Zobacz temat - [R420] Szyba Przednia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420] Szyba Przednia

rybakowy - Wto Paź 07, 2008 22:42
Temat postu: [R420] Szyba Przednia
Mam pytanie,moze ktos tez tak miał albo ma;

Jak pada mżawka albo tak sobie popaduje to po przejechaniu wycieraczkami wyskakuja mi na szybie takie jak by tłuste plamy,czysciłem szybe : chemia,dynaturatem,jabkiem i nic dalej to samo,szyba nie jest nowa ale tez nie jest jakas mocno porysowana,wycieraczki hmm mają 7 miesiecy moze wiecej,z tego co pamietam to jak były nowe tez był ten sam problem.

drlubicz - Wto Paź 07, 2008 22:47

szyba po mechanicznym polerowaniu ma takie właściwosci
rybakowy - Wto Paź 07, 2008 22:52

drlubicz napisał/a:
szyba po mechanicznym polerowaniu ma takie właściwosci



Wiec chcesz mi powiedziec ze ktos ja polerował??? jesli tak czy mozna to jakos zlikwidować????

Tomi - Sro Paź 08, 2008 00:22

drlubicz napisał/a:
szyba po mechanicznym polerowaniu ma takie właściwosci


albo ktoś ją wcześniej potraktował tzw. "niewidoczną wycieraczką"

drlubicz - Sro Paź 08, 2008 12:21

U mnie był taki sam efekt po wypolerowaniu szyby , miałem bardzo porysowaną szybę i dałem ją do polerowania i faktycznie szyba wygląda jak nowa ale podczas deszczu wycieraczki mazały , efektu wypolerowania nie da się cofnąć chyba ,że dysponujesz wehikułem czasu i przeniesiesz się do mementu kiedy była polerowana , a na poważnie to u mnie pomogło zgodnie ze wskazaniem tego warsztatu co mi to robił ,zastosowanie grafitowych wycieraczek i o dziwo te grafitowe z tesco za 7 zł zdały egzamin .
Brt - Sro Paź 08, 2008 12:26

drlubicz, ile Cię kosztowało to polerowanie i gdzie je robiłeś ??
drlubicz - Sro Paź 08, 2008 12:53

robiłem na Żmigrodzkiej i chyba zapłaciłem ok. 200 pln ale jak już to zobaczyłem to spokojnie można takie coś samemu zrobić, bo facet po prostu tlenkiem ceru polerował który jest w każdej hurtowni szkła dostępny za 15 zł za woreczek

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 12:54 ]
widzę że nawet na alledrogo.pl bez łaski sprzedają

Brt - Sro Paź 08, 2008 12:58

dzienks :] powalczę w wolnej chwili, bo moja szyba to jedna wielka rysa :||
rybakowy - Sro Paź 08, 2008 19:50

drlubicz napisał/a:
zastosowanie grafitowych wycieraczek i o dziwo te grafitowe z tesco za 7 zł zdały egzamin .


Bardzo dziękuje,narazie plusa nie daje bo nie zakupiłem jeszcze wycieraczek :cool:

A co do polerowania znalazłem cos takiego i pytanie czy ktos próbował http://www.autokosmetyki....372a2733d2b2585

I czy od srodka ktos tez polerował bo u mnie to chyba papierem sciernym w zimie niemcy skrobali

drlubicz - Sro Paź 08, 2008 20:03

jak zobaczysz na skład tego HARTIM HARTPOLISH to w 99 procentach jest tam CeO2 czyli tlenek ceru do którego dałem link dwa posty wyżej , tyle że to jest roztór a tam masz bazę , i większość srodków do plerowania to będzie właśnie Cerium Oxide czyli CeO2
rybakowy - Sro Paź 08, 2008 20:09

wiec bede musiał sie pobawic ale cztałem ze to nie takie łatwe,ze mozna zrobic z szyby taki sprzęt ze ludzie z wadą wzroku beda mogli jezdzic bez okularów :shock: i jeszcze jedno,czy trzeba czyms chybe schładzac przy tym???????
drlubicz - Sro Paź 08, 2008 20:22

ale bez maszyny to sie nawet nie zabieraj za to bo to ręcznie to bardzo ciężko zrobić
Jary - Czw Paź 09, 2008 07:37

rybakowy napisał/a:
A co do polerowania znalazłem cos takiego


Daruj sonie polerowanie, weź płyn do naczyń i ją dobrze odtłuść - będzie OK :idea:

rybakowy - Czw Paź 16, 2008 21:13

Daje plusa bo faktycznie,dziś kupiłem założyłem i działa,fajnie ścierają i nie ma tej jednej wielkiej mazyyy a ze cena nie wielka bo za dwie zapłaciłem tylko 5,99 bo są w promocjii

TESCO Dla Ciebie Dla ROVER-ka :cool:

mcteusz - Wto Gru 23, 2008 10:36

Brt napisał/a:
dzienks :] powalczę w wolnej chwili, bo moja szyba to jedna wielka rysa :||

Brt walczyłeś? Wyszło coś z tego?

Brt - Wto Gru 23, 2008 11:29

niestety :( szyba dalej to jedna wielka rysa, a ja nie mam czasu auta posprzątac dobrze, o szlifowaniu szyby nie mówiac :( Ale kiedyś to zrobię :mrg: