Zobacz temat - [R420] Pompa wody
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Pompa wody

lewy86 - Pon Wrz 29, 2008 19:54
Temat postu: [R420] Pompa wody
Witam!

Czy orientuje się ktoś gdzie znajduje się pompa wody w rover 420D?

sTERYD - Pon Wrz 29, 2008 22:26

pod alternatorem??
Brt - Wto Wrz 30, 2008 09:48

Cytat:
pod alternatorem??

a dokładniej w tylnej części pompy wspomagania i jest napedzana przez to samo koło pasowe i wałek co pompa wspomagania. Idzie do niej wąż od termostatu. A co się dzieje że pytasz o pompę ??

lewy86 - Wto Wrz 30, 2008 15:32

Pytam, ponieważ klient chce abym ją wymienił profilaktycznie bo jedzie gdzieś w trasę. W każdym bądź razie dziękuje za poradę :)
Brt - Wto Wrz 30, 2008 15:35

jak działa i nie cieknie to nie ma sensu ruszać ;) ale ... klient nasz pan ;)
piter34 - Czw Paź 02, 2008 13:57

lewy86 napisał/a:
Pytam, ponieważ klient chce abym ją wymienił profilaktycznie bo jedzie gdzieś w trasę.

Prowadzisz zakład mechaniki pojazdowej i pytasz na forum w necie gdzie jest pompa wody? :lol:

Brt - Czw Paź 02, 2008 14:01

Hmmm, wolę takiego mechanika, który jak nie wie to się pyta, a nie każe mi połowy auta wymieniać ;) Myślę, że Ty też :P
piter34 - Czw Paź 02, 2008 14:31

Brt napisał/a:
Hmmm, wolę takiego mechanika, który jak nie wie to się pyta, a nie każe mi połowy auta wymieniać ;) Myślę, że Ty też :P

W sumie tak :roll:

rybakowy - Czw Paź 02, 2008 22:00

Nie daleko mnie jest mechanik,ponoc złota rączka od DIESEL-a,kazdy go zachwala,kumpel pojechał tam z mazdą na ustawienie Pompy wptryskowej, byście widzieli jakie żdziwienie naszło na jego twarz jak przyjechał po samochód a tam pod maska głowicy brak!! Mechanik powiedział ze musiał sprawdzic zawory,normalnie myslałem że ze śmiechu padne,taki dobry mechanik z niego :grin:
Tomi - Sob Paź 04, 2008 09:31

Cóż mogę powiedzieć o mechanikach... w moim aucie po odpaleniu zimnego silnika (a trudno odpalał) było szaro, podczas szybkiej jazdy czarno... diagnoza... kończy się pompa i leją wtryski :(
Zakupiłem (pompa+wtryski) i pojechałem do polecanego mechanika na wymianę. Zostawiłem auto, wracam po 2 dniach (części w aucie nie zostawiałem). Samochód zapala normalnie, nie kopci, tylko jest trochę słabszy. Co jest??
Odpowiedź:
"Ustawiłem kąt wtrysku i dawkę paliwa. Pompa jest dobra i wtryski również"