nie bylo zadnej uszczelki pomiedzy miska olejowa a reszta silnika?

piter34 - Pon Wrz 22, 2008 13:44

porek333 napisał/a:
,poniewaz zawierala 6 malutkich gumowych `bolcow` na ktore nie mialem zadnych wglebien w misce olejowej,

Jak jest miska przykręcona do silnika? Muszą być jakieś otwory na śruby przecież :roll:

porek333 - Wto Wrz 23, 2008 00:45

miska zawiera 12 dziur na sruby i w uszczelce jest 12 dziur + do tego bylo na uszczelce 6 bolcow ktorych nigdzie nie mozna bylo dopasowac wiec je obcielem!
sTERYD - Wto Wrz 23, 2008 10:56

te bolce wchodzą w otwory w blaszanej misce, a Ty masz aluminiową więc chyba miałeś nie do końca taką uszczelkę ;)
na szczęście poza tym kształt jest dokladnie taki sam :cool:

porek333 - Sro Paź 08, 2008 00:08

czyli moge smigac tak !spoczko i dzieki!
Tomi - Sro Paź 08, 2008 00:17
Temat postu: Re: [Mg ZT 1.8 2003]uszczelka miski olejawej???
porek333 napisał/a:
Czesc Wam.
Mam pytanie do Was
Wczoraj wymienialem uszczelke pod miska olejowa w swoim mg zt,po rozebraniu wszystkiego okazalo sie ze mam problem z nowa uszczelka,poniewaz zawierala 6 malutkich gumowych `bolcow` na ktore nie mialem zadnych wglebien w misce olejowej,postanowilem je sciac i zamontowalem ta uszczelke.Powiedzcie mi czy to teraz nie bedzie w jakims stopniu zutowalo na szczelnosc uszczelki?
Aha i jeszcze jedno pytanie,czemu wczesniej nie bylo zadnej uszczelki pomiedzy miska olejowa a reszta silnika?


W silniku 1.8 jest chyba alumiowa miska olejowa i tam się uszczelnia na specjalną pastę lub silikon. Tam nie ma żadnej uszczelki (podobnie jak w rozpołowieniu głowicy).


sTERYD napisał/a:
te bolce wchodzą w otwory w blaszanej misce, a Ty masz aluminiową więc chyba miałeś nie do końca taką uszczelkę ;)
na szczęście poza tym kształt jest dokladnie taki sam :cool:


Uszczelka jest tylko pod blaszaną miskę

porek333 - Sro Paź 08, 2008 00:37

wlasnie mnie to dziwilo dlaczego tam nie bylo uszczelki?!?i do tego byla inna ale obciełem te bolce i ją zalozyłem a jedynym problemem było to że jednej śruby nie mogłem wsadzic spowrotem mocującej miske do skrzyni!ale teraz juz wiem gdzie tkwił problem!ale czy to bedzie w jakims stopniu przeszkadzalo ze założyłem taką uszczelkę?
Tomi - Sro Paź 08, 2008 00:41

porek333 napisał/a:
wlasnie mnie to dziwilo dlaczego tam nie bylo uszczelki?!?i do tego byla inna ale obciełem te bolce i ją zalozyłem a jedynym problemem było to że jednej śruby nie mogłem wsadzic spowrotem mocującej miske do skrzyni!ale teraz juz wiem gdzie tkwił problem!ale czy to bedzie w jakims stopniu przeszkadzalo ze założyłem taką uszczelkę?

Te powierzchnie powinny do siebie dokładnie przylegać (dlatego są uszczelnione silikonem), gdyż miska ma za zadanie również usztywnić całość (również sam silnik). Osobiście złożyłbym na silikon i nie kombinował z uszczelką.

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 00:45 ]
Ponadto, jak rozumiem, założyłeś zamiennik. W oryginalnej uszczelce, są idealnej grubości pierścienie metalowe przy każdej śrubie. Dzięki czemu uszczelka pasuje idealnie. W zamienniku nie ma tych krążków, jest jedynie na nie miejsce. Generalnie wtedy wydłubuje się je z oryginalnej uszczelki i montuje do nowej. Jak rozumiem Ty nic takiego nie zrobiłeś (bo nie miałeś oryginalnej uszczelki). Na twoim miejscu wyciągnąłbym tą uszczelkę, bo zaraz i tak może ją wyduchać.

porek333 - Sro Paź 08, 2008 00:46

wiesz ogolnie to juz `po ptakach `zalozylem to jakies dwa tygodnie temu.I zeby to poprawic to by znowu zeszlo sporo czasu i do tego olej+filtr czy to ma sens?wogole dzieki za to,bede pamietal na przyszlosc a dla ciebie punkcik!