Zobacz temat - [R75] Webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Webasto

Ml777 - Pon Paź 27, 2008 19:40
Temat postu: [R75] Webasto
Kiedy u was w roverku włancza sie webasto? Kiedyś przeczytałem ze ma sie włączyć przy 5st.C na I pozycji stacyjki czy to prawda? bo u mnie sie nie załączyło przynajmiej nie zauważyłem tego.
Dukes - Pon Paź 27, 2008 19:59

To zależy od wersji webasta. Jeśli masz w podłokietniku sterownik to nie będzie się samo włączać. Ja mam co prawda 2.0 KV6 i webasto włączam właśnie przez sterownik w podłokietniku lub z pilota.
Ml777 - Pon Paź 27, 2008 20:02

Niesty nie ma u mnie w roverku sterwonika w podłokietniku
Dukes - Pon Paź 27, 2008 20:04

Sprawdz bezpiecznik od webasta. Byc może jest nie sprawne, co się często zdaża.
Ml777 - Pon Paź 27, 2008 20:10

A sprawdze jeszcze te bezpieczniki ale w takim razie jak nie mam tego sterwonika to kiedy sie ma włonczyć te webasto czy musi byc kluczyk w stacyjce czy one sie same ma włonczyć jak temp. spadnie poniżej 5st.
Dukes - Pon Paź 27, 2008 20:12

Z tego co się orientuje, to powinno się włączyć po przekręceniu kluczyka jeśli temp. spadnie poniżej 5 st. C. Jak długo masz R75?
Ml777 - Pon Paź 27, 2008 20:14

Od maja tego roku i mam taki sam kolor jak twój na zdjęciu ;)
Rowan - Pon Paź 27, 2008 20:14

Ml777, webasto włączy się dopiero po zapaleniu silnika, jeżeli na dworze jest poniżej 5st. Dukes, to na co ty masz webasto? Na benzynę? Bo ja tego jakoś nie pojmuję. Były dwie wersje webasta?
Dukes - Pon Paź 27, 2008 20:19

Tak, są dwie wersje. Już teraz nie chce mi się wyciągać dokumentów od auta ale wiem, że model tego "pieca" na benzyne różnił się literówka w stosunku do diesla. Reszta tak samo jak w dieslu.
Rowan - Pon Paź 27, 2008 20:47

Ale to ciekawe, benzyna przciez bardzo szybko się spala, wybucha. To musi być ładna bomba zegarowa, tak samo jak pompka paliwa w baku :mrgreen:
Raz widziałem jak gość na krótko poza bakiem podłączył pompke z benzynowego...
Fajnie było :mrgreen: Miał szczęście, że szopka w której "naprawiał" auto nie poleciała z dymem, a drugiej strony go nie miał, bo poparzył ręke.

sTERYD - Pon Paź 27, 2008 23:44

oczywiście są wersje ogrzewania postojowego zasilane benzyną, ale jest to stosowane tylko i wyłącznie do ogrzewania wnętrza samochodu zanim się wsiądzie (taki patent np w 90% samochodów sprzedawanych w kanadzie ;) ) oczywiście webasto nie różni się zbytnio jeśli chodzi o konstrukcję, wystarczy tylko inny wtryskiwacz i piecyk, no i pompka :cool:
Dukes - Wto Paź 28, 2008 16:05

Witam!
U mnie piecyk nazywa sie tak: Thermo Top C-B.
Przyznam, że nie bawiłem się nim jeszcze :)
Przy kupnie tylko raz je włączyłem, pochodziło troche i sie wyłączyło.

Ml777 - sprawdziłeś już bezpieczniki?

Ml777 - Wto Paź 28, 2008 17:53

Nie jeszcze nie sprawdzałem jak tylko będe miał czas ale dzieki za odpowiedzi.
jacekmarus - Wto Paź 28, 2008 21:30

pozwolcie ze dolacze do tematu bo bardzo mnie to zaciekawilo jak dziala to webasto
posiadam takowe ale bez sterowania z pilota i tak naprawde nie wiem jak to dziala
moze ktos napisze jak z niego korzystac i jakie warunki musza zaistniec zeby to webasto zadzialalo

Rowan - Sro Paź 29, 2008 07:18

jacekmarus, w twoim przypadku webasto służy jednynie do podgrzania silnika w niskiej temp. na zewnątrz, czyli poniżej 5*C. Ale tylko gdy zapalisz silnik.