Zobacz temat - [R75] Plastikowa puszka przy pedale gazu - co to...?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Plastikowa puszka przy pedale gazu - co to...?

ernesto - Pon Lis 03, 2008 00:03
Temat postu: [R75] Plastikowa puszka przy pedale gazu - co to...?
Witam,
Jak w temacie...
Nudziło mi się ostatnio i pomyślałem: aaa...grzebnę pod kierownica, popatrzę czy mi pompka nie cieknie, czy wszystko tam ok.
I ku mojemu zdziwieniu znalazłem po prawej coś takiego jak na zdjęciu:

Czarne plastikowe pudełko-i co gorsza-było stopione.. :shock:
Znaczy miało zmieniony kształt, od spodu jakby przypalone, było miękkie jakby z gumy.. :neutral:

Wiecie może co to? no i dlaczego stopione... :shock:
Przecież nawiew chyba by tak tego nie załatwił - jeżdżąc nie kręcę nawiewu na max'a; góra 22'... :/

Dzieki i Pzdr
E

Rowan - Pon Lis 03, 2008 07:19

ernesto, co to jest o sam nie wiem, trzeba by zobaczyć w RAVE, ale na pewno nie jest stopione :wink: Ja doszedłem do wniosku, że jest to jakaś izolacja.
Marian_K - Pon Lis 03, 2008 09:51

Albo Ty, albo poprzedni właściciel jeździł z uszkodzonym wentylatorem chłodnicy i używał klimatyzacji... Tam są zaizolowanie termicznie (pianka i izolacja) rurki od klimatyzacji - dalej biegną do parownika. "Normalnie" powinny być zimne, ale jak wentylator jest uszkodzony to nagrzewają się i .... wygląda to tak jak u Ciebie.

Pozdrawiam!

Brt - Pon Lis 03, 2008 09:58

:brawa: :) :ok:
ernesto - Pon Lis 03, 2008 12:31

Marian_K napisał/a:
Albo Ty, albo poprzedni właściciel jeździł z uszkodzonym wentylatorem chłodnicy i używał klimatyzacji... Tam są zaizolowanie termicznie (pianka i izolacja) rurki od klimatyzacji - dalej biegną do parownika. "Normalnie" powinny być zimne, ale jak wentylator jest uszkodzony to nagrzewają się i .... wygląda to tak jak u Ciebie.
Pozdrawiam!


Hmm ciekawe.. :/
Może trywialne pytanie - ale jaki jest chłopaki najprostszy sposób na sprawdzenie czy wentylator jest w porządku bądź nie?
Ja klimatyzacji nie używam praktycznie w ogóle - ale może rzeczywiście jak piszesz poprzedni wlasciciel miał z wentylatorem problem i używał klimy.
Sprawdzałem przed chwila, włączyłem ją na moment, furga zimnym jak na Syberii i z użytkowego punktu widzenia wygląda na to ze jest tak, jak być powinno... :shock:
Dżast tu bi siur..."co ma robić" taki niedziałający wentylator?

Dzieki i pzdr
E

Dam-Kam - Pon Lis 03, 2008 18:00

no ja też takie coś mam ale jakoś sie tym nie martwie ;)
PS. Wentylator chłodnicy jes też wentylatorem klimy ?? może głupie pytanie ale nigdy nie zagladałem ile mam wentylatorów i szczerze przeznaje sie że nie wiem :D czuje że zaraz zostane wyśmiany :mrgreen:

Dziadek - Pon Lis 03, 2008 18:56

PANOWIE,już na ten temat było dwa tysiące razy.Wentylator(przynajmniej u mnie) ma 3 prędkości.Dwie pierwsze są głównie dla klimy i to one najczęściej siadają-powód to szczotki.Najszybsza prędkość jest głównie pod chłodnicę silnika.U mnie dwie pierwsze prędkości nie chodzą i muszę zająć się silniczkiem,co jest pięknie opisane gdzieś na forum i to chyba przez Mariana.Jeśli chcecie szybko sprawdzić wentylatorki to podjedźcie do Przema,albo PHJOWI.
Rowan - Pon Lis 03, 2008 19:41

Moim zdaniem nie ma się po prostu czym przejmować :wink:

Dam-Kam, fajny avat :cool:
Kupiłeś jakiś sprzęt :wink: :?:

se7en86 - Pon Lis 03, 2008 19:53

Sprawny wentylator można sprawdzić ( tysiące wątków na forum ) wrzucić klimatyzację na 1 stopień i sprawdzić czy chodzi wentylator. Jeżeli nie to znaczy, że uszkodzony. Z daleka powinno go byś słychać, że się załącza - wiem bo sprawdzałem z Marianem :) U mnie nie działa a u niego jak załączył z daleka było już słychać. Pozdrawiam
Dam-Kam - Pon Lis 03, 2008 20:29

jak ja włącze klime to wentylator tak fajnie słychać że może sie wydawać ze pod maską V8 jest albo i wiecej :D
Rowan, nabyłem jak to określiłeś "zółtego jelenia" :smile: