Zobacz temat - [R400] Brak ogrzewania w kabinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Brak ogrzewania w kabinie

nygas16 - Czw Paź 23, 2008 17:41
Temat postu: [R400] Brak ogrzewania w kabinie
Witam... mam taki problem. otoz w moim roverku w ogole nie dziala ogrzewanie. tzn. dmuchawa i klimatyzacja działaja ale ale pokretło CIEPŁO-ZIMNo w ogole nie reaguje gdy chce ogrzac w srodku auta. niestety gdy włacze dmuchawe i ustawie na maksymalne cieplo to tylko leci zimne powietrze. nie wiem co zrobic ale prosze o jak njaszybsza pomoc gdyz idzie zima a ja nie chce marznac w aucie;p pozdrawiam
kostas - Czw Paź 23, 2008 17:45

Sprawdź, czy ilosc płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym jest poprawna, zazwyczaj brak ogrzewania jest związana z niedoborem płynu chłodniczego.
giewu - Czw Paź 23, 2008 17:49

zerknij również czy działają Ci pokrętła nawiewów czyli czy linki są na swoich miejscach i odpowiednio pracują (przerabialiśmy już te tematy niejednokrotnie więc poszukaj opisów usterek oraz sposobów ich reanimacji w forumowej szukajce) :wink:
nygas16 - Czw Paź 23, 2008 19:25

no wiec sprawdzilem wszystko i okazalo sie ze plynu chlodniczego jest za malo... na moje nieszczescie kolega kiedys dolewal mi wode zamiast tego plynu i bede musial chyba wymienic caly u mechanika. na jeszcze wieksze nieszczescie to to ze prawdopodbnie linka sie zerwala na przednim panelu;/ acha mam takie pytanie. czy jezeli te rura dochodzaca do zaworu nagrzewnicy od strony silnika nie jest goraca ?? to znaczy ze jest brak plynu w chlodnicy?? bo dotykalem ja i w ogole nie byla ciepla mimo ze silnik byl rozgrzany. pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi ;)
AkUu - Czw Paź 23, 2008 19:34

nygas16 napisał/a:
niestety gdy włacze dmuchawe i ustawie na maksymalne cieplo to tylko leci zimne powietrze


pewnie uklad zapowietrzony... :P
sprawdz stan plynu-dolewka lub go wymien i odpowietrzaj wedlug instukcji ponizej, mechanik ci nie potrzebny do tego :)

Instrukcja

jezeli nie pomoze to szukaj dalej rozwiazania :)