Zobacz temat - [R214i '98] szyba krzywo się opuszcza/podnosi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i '98] szyba krzywo się opuszcza/podnosi

leszek95b - Pon Paź 13, 2008 20:37
Temat postu: [R214i '98] szyba krzywo się opuszcza/podnosi
witam,
mam elektryczne szyby z przodu. kiedy opuszczam albo podnoszę szybę zarówno od strony kierowcy jak i pasażera to ona jakby trochę krzywo idzie. wygląda to jakby z jednej strony było większe tarcie albo jakby prowadnice po obu stronach (jeśli są tam w ogóle prowadnice:)) były szerzej niż szyba.
dodam, że jeszcze nigdy nie zdejmowałem tapicerki z drzwi i nie wiem jak to pod spodem wygląda.
macie jakiś pomysł co to może być?

arturky - Pon Paź 13, 2008 23:37

cześć leszek95b,
Szyba jest poprawnie osadzona w uszczelkach z każdej strony ? (zobacz z zewnątrz przy zamkniętej).
Na początek przy otwartym "oknie" wyczyść i lekko posmaruj uszczelki (smar silikonowy/teflonowy).
Demontaż tapicerki drzwi nie jest trudny, dwie śrubki na dole w rogach kieszeni, po dwie z boku przód i tył boczka. Najtrudniej według mnie wyjąć środek rączki za którą zamykasz drzwi, potem trzeba odkręcić uchwyt(2 śrubki krzyżakowe). boczek zdejmujesz od dołu, jest na zatrzaski, potem folia i masz dostęp do drzwi ustawiasz szybę na wysokości, żebyś mógł dokręcić/odkręcić śrubki trzymające ją od dołu w prowadnicy i regulujesz, dokręcasz sprawdzasz... w razie wątpliwości PW :-)