Zobacz temat - [Roverek200 14 16v 98]Ubytek płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Roverek200 14 16v 98]Ubytek płynu chłodniczego

sad200 - Nie Paź 19, 2008 10:28
Temat postu: [Roverek200 14 16v 98]Ubytek płynu chłodniczego
A więc tak ubywa mi płynu chłodniczego,wymieniłem uszczelke kolektora ssącego bo zaobserwowałem wycieki ,myśłałem że po problemie myliłem się.Płynu w dalszym stopniu ubywa, czytałem na forum żeby odkręcić świece i zobaczyć czy któraś ze świec po całonocnym staniu nie jest mokra. Okazało się że 3- cia świeca jest mokra,a teraz moje pytanie,z forum wiem że jest to oznaka padania uszczelki pod głowicą,zbiorniczek jest czysty niema koloru kawy z mlekiem,na bagnecie czysto.Kontynułując temat jak może świeca być mokra z koro umiejscowiona jest nad uszczelką,czego o tym piszę a może jest to obiaw pęknięcia głowicy czego bym nie chciał bo zamierzam robotę zrobić sam.Praca silnika nie równa do momentu odparowania płynu po zatym wszystko ok.Proszę o jakąś sęsowną poradę i o utwierdzeniu mnie w przekonaniu że nie jest to pękniecie głowicy.
arczi83 - Nie Paź 19, 2008 10:44

sad200 napisał/a:
Okazało się że 3- cia świeca jest mokra

Jak jest mokra z płynu to powinna być też trochę zardzewiała (mój brat tak ma w skodzie ale auto jeździ normalnie(10k km juz zrobione), nie dymi, płynu nie ubywa itp,nawet po wymianie świecy po jakimś czasie jest podobnie że rdzewieje, ma gaz).
sad200 napisał/a:
jak może świeca być mokra z koro umiejscowiona jest nad uszczelką

jeśli uszczelka jest pęknięta to woda przedostaje się do cylindra, paliwo nie spala się całkowicie, słabsza jest iskra na świecy i powstają śladowe ilości pary wodnej którę dostają się na świece.

Jakbyś sam robił głowice to najpierw sprawdź ją pod kątem szczelności i wtedy wyjdzie czy jest pęknięta

sad200 - Nie Paź 19, 2008 11:23

Świece wymieniłem 2 tygodnie temu a jak sprawdzić szczelność głowicy czy da się samemu sprawdzić
arczi83 - Nie Paź 19, 2008 11:29

sad200 napisał/a:
jak sprawdzić szczelność głowicy czy da się samemu sprawdzić

Samemu nie sprawdzisz, chyba że będzie gdzieś z zewnątrz pęknięta i będzie to widać.
A tak to pozostaje jedynie jej demontaż i sprawdzenie w pkt gdzie wykonują takie usługi.