Zobacz temat - [MG ZR 2001] Zginął jedyny pilot i jedyny kluczyk
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 2001] Zginął jedyny pilot i jedyny kluczyk

ramzi_pl - Nie Paź 12, 2008 16:42
Temat postu: [MG ZR 2001] Zginął jedyny pilot i jedyny kluczyk
Jak to w życiu bywa, trafiła się wpadka ukradli mojej kobiecie torebke wraz z wyposażeniem i nieszcześliwie jedynym kluczikiem i pilotem od MG ZR.
Czy ktoś mi powie jak teraz temat ugryżć ??

Fakty które znalazłem na forum, trza kupić pilota i go zaprogramowac.
Problem w tym że nie ma kluczyka aby nawet otworzyć drzwi i uzyc cudowej
kombinacji do rozbrojenia alarmu.
Czy można zamówić gdzieś zaprogramowany pilot i gotowy kluczyk.

Jedyne co mi na razie przychodzi do głowy to wezwać Pana co otworzy auto,
odpiac akumulator, wymontować zamek, dać komuś kto dorobi na jego podstawie kluczyk,
z niebia wziasc kod do rozprogramowania immo i zaprogramowac nowo kupione piloty.

Chyba że łatwiej będzie wymienić immo z modułem alarmowym od jakiegos anglika, i dorobic tylko kluczyk.

Pomóżcie jestem załamany.

Brt - Nie Paź 12, 2008 18:32

Cytat:
Chyba że łatwiej będzie wymienić immo z modułem alarmowym od jakiegos anglika, i dorobic tylko kluczyk.

musiałbyś wziąć i kompa i centralkę immo i piloty z anglika. wszystko jest ze sobą powiązane :(
ramzi_pl napisał/a:
Jedyne co mi na razie przychodzi do głowy to wezwać Pana co otworzy auto,
odpiac akumulator, wymontować zamek, dać komuś kto dorobi na jego podstawie kluczyk,
z niebia wziasc kod do rozprogramowania immo i zaprogramowac nowo kupione piloty.

No najgorzej bedzie z tym niebem i kodem immo. :( pozostaje laweta do najbliższego testbooka :|| Nie wiem niestety czy w łodzi jest takowy, ale coś nie kojarzy mi się :| Pozostaje Wawa i chyba najlepiej mariusz418 z ECC Babice lub Nowe Miasto nad Wartą i PHJOWI (pewnie będzie miał od razu piloty w dobrej cenie) Zadzwoń, zagadaj, może będzie gdzieś w okolice łodzi jechał to by Ci lawety oszczędził.

ramzi_pl - Nie Paź 12, 2008 22:41

Cytat:
Pozostaje Wawa i chyba najlepiej mariusz418 z ECC Babice lub Nowe Miasto nad Wartą i PHJOWI (pewnie będzie miał od razu piloty w dobrej cenie) Zadzwoń, zagadaj, może będzie gdzieś w okolice łodzi jechał to by Ci lawety oszczędził.


Juz namiezylem go wczesniej i mam mu wyslac immo a on mi odesle go z dorobionymi pilotami.

Kwestia kluczyka czy najlepiej wyjac zamek z drzwi, klapy czy wymontowac stacyjke, no i czy po otworzeniu wystarczy odlaczyc kleme aby nie wyl alarm.

Brt - Nie Paź 12, 2008 23:00

ramzi_pl napisał/a:
Juz namiezylem go wczesniej i mam mu wyslac immo a on mi odesle go z dorobionymi pilotami.
:ok:
Cytat:
Kwestia kluczyka czy najlepiej wyjac zamek z drzwi, klapy czy wymontowac stacyjke,

chyba najszybciej wyjmiesz z klapy, ale niech ktoś to potwierdzi ;) A czy ten w klapie dobrze działał ?? Bo często lubi się zacierać.
ramzi_pl napisał/a:
no i czy po otworzeniu wystarczy odlaczyc kleme aby nie wyl alarm.
wystarczy. alarm nie ma dodatkowego zasilania.
Konrad_Zr160 - Nie Paź 12, 2008 23:01

A jak wyglada sprawa dorobienia pilota? No ja niestety mam jeden tez i warto doposazyc sie bo na pewno zgubie i bedzie kloc a narazie nie mialem czasu sie zajac tym.
PHJOWI - Nie Paź 12, 2008 23:01

szczerze , to ja zawsze wyciągam stacyjkę bo najpewniejsze miejsce , czasami kluczyki dorobione czasami nie pasują do zamków.
ramzi_pl - Nie Paź 12, 2008 23:05

Mnie sie tez klapa wydawal najrozsadniejsza, krzywki najmniej zurzyte i powinny pasowac wszedzie i na tyle nie klopotliwe ze nie bedzie mi szkoda jak okaze sie ze stacyjke musze wyjmowac.
sTERYD - Pon Paź 13, 2008 00:15

najprędzej wyjmie sie z drzwi kierowcy... klapa jest dość niewygodna do zdjecia plastików, a stacyjka jednak najpewniejsza, ale trochę się trzeba nadłubać.... :/
giewu - Pon Paź 13, 2008 09:47

ramzi_pl szkoda, że nie zerknąłeś do Warsztatów na stronie głównej ... na forum też już nie jeden raz podawałem namiary na łódzki serwis z TestBookiem :cool: :grin:
ramzi_pl - Pon Paź 13, 2008 22:51

Patrzylem ale w Lodzi nikogo takiego nie widzialem, ale jutro podzwonie.
P.S. Kluczyki odzyskane

giewu - Wto Paź 14, 2008 09:10

Cytat:
P.S. Kluczyki odzyskane

cuda jakieś :shock:
ramzi_pl napisał/a:
Patrzylem ale w Lodzi nikogo takiego nie widzialem, ale jutro podzwonie.

TUTAJ masz dokładne namiary ;)

ramzi_pl - Wto Paź 14, 2008 14:02

giewu napisał/a:
Cytat:
P.S. Kluczyki odzyskane

cuda jakieś :shock:
ramzi_pl napisał/a:
Patrzylem ale w Lodzi nikogo takiego nie widzialem, ale jutro podzwonie.

TUTAJ masz dokładne namiary ;)


Zadne cuda, czasami zdazaja sie uczciwi znalazcy ;) hehehehe

Co do kontaktu to gosciu nie umie programowac pilotow bez kodow, dodatkowo zaproponowal mi piota w cenie 500 zl nie wiem skad on ma takie dobre oceny.
Firma na trasie Poznan wroclaw bierze 200 zl za wszystko bez kodow.
Nawet jakbym musial lawete wziasc i pojechac tam i wrocic to i tak by taniej bylo :P

pgrad - Wto Paź 14, 2008 14:24

Skoro jesteś z Łodzi to powinieneś wiedzieć że na Starorudzkiej było ASO Rovera, a teraz tam nie ma ASO, ale nadal tylko roverami się tam zajmują, mają testbooka, to pilota też powinni sklonować.
ramzi_pl - Wto Paź 14, 2008 15:12

pgrad napisał/a:
Skoro jesteś z Łodzi to powinieneś wiedzieć że na Starorudzkiej było ASO Rovera, a teraz tam nie ma ASO, ale nadal tylko roverami się tam zajmują, mają testbooka, to pilota też powinni sklonować.


Dzwonilem do nich sami powiedzieli ze bez kodow nie zrobia, i ze kosztuje 500 zl pilot.

giewu - Wto Paź 14, 2008 16:55

ramzi_pl napisał/a:
Dzwonilem do nich sami powiedzieli ze bez kodow nie zrobia, i ze kosztuje 500 zl pilot.

podejrzewam, że z jakiegoś powodu się nie dogadaliście ... w swoim czasie również nie znałem kodu do mojego ROVERka więc przy okazji diagnozowania innych rzeczy (przypominam, że kod uzyskuje się po podpięciu Testbooka do samochodu) pan Tomek wyciągnął dla mnie co trzeba, zaprogramował drugiego pilota ... zapłaciłem 150zł.

ramzi_pl - Wto Paź 14, 2008 21:26

giewu napisał/a:
ramzi_pl napisał/a:
Dzwonilem do nich sami powiedzieli ze bez kodow nie zrobia, i ze kosztuje 500 zl pilot.

podejrzewam, że z jakiegoś powodu się nie dogadaliście ... w swoim czasie również nie znałem kodu do mojego ROVERka więc przy okazji diagnozowania innych rzeczy (przypominam, że kod uzyskuje się po podpięciu Testbooka do samochodu) pan Tomek wyciągnął dla mnie co trzeba, zaprogramował drugiego pilota ... zapłaciłem 150zł.


150 zl za samo zaprogramowanie ??

giewu - Wto Paź 14, 2008 21:31

ramzi_pl napisał/a:
150 zl za samo zaprogramowanie ??

nie ... 150 zł. zapłaciłem za diagnostykę całego samochodu, za kod immobilaizera i za zaprogramowanie pilota