Zobacz temat - [wszystkie r] Podłączenie do kompa - Śląsk
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [wszystkie r] Podłączenie do kompa - Śląsk

zouza - Pią Lis 07, 2008 11:17
Temat postu: [wszystkie r] Podłączenie do kompa - Śląsk
Mam nadzieję, że dział dobry.
Więc sytuacja wygląda tak. Jak wiadomo mój R przymusowo dorobił się nowego silnika i myślę, że po tej operacji dobrze by go było podłączyć do kompa, przy okazji sczytać kod z immo i zobaczyć czy przepustnica działa jak powinna, ale do rzeczy....
Znam kolesia, który ma kompa i robi takie rzeczy, ale musiałby przyjechać z Cieszyna, żeby mu się ta zabawa opłacała musiało by być więcej aut. No i wreszcie pytanie... byłby ktoś chętny? Termin do ustalenia, bo na razie wstępnie pytam.

Szymon - Pią Lis 07, 2008 11:27

Ja bym się wstępnie pisał na takie cuś. Tak spytam z ciekawości- w jakim przedziale cenowym byłaby ta okazja?
zouza - Pią Lis 07, 2008 11:29

Ostatnio płaciłam 50zł, ale podpięłam się pod kumpla, który go ściągnął do swoich aut. Nie wiem, ale myślę, że 100zł było by max. Pewnie to zależy też od ilości aut dlatego pytam. Jak będzie parę osób zadzwonię i ponegocjuję ;)
Szymon - Pią Lis 07, 2008 11:32

Fajno, będę śledził wątek :mrgreen:
b0b3k - Pią Lis 07, 2008 11:36

A w dąbrowie górniczej przy kilku sztukach nie będziecie mieli taniej? norma to 150 tam
zouza - Pią Lis 07, 2008 12:23

Po co do DG jak tu koleś przyjedzie na miejsce, poza tym w DG by 50zł na pewno nie opuścili, poza tym tu koleś już mi podłączał kompa i wiem, że wie co robi, poza tym nr 3 :mrgreen: nikogo nie zmuszam tylko się pytam kto byłby zainteresowany.
b0b3k - Pią Lis 07, 2008 13:19

Na miejsce - DG mam na miejscu :P ale jak to mówią Śląsk a Zagłębie :P :P
procarz - Nie Lis 09, 2008 17:27

Cześć.
O ile temat jest aktualny to ja jestem chętny. :smile:

blazi - Nie Lis 09, 2008 17:54

Jeżeli to będzie T4 to też to rozważę.
secio - Nie Lis 09, 2008 23:55

Oczywiscie dopisanie drugiego pilota do immo tez wchodzi w gre ? Jezeli moze potwierdzic, ze pilot 17TN jest kompatybilny z oryginalnym 3TXA to ja bylbym chetny.
zouza - Pon Lis 10, 2008 06:59

Myślę, że ta. Na razi nie działam w związku z kompem, bo mój R stoi bez silnika więc ciężko by go było podłączyć :roll:
DawidNB - Pon Lis 10, 2008 07:30

ja oczywiście tez chętnie skorzystam z takiej możliwości :)
magneto - Pon Lis 10, 2008 08:56

kiedy by to mialo być?
zouza - Pon Lis 10, 2008 11:12

Kiedy mój mechanik raczy wsadzić silnik tam gdzie powinien być :/
Pazdzioch - Pon Lis 10, 2008 12:29

ja tez jestem chętny bo chciał bym sprawdzić swojego diesel'ka a nie miałem takiej okazji
jzu - Pon Lis 10, 2008 12:34

ja w sumie też bym się pisal o ile to T4 :) zawsze warto wiedziec co boli mojego R...
azor77 - Pon Lis 10, 2008 18:43

zouza napisał/a:
Po co do DG jak tu koleś przyjedzie na miejsce, poza tym w DG by 50zł na pewno nie opuścili, poza tym tu koleś już mi podłączał kompa i wiem, że wie co robi, poza tym nr 3 :mrgreen: nikogo nie zmuszam tylko się pytam kto byłby zainteresowany.


Jeśli koleś odczyta mi kod z imo i wszystko inne i cena będzie odpowiednia to się mogę podpiąć.
Pozdrawiam

Ps. Dajcie namiary gdzie i kiedy.

mab0 - Sro Lis 12, 2008 20:54

Witam wszystkich :)
Jestem "narazie" szczęśliwym posiadaczem R 75 CDTI 04, po kupnie wiadomo wymiany: oleje, filtry itd i zostało kasowanie błędów. Zrobiłem to w małym warsztacie w Tychach. Mechanik podłączył , sprawdził, skasował błędy i zdiagnozował uszkodzony termostat. Po wymianie spalanie w mieście spadło o 2 litry !! polecam wszystkim dobry warsztat. Aaa i przede wszystkim tanio !! Dla chcących podam nr telefonu pozdrawiam

Pazdzioch - Czw Lis 13, 2008 21:21

a bym prosił adres bo pracuję w Tychach więc na rękę było by mi go zostawić w czasie pracy

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 22:27 ]
ale poza tym dalej czekam na gościa od zouzy,

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 22:27 ]
magneto, mówił jak się z nim widziałem że może się okazać że to Wasz wspólny znajomy :mrgreen:

zouza - Pią Lis 14, 2008 07:20

Pazdzioch, kurcze ja jeszcze nie mam auta więc w listopadzie na pewno nie. Wymieniam jeszcze sprzęgło, remontujemy z Dawidem i w ogóle spłukałam się strasznie. Jak dla mnie temat nie umarł i jak się ogarnę zacznę coś działać w tym kierunku.
Pazdzioch - Pią Lis 14, 2008 19:53

ok ja 3mam za słowo
azor77 - Czw Gru 11, 2008 15:43

Witajcie

Jak temat nadal aktualny ?? ?

zouza - Czw Gru 11, 2008 15:53

azor77, dopiero dzisiaj odbieram auto od mechanika.... bardzo długa i bolesna historia :/ Jeśli o mnie chodzi do nowego roku po 1 mam dość grzebania w aucie, po 2 nie mam czasu, po 3 nie mam kasy.
Po nowym roku może ochłonę ;)

azor77 - Czw Gru 11, 2008 19:28

zouza napisał/a:
azor77, dopiero dzisiaj odbieram auto od mechanika.... bardzo długa i bolesna historia :/ Jeśli o mnie chodzi do nowego roku po 1 mam dość grzebania w aucie, po 2 nie mam czasu, po 3 nie mam kasy.
Po nowym roku może ochłonę ;)


:ok: no problem.

rybakowy - Czw Gru 11, 2008 21:58

zouza napisał/a:
Znam kolesia, który ma kompa i robi takie rzeczy, ale musiałby przyjechać z Cieszyna



Mozesz mi dać namiary na tego Gościa od kompa bo hmm mam Roverka i na poczatku jak go nabyliśmy to tez chciałem taki przegląd zrobić ale... nikt w Cieszynie sie nie podepnie w pełni pod niego,jest Gość w Bielsku (znalazłem przypadkiem tego w Bielsku) Ja byłem na podłączeniu w Radzionkowie.

zouza - Pią Gru 12, 2008 12:03

rybakowy, to nie jest zakład z tego co wiem, to kumpel mojego kumpla ;) Pracuje na polibudzie czy coś takiego. Posiada odpowiedni sprzęt i myślę, że wie o co biega, bo już mi się podpinał.
magneto - Pią Gru 12, 2008 12:21

rybakowy, w Goleszowie jest diesel service.jak mieszkałem w żorach to zawsze tam jeździlem na kasowanie blędów z moimi dieslami bo koleś konkretny i w miare przystępne ceny. teraz z piekar mam troche za daleko więc poczekam aż przyjedzie kolega kolegi zouzy :smile:
secio - Wto Lut 24, 2009 00:06

zouza napisał/a:
rybakowy, to nie jest zakład z tego co wiem, to kumpel mojego kumpla ;) Pracuje na polibudzie czy coś takiego. Posiada odpowiedni sprzęt i myślę, że wie o co biega, bo już mi się podpinał.


Coś się klaruje ze zbiorczym, śląskim podpinaniem pod kompa ?
Myślę sobie, że po wymianie uszczelki i pochodnych z tym związanych, warto sprawdzic czy wszystko dobrze podłączone, a i możliwość adaptacji 'od nowa' pewnie nie zaszkodzi ;) .

Pzdr,
Mariusz

zouza - Wto Lut 24, 2009 07:06

secio, hmm prawdę mówiąc w mojej głowie temat poszedł w zapomnienie. W te zimno jeżdżę do pracy i spowrotem i nic więcej mi się nie chce.
blazi - Sro Maj 06, 2009 17:42

No i jak tam zouzo, ogarnęłaś się?? może trzeba by odświeżyć temat z diagnostyką?
Tak wogóle, możecie podać namiary na jakichś speców z kompami ze śląska - chciałbym zadzwonić, dowiedzieć się co mają i co mogą uczynić?
wiem, że jest w Dąbrowie Górniczej spec z kompem ale to nie jest T4.

zouza - Sro Maj 06, 2009 17:48

blazi, hmm nie bardzo, teraz auto u lakiernika stoi ;)
DawidNB - Wto Maj 12, 2009 20:17

ja wiem gdzie podpiąć idzie R do kompa gościu wygląda kumato i chyba zna się na rzeczy, sprawdzenie i kasowanie błędów 50-70 zeta.

dokładnego adresu ani nr tel. nie znam ale mogę bardzo precyzyjnie wytłumaczyć.
Gościu ma warsztacik w mikołowie nieopodal Skalika

zouza - Wto Maj 12, 2009 20:19

No Dawid nie napisał, że testował na moim R. Zupełnie inne auto, jestem bardzo zadowolona, a cena max korzystna :ok:
W związku z tym temat z Cieszynem uważam za zamknięty.

Mayday - Wto Maj 12, 2009 20:21

Drogo biorą ci z Dąbrowy Górn. Nie wiecie czy mają T4? Lub gdzie najbliżej ktoś ma?
zouza - Wto Maj 12, 2009 20:23

Mayday, to nie Dąbrowa to Mikołów. Nie wiem co ma koleś, ale pokasował mi błędy, posprawdzał różne rzeczy czyli czyta wszystko na dodatek jest kumaty roverkowo.
blazi - Wto Maj 12, 2009 20:36

Napiszcie namiary na ten Mikołów. A w dąbrowie to raczej T4 nie jest, a kasują 150zł.
Zouza napisz coś więcej co miałaś robione i co się zmieniło.

DawidNB - Wto Maj 12, 2009 20:43

na trasie Mikołów - Gliwice, z jakieś 300m przed skrzyżowaniem ze stacjami benzynowymi Lotos / Orlen. gdy jedziesz od strony Mikołowa ten warsztacik masz po prawej stronie.
ewentualnie można zapytać na stacji o Wacka na bank pomogą ;)

zouza - Wto Maj 12, 2009 20:44

blazi, nie marudź :P miałam z 30 błędów po swapie silnika, auto chodzi zupełnie inaczej. Po 1 z autem był Dawid, po 2 nie robił notatek.