Zobacz temat - [Ubezpieczenia] Najtańsze ubezpieczenie na start dla silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [Ubezpieczenia] Najtańsze ubezpieczenie na start dla silnika

Osamboch - Wto Lis 04, 2008 23:21
Temat postu: [Ubezpieczenia] Najtańsze ubezpieczenie na start dla silnika
Witam

Przyszedł ten czas, kiedy po zakupie Roverka trzeba zrezygnować z ubezpieczenia poprzedniego właściciela i ubezpieczyć auto na własne konto :wink:

Niestety jestem jednym z tych nieszczęśliwych wypadków, które nie wpadły na prosty i zarazem genialny pomysł by za młodu zakupić starego komarka albo maluszka i zarejestrować na siebie tylko po to by mieć teraz kompletną i maksymalną zniżkę na ubiezpieczeniach.

Zatem zaczynam zupełnie od zera. Mam czyste konto. Prawko od grudnia 2002r. oraz ukończone 26 lat. Muszę ubezpieczyć Roverka 600 2.0 SDI 98r. - ze względu na ceny myślę tylko o samym OC.
Przeglądałem dostępne w necie kalkulatory, ale niestety dane jakie tam otrzymuje nie są zbytnio zadawalające, a co gorsze nie zgadzają się z odpowiedzią, którą później otrzymuję telefonicznie.
Dla przykładu. W jednej z firm ubezpieczeniowych z kalkulatora wyszło mi 850zł rocznie samo OC (rewelacja!!!), ale gdy zadzwoniłem by się upewnić czy wszystko gra, Pani wyliczyła mi to sama i wyszło jej "troszkę" więcej....2400zł rocznie :shock:

Gdybym chciał przedłużyć ubezpieczonko poprzedniego właściciela, Pani powiedziała mi grzecznie, że to będzie jakieś 2100zł rocznie i żebym szybko składał wypowiedzenie u nich i szukał gdzieś taniej bo raczej znajde :razz: (przynajmniej była uczciwa...).
Z pozostałych kalkulatorów wyszło mi między 1300 a 1900zł rocznie, ale zapewne liczby te ulegną zmianie, gdy tam zadzwonię.

Klubowicze zwracam się zatem do Was z pytaniem, czy ktoś był niedawno w podobnej sytuacji i znalazł jakieś godne polecenia towarzystwo ubezpieczeniowe, gdzie warto się ubezpieczyć jako "nowicjusz"???


PS...Jak ja Wam cholera zazdroszczę tych 60% zniżek :twisted: :wink:

Pozdrawiam, Dziękuję i oczekuję z niecierpliwością na jakieś dobre wieści ;)

kasjopea - Wto Lis 04, 2008 23:29

Najlepiej idź do jakiegoś centrum ubezpieczeń. Tam znajdą najlepszą (w domyśle najtańszą) dla Ciebie ofertę. :smile:
azer - Wto Lis 04, 2008 23:32

W Wielkopolsce jest coś takiego jak CUK (centrum ubezpieczeń komunikacyjnych), taki multiagent. Proponuje poszukać czegoś takiego we Wrocławiu.

Poszedłem do nich aby obliczyć składkę i dostałem propozycję od 1200 do 2500 (ac+oc przy 60% zniżki Matki na oba) za R25 w dieslu. 1200 było w PTU, zadzwoniłem osobiście do PTU i przez telefon obliczyli mi 1700zł :shock: Tak więc mile się zaskoczyłem.

Z directów to Aliantz ponoć ma niezłe oferty dla Roverków. Mi wyszło trochę więcej niż w PTU

Brt - Wto Lis 04, 2008 23:45

Również polecę wycieczkę do jakiegoś multiagenta. Obecnie to chyba w PTU jestem i przy 60% płacę coś ok 450PLN (OC + NNW).
marcin8c - Sro Lis 05, 2008 07:33

Ja np poniewaz jestem w miare "swiezym" kierowca (prawko od 3 lat ale jakies 40,000km juz) to mam ubezpieczony samochod z ojcem. On ubezpiecza a ja jestem wspolwlascicielem. Czyli jego znizka i mi moje leca w gore co roku :)
Gość - Sro Lis 05, 2008 07:46

Polecem PTU. Ja za swojego roverka z silnikiem 1,6 zapłaciłem 545 zł OC + NNW.
Bez zniżek.

PTE - Sro Lis 05, 2008 08:26

marcin8c napisał/a:
Ja np poniewaz jestem w miare "swiezym" kierowca (prawko od 3 lat ale jakies 40,000km juz) to mam ubezpieczony samochod z ojcem. On ubezpiecza a ja jestem wspolwlascicielem. Czyli jego znizka i mi moje leca w gore co roku :)


Tylko że jak Ty przydzwonisz, to tacie lecą zniżki :mrgreen:

dobryziom - Sro Lis 05, 2008 09:44

Ja również polecam PTU ponieważ dopiero wypracowuje sobie zniżki i jestem poniżej 25lat wiec wiadomo ze mam mega zwyżkę z tego tytułu :( aha w tym roku przeszedłem do MTU bo mieli o 200pln taniej niż PTU :p
ywis - Sro Lis 05, 2008 10:33

dobryziom napisał/a:
aha w tym roku przeszedłem do MTU bo mieli o 200pln taniej niż PTU


Nie wiem, ale mi tam ubezpieczenie wchodzi w wysokości ponad 1200 zł za samo OC, więc nie wiem jak Tobie mogło wyjść tanio.

dobryziom - Sro Lis 05, 2008 11:44

dla mnie to tanio jak na 2.0 w warszawie i przy moim wieku... wszędzie gdzie nie zadzwonię rozmowy sie zaczynały od 1800pln
NEOSSS - Sro Lis 05, 2008 12:14

Osamboch, jako ze zajmuje sie autami odwiedzilem kazdego ubezpieczyciela i najtaniej jest w MTU :razz:
Joa - Sro Lis 05, 2008 13:12

NEOSSS napisał/a:
najtaniej jest w MTU

dobryziom napisał/a:
polecam PTU

niekoniecznie.
wysokosc ubezpieczenia zalezy przede wszystkim od adresu zameldowania, pojemnosci silnika i wieku wlasciciela (no i ewentualnych znizek).
Brt napisał/a:
polecę wycieczkę do jakiegoś multiagenta

zdecydowanie. mozna podzwonic po TU ktorych ubezp moza wykupic przez tel badz internet, ale najlatwiej isc multiagencji, porownac wszystkie oferty i wybrac najtansza opcje nie sugerujac sie tym gdzie kto ma najtaniej ;)

NEOSSS - Sro Lis 05, 2008 13:31

Joa, ubezpieczam kilkadziesiat pojazdow rocznie...

Kilka jest na mnie wiek ponizej 21 lat a więc płace zwyżke, prawo jazdy krócej niż 2 lata wyszło mi najtaniej w MTU, Rover 600 2.0 SDi 1999r

Tata 60%(chyba to jest maksymalny pakiet) zniżek najtaniej w MTU, Land Rover Freelander 2.0 TD4 2004r

Mama + tata - najtaniej w MTU, MG ZR 2.0 iTD 2005r

Chodziliśmy po kilku ubezpieczycielach m.in. LINK4, PTU, TUW, PZU, WARTA i najtaniej wyszło w MTU nie ważne czy to ja czy tata czy współwaściciel

Adres zamieszkania woj. mazowieckie 30km od Warszawy

dobryziom - Sro Lis 05, 2008 14:17

Potwierdzam dlatego ja w tym roku zmieniłem z PTU na MTU :p
Joa - Sro Lis 05, 2008 14:46

NEOSSS napisał/a:
Kilka jest na mnie wiek ponizej 21 lat a więc płace zwyżke, prawo jazdy krócej niż 2 lata wyszło mi najtaniej w MTU, Rover 600 2.0 SDi 1999r

Tata 60%(chyba to jest maksymalny pakiet) zniżek najtaniej w MTU, Land Rover Freelander 2.0 TD4 2004r

Mama + tata - najtaniej w MTU, MG ZR 2.0 iTD 2005r

Chodziliśmy po kilku ubezpieczycielach m.in. LINK4, PTU, TUW, PZU, WARTA i najtaniej wyszło w MTU nie ważne czy to ja czy tata czy współwaściciel

Adres zamieszkania woj. mazowieckie 30km od Warszawy


ale zwroc uwage, ze wszystkie samochody ktore wymieniles maja ta sama pojemnosc, wszyscy zakladam macie ten sam adres zam. zatem jedyna roznica to Twoj wiek i ew. znizki taty.
czyli znaczenie miala wysokosc skladki podstawowej w Twoim rejonie wymyslona sobie przez TU + wysokosc zwyzki za wiek. jesli akurat MTU ma najkorzystniejsza, to dla was wszystkich bedzie to korzystna opcja.
w innym regionie kraju najkorzystniejsza stawke moze miec inne TU (sa tez rozne regionalne pakiety pozostawiajace konkurencje daleko w tyle). moze tez byc tak, ze w przypadku osoby ktora nie skonczyla jeszcze 26 (gdzieniegdzie 25 lat) stawka podst moze byc wyzsza, ale jest mniejsza zwyzka za wiek (w opcji najnizszej 30%, zazwyczaj 50% a z tego co pamietam ktores z TU dodawalo nawet 100%).

nie twierdze, ze MTU nie bedzie najtansze, mowie tylko, ze warto isc do multiagencji i sprawdzic pozostale oferty- mozna sie pozytywnie zdziwic ;) (choc czesto tez i w druga strone..)

NEOSSS - Sro Lis 05, 2008 14:53

Joa, napisze ogólnie czy rejestrujemy benzyny 4.4 czy diesle 2.0 to i tak najtaniej wychodzi nam w MTU...
Napewno zależne jest to od regionu, wieku, lata prawo jazdy, bezszkodliwośći... Ale wychodziliśmy się, wypytaliśmy, obliczaliśmy, przechodziliśmy i zostaliśmy w MTU :mrgreen:
Bylismy też w AXA i tam ubezpieczenia są podobnie jak w Link4

michone - Sro Lis 05, 2008 14:54

ja jestem w allianz jako jedyni nie daja wzwyzek za wspolwlascicela. Po pierwszym roku dostalem 20% znizki i na r200 wyszlo mi 660zl/rok wiec bez tragedii :D .
Joa - Sro Lis 05, 2008 15:01

NEOSSS napisał/a:
Ale wychodziliśmy się, wypytaliśmy, obliczaliśmy, przechodziliśmy i zostaliśmy w MTU :mrgreen:

no i o oto chodzi- jesli chce sie zaplacic mniej, trzeba poszukac :)

michone napisał/a:
Po pierwszym roku dostalem 20%

az 20% za jeden rok? ;>

michone - Sro Lis 05, 2008 15:03

Joa napisał/a:
NEOSSS napisał/a:
Ale wychodziliśmy się, wypytaliśmy, obliczaliśmy, przechodziliśmy i zostaliśmy w MTU :mrgreen:

no i o oto chodzi- jesli chce sie zaplacic mniej, trzeba poszukac :)

michone napisał/a:
Po pierwszym roku dostalem 20%

az 20% za jeden rok? ;>

dokladnie tez bylem w szoku :) przyszlo mi :
-10% za kontynuacje
-10% za bezszkodowa jazda
+30% za wspolwlasciciela, ale ze rok temu nie dawali to teraz mi umowzyli to +30%

Joa - Sro Lis 05, 2008 15:09

michone napisał/a:
-10% za kontynuacje
-10% za bezszkodowa jazda

aaa, w ten sposob :)
to jak najbardziej sie zgadza, kazde TU daje 10% za rok bezszkodowy, za kontynuacje natomiast raczej sa mniejsze znizki, ale tez zazwyczaj cos tam jest.
zrozumialam, ze to 20% to za bezszkodowosc :)

Osamboch - Sro Lis 05, 2008 22:31

Uff..tym razem mi się "upiekło". Poszedłem dziś do poprzedniego ubezpieczyciela, w którym ubezpieczał auto poprzedni właściciel (InterRisk), by złożyć wypowiedzenie umowy. I Pani mile mnie zaskakując powiedziała, że mogę podpisać aneks do istniejącej umowy w celu przepisania ubezpieczenia na mnie i do końca jej ważności (tj. lipiec 2009) muszę uiścić tylko drugą ratę składki obliczonej dla poprzedniego właściciela (250zł :rotfl: ).

Także problem, o który spytałem odwlecze się nieznacznie w czasie. Ale dziękuję serdecznie za ciekawe wypowiedzi. Zahaczę o multiagenta i z pewnością zapoznam się z ofertą MTU :wink:

Pazdzioch - Sro Lis 05, 2008 22:40

Ja rzutem na taśmę dopowiem że tydzień temu ubezpieczałem swojego R25 w dieslu 2.0 i zapłaciłem przy zniżkach 60% bez zwyżki za wiek bo już mi to nie grozi 560z, w przyszłym roku ma mi dojść 5% zniżki za kontynuację (generalnie gdzieś mieli to że mam u nich jeszcze motor i inny samochód ubezpieczony) a zakład to SAMOPOMOC HDI i zawsze doradzają mi to w tych zakładach w których prowadzą ubezpieczenia różnych firm
Joa - Czw Lis 06, 2008 00:15

czyli krotko mowiac Osamboch miales szczescie, ze poprzedni wlasciciel byl ubezpieczony akurat w tym TU. malo ktore towarzystwo pozwala zostac na warunkach poprzedniego wlasciciela, zazwyczaj robia rekalkulacje skladki i trzeba doplacic roznice.
:ok: :ok:

Tomi - Czw Lis 06, 2008 07:02

dobryziom napisał/a:
dla mnie to tanio jak na 2.0 w warszawie i przy moim wieku... wszędzie gdzie nie zadzwonię rozmowy sie zaczynały od 1800pln


No ja płacę za 2.5L niecałe 500 zł./rok (OC)

NEOSSS napisał/a:

Adres zamieszkania woj. mazowieckie 30km od Warszawy


Kiedyś byłem przejazdem w Garwolinie. Moja mam miała tam jakąś sprawę do załatwienia. Jako, że miałem trochę czasu a kończyło mi się ubezpieczenie, wszedłem zapytać: "ile?"

Miła Pani wyliczyła... i byłem w szoku. Biorę!!! Przy wypełnianiu kwitów, trzeba było wypełnić pola pod nazwą "adres". Sytuacja się trochę zmieniła... kwota x 2.

P.S. Garwolin woj. mazowieckie 60km. od Warszawy.

NEOSSS napisał/a:
(...) bezszkodliwośći (...)


bezszkodowości :)

Joa napisał/a:
michone napisał/a:
-10% za kontynuacje
-10% za bezszkodowa jazda

aaa, w ten sposob :)
to jak najbardziej sie zgadza, kazde TU daje 10% za rok bezszkodowy, za kontynuacje natomiast raczej sa mniejsze znizki, ale tez zazwyczaj cos tam jest.
zrozumialam, ze to 20% to za bezszkodowosc :)


czasem dostaje się kolejne:
- 10% za płatność w całości (za rok),
- 10% za kolejny (trzeci samochód),
- 4-5% za płatność kartą przez internet.

etc. etc.

DrMambo - Czw Lis 06, 2008 14:08

a ja z innej beczki .. jak ktoś miał oc i przy kupnie nie napisałeś mu kwitka że się zrzekniesz to możesz kontynuować automatycznie jego oc do czasu jego wygaśnięcia .. niezależnie w jakiej firmie w jakiej opcji itp byle by było całe opłacone (nie np 1 rata) to nie w/g prawa nie mogą zrobić rekalkulacji składki i jedziesz na czyimś oc do czasu jego wygaśnięcia za darmoszkę :) ja już 2 raz kożystam z takiej opcji .. :cool:
kamil_luczak - Pon Gru 01, 2008 17:57

Moge polecic wejsc na www.mbank.pl i tam przeliczyc sobie ubezpieczenie. Poniewaz mam Punto na siebie zarejestrowane nie ukonczone 26lat, to mam zwyzke za wiek. Kalkulator jak i potem Pan ktory do mnie zadzwonil wyliczyl mi kwote 1260zl OC + NW. Samochod 98r, zameldowanie Warszawa. Rozbilem to na dwie raty i wyszlo 680zl/6mc

HDI - 1560
Link4 - 1640
AXA - 2100
CUdirect - 2300zl bo samochod ma ponizej 10 s do setki LOL

thef - Pon Gru 01, 2008 18:11

Kamil Luczak napisał/a:
Moge polecic wejsc na www.mbank.pl i tam przeliczyc sobie ubezpieczenie.
Spoko, tylko trzeba im to wysłać a razem z tym swoje dane osobowe niestety.
escatox - Pon Gru 01, 2008 18:30

U mnie było tak....

Babka miała ubezpieczenie w LINK 4.

Opłacona pierwsza rata do marca 2009 - 340zł

Dzwonie do Linka żeby dowiedzieć się co i jak a pan konsultant mówi mi że mogę pozostać przy ubezpieczeniu tej Pani ale muszę opłacić 2 składkę ( auto jest na ojca [70%] i na mnie [0% + jakieś 30% za wiek ;) ]) - wyliczył mi koło 700zł drugą ratę za auto 1.4 LPG :shock:

Ojciec ma Citroen Xsara Picasso 1.8 ubezpieczone tylko OC w ALIANZ i płacił około 480zł.

Mi facet wyliczył ze zniżkami ojca + moje 30% za wiek - ok 450zł. Jako że poprosiłem o rozbicie na 2 raty to zapłaciłem jeszcze + 5%.

Tak to wyszło że zapłaciłem jakieś 280 i miałem ubezpieczenie potem mam jeszcze koło 200zł do zapłacenia ale wiadomo że zaraz po kupnie to liczy się każdy grosz i łatwiej zapłacić 280 niż 700 w Link4 :roll:

Reasumując: Na 2 przypadkach najtaniej wyszło nam ubezpieczyć auto w ALIANZ ze względu na to że oni naliczają w pierwszej kolejności wg "Grupy Ryzyka" [Rover i Citroen wypadają korzystnie] a dopiero potem od pojemności.....

pozdrowienia dla wszystkich ubezpieczających ;)

jackson420 - Wto Gru 02, 2008 13:34

Ja gdy ubezpieczałem swojego R 420D wyszło mi jakieś niecałe 400zl o ile dobrze pamiętam za OC + NW (zielona gratis). Auto na współwłasność z ojcem (-60%), moj wiek <25 (+10% !tylko!), za płatność z góry za całość (-5%), jeszcze jakaś fikcyjna deklaracja, że ktoś tam jest członkiem czegoś tam (nikt tego nie weryfikuje a daje 10% zniżki) no i że to diesel to -5% (sam nie wiem za co). Dodam jeszcze ze auto zarejestrowane jest w powiecie jasielskim - wiec pewnie najniższa stawka podstawowa jaka istnieje. Auto ubezpieczałem w Rzeszowie a towarzystwo sie PZMot nazywa. Jakby kogoś interesowały namiary to prosze o PW.
Spiro - Sro Gru 03, 2008 02:51

ja płace 350 z nw i miniassist, w allianz direct, 60% zniżki na głównego właściciela i ja jako współwłaściciel 23 lata 0 zniżek...0 dopłat. alles klar :D
tysszek - Nie Gru 07, 2008 23:30

NEOSSS napisał/a:
Joa, napisze ogólnie czy rejestrujemy benzyny 4.4 czy diesle 2.0 to i tak najtaniej wychodzi nam w MTU...
Napewno zależne jest to od regionu, wieku, lata prawo jazdy, bezszkodliwośći... Ale wychodziliśmy się, wypytaliśmy, obliczaliśmy, przechodziliśmy i zostaliśmy w MTU :mrgreen:
Bylismy też w AXA i tam ubezpieczenia są podobnie jak w Link4


W MTU nie jest ważne na jakim paliwie jeździsz liczy się pojemność, rok produkcji auta, twój wiek, długość posiadanych prawa jazdy :D Z resztą wszystko zależy gdzie się mieszka i jaką strefę ta miejscowość posiada:D

Majkel_ZR - Pon Gru 08, 2008 13:23

za mojego ZR160 najtaniej znalazłem OC w MTU 462
sprawdzę teraz reklamujący sie MBank który twierdzi ze oddaje rozniecę jak znajdę taniej ;) u nich 470PLN

xtek - Wto Gru 30, 2008 23:19

Ja za ostatnia polise zaplacilem 220zl (za mojego R220SDI) z 60% znizek. Allianzdirect. Wydaje mi sie, ze to najtansza oferta na rynku.
Brt - Wto Gru 30, 2008 23:21

xtek, 220PLN za 2.0 ?? dziwnie mało :| a moze to była rata :P ;> ja płciłem coś ok 450PLN za cały rok :hmm:
xtek - Wto Gru 30, 2008 23:22

Nienie, za caly rok, moge zeskanowac polise ;) To bylo kilka miesiecy temu. Teraz na kalkulatorze wychodzi 250zl... wiec cos podrozalo. A moze po prostu mieszkam w tanim regionie, bo ubezpieczam na Podkarpaciu.

Policz sobie

https://www.allianzdirect.pl/ubezpieczenia/

Tylko wylacz glosniki jak masz cicho w pokoju bo ci idioci jakis idiotyczny dzwiek ustawili i ryczy jak sie wchodzi.

Brt - Wto Gru 30, 2008 23:30

za dużo klepania na dziś :mrg: ale policzę .... w sierpniu ;)
xtek - Wto Gru 30, 2008 23:35

A to fragment mojej polisy:



Moge z czystym sumieniem polecic Allianz. Nie doliczaja zadnych zwyzek za mlodych wspolwlascicieli i jest tanio!

Brt - Wto Gru 30, 2008 23:38

:ok: :) zapamiętam :)
AndrewS - Nie Sty 04, 2009 22:44

u nas w MTU za 125p 1.4 place 245 zl oczywiscie przy max znizkach
za R800 2.0 ok 460 zl w PZU

Spiro - Pon Sty 05, 2009 01:28

ja również polecam allianz!
marek78 - Pon Sty 05, 2009 10:29

Ja z kolei mogę polecić Cignę,za swojego R25 2.0 płace rocznie 280PLN ale muszę sprawdzić tego Alianza bo to by było jeszcze taniej :?: Na podanym kalkulatorze z Alianz wyszło mi 411PLN coś dziwnie dużo w stosunku do tego co Wy piszecie muszę sprawdzić jeszcze u agenta.
xtek - Pon Sty 05, 2009 13:17

U agenta bedzie drozej. Jak ja poszedlem do allianz to mi wyliczyli ponad 400zl a na stronie allianzdirect tak jak mowie 220zl.