Zobacz temat - [R416] Temperatura silnika.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Temperatura silnika.

pablo3011 - Wto Lis 04, 2008 17:42
Temat postu: [R416] Temperatura silnika.
zaliczyłem hgf i po naprawie mechanik rzucił mi że nie włącza się się wentylator chłodnicy.Po włączeniu klimy wentylator kręci.Pojechałem do elektryka sprawdził i twierdzi że jest wporządku wentylator włączył się jakiś centymetr przed czerwonym polem.pytanko czy to prawidłowe .pozatym na zimnym silnik dostaje wibracji obroty 1100 ale drży elektryk sprawdził świece kable itp mówi że ok. jaka przyczyna .Prosze o radę bo jutro jadę do mechanika na poprawkę
sTERYD - Wto Lis 04, 2008 21:13

pablo3011 napisał/a:
wentylator włączył się jakiś centymetr przed czerwonym polem.pytanko czy to prawidłowe

włącza sie tylko na drugim biegu... do sprawdzenia przekaźniki wentylatorów (taka czarna trapezowa puszka za akumulatorem) i kabelki kabelki kabelki... :/

faecd - Wto Lis 04, 2008 22:47

badz tez czujnik temperatury :)
sTERYD - Sro Lis 05, 2008 00:20

faecd napisał/a:
badz tez czujnik temperatury

to już by trzeba było sprawdić komputerem, ale mało prawdopodobne...
raczej przy padnięciu czujnika wentylator włacza się zbyt wcześnie, albo chodzi non stop.... skoro wentylator włącza się tylko na 2 biegu to raczej czujnik jest ok, tylko zasilanie 1 biegu gdzieś jest niedociągnięte... p
z dokładnie takimi objawami walczyliśmy u Chermana :/

wild_weasel - Sro Lis 05, 2008 10:32

Nie wiem, czy w 400 też tak jest, ale u mnie za niedziałanie wiatraka chłodnicy odpowiedzialny był spalony wiatrak klimy...
Spójrz do tego tematu.

sTERYD - Sro Lis 05, 2008 11:08

w R400 też tak jest, ale kolega napisał, że po włączeniu klimy wentylator kręci...
-fakt nie napisał, czy ten drugi też :/

pablo3011 - Sro Lis 05, 2008 21:21

sTERYD napisał/a:
w R400 też tak jest, ale kolega napisał, że po włączeniu klimy wentylator kręci...
-fakt nie napisał, czy ten drugi też :/
Jaki drugi u mnie jest tylko jeden???????
Lechos - Sro Lis 05, 2008 21:27

pablo3011 napisał/a:
Jaki drugi u mnie jest tylko jeden???????

Pewno masz dokladana klime i dlatego od strony silnika jest tylko jeden. Zobacz od przodu przez kratke to pewno zobaczysz i drugi (od klimy).

sTERYD - Sro Lis 05, 2008 21:56

od strony silnika zawsze jest tylko jeden ;)
drugi jest z przodu jeśli jest klima :cool: