Zobacz temat - [R75] Trzeszczące kratki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Trzeszczące kratki

wojtekhan - Pią Paź 10, 2008 23:47
Temat postu: [R75] Trzeszczące kratki
Witam
jakiś czas temu zaczęła trzeszczeć kratka nawiewu ( boczna po stronie kierowcy ). Dosyć denerwuje mnie ten dźwięk i chciałbym się go pozbyć.Czy ktoś już "dobierał" się do tej kratki i może mi podpowiedzieć co i jak należy odkręcić/ odpiąć. Nie chce wyrządzić zbyt wielu szkód w samochodziku:)

Boncky - Sob Paź 11, 2008 11:51

heh, coś własnie u mnie też zaczyna hałasować ale narazie nie przeszkadza mi to tak żeby się tym zająć ;] jak sie za to weźmiesz daj znać, jeżeli będę pierwszy powiadomie ;] puki co slucham głośniej radia ;]
Marian_K - Pon Paź 13, 2008 14:57

Najszybszą ale doraźną i nie zawsze skuteczną metodą likwidacji tego brzęczenia jest.... użycie WD40 (lub innego smaru w płynie - im mniej zapachowy tym lepiej :wink: ) Popsikaj dookoła tą kratkę - najlepiej delikatnie podważając cieniutkim śrubokrętem, tak aby smar dotarł między kratkę a "drewienko".

Najskuteczniejszą metodą jest ... wyjęcie całego "drewna" - bo kratki nawiewu są na zatrzaski i ich samych raczej nie da się wyciągnąć (chyba że na siłę jednocześnie łamiąc zatrzaski) i usztywnienie brzęczących elementów (sklejenie/docisk/nasmarowanie... itp)

Pozdrawiam!

RysThunder - Czw Gru 04, 2008 00:17

Witam.
U mnie od jakiegoś czasu pojawił sie ten sam problem. Denerwuje mnie to, gdyż w miarę upłuwu czasu dzwięk trzeszczenia (dzwonienia) kratki się nasila. W związku z tym mam pytanie: Jak zdemontowac drewno, aby dostać się do kratki, a potem co trzeba wykonać aby kratka po ponownym założeniu nie trzeszczała?