Zobacz temat - [R414] Wymiana lusterka zewnętrznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Wymiana lusterka zewnętrznego

bolec0000 - Sro Wrz 24, 2008 17:12
Temat postu: [R414] Wymiana lusterka zewnętrznego
Witam moje prawe lusterko zew. miało nie orginalny wkład chce je wymienic ale stary wkład był przyklejony na silikonie i przy okazji były własciciel skleił czesc ruchomą (LUSTERKO JEST W JEDNEJ POZYCJI),chce je wykrecic całe ale czy musze sciągnąć tapicerke drzwi (i jak ją zdemontowac),czy nie da sie bez ingerencji w nią zdemontowac lusterka?
Tomaszi - Sro Wrz 24, 2008 20:22

Wystarczy odkręcić ten plastikowy wkręt pod lusterkiem w tapicerce i lekko odchylić żeby zdjąć ten adapter/osłonkę lusterka od środka, jest na 3 wtrzaski, trzeba lekko podważyć. Dalej są 3 śrubki i po kłopocie, ale jest dużo kombinacji, bo boczek przeszkadza.
Co prawda wygodniej było by zdjąć boczek/tapicerkę, wówczas dodatkowo są dwa wkręty w uchwycie i jednym wkrętem jest przykręcona klamka. Boczek od dołu "odrywasz" delikatnie od drzwi, delikatnie bo jest zamocowany na kołeczki, które lubią się urywać. Całą operacje rób przy opuszczonej szybie, wewnętrzna uszczelka jest połączona z boczkiem, musisz podnieść go do góry żeby zdjąć z bolca zamykania drzwi i odczepić uszczelkę od drzwi. W przypadku drzwi kierowcy, jeśli sterowanie szybą jest na boczku trzeba uważać na kabel, żeby nie urwać. Zakładanie w odwrotnej kolejności.
Powodzenia

bolec0000 - Sro Wrz 24, 2008 21:51

ok, tak tez robiłem z boczkiem ale tak jakby na srodku boczka cos go czymało TZ. odkreciłem wkrety od raczki (2szt)wkret od klamki wewnetrznej(1szt) i taki plastikowy wkret pod lusterkiem (na boczku),oderwałem od kołeczków z dołu i po bokachi ,jak chce boczek wyjąc to cos go na srodku trzyma a boje sie tego urwac??
etimark - Sro Wrz 24, 2008 22:32

Trzyma klamka, trzeba ją przesunąć do przodu i wyjąć a następnie delikatnie odpiąć cięgno Delikatnie by nie połamać zatrzasku cięgna.
Tomaszi - Sro Wrz 24, 2008 23:31

No tak o tym nie napisałem, pewnie dlatego, że dla mnie było to oczywiste, drobne niedopatrzenie.
bolec0000 - Czw Wrz 25, 2008 18:04

dziekuje za wsparcie)) ,odkrecone i lusterko wymienione . kupie sobie jeszcze maty grzewcze i bedą lustereczka podgrzewane