Zobacz temat - [R75] Webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Webasto

Dukes - Pon Lis 10, 2008 18:24
Temat postu: [R75] Webasto
Witam!
Miałem dzisiaj chwilke czasu i wziełem sie za webasto. Mam sterownik w podłokietniku i pilot. Pamiętam, że gdy kupywałem roverka, po wduszeniu przycisku z symbolem płomienia na sterowniku webasto zaczynało buczeć i rozpędzać się jak turbina przy czym włączało panel climatronica. Teraz ten panel się nie włącza. Sprawdziłem w instrukcji i zalecanymi ustawieniami są Auto i po 22*C. Mimo tego panel climatronica się nie włącza. Próbowałem też innych ustawień, nawet z pilota i nic.
Zbliża się zima i chciałbym wsiadać do ogrzanego wnętrzna...mam skóry i 55 lat na karku i nie bardzo lubie siadać na zimnym ;)
Jakieś sugestie?

sTERYD - Wto Lis 11, 2008 09:10

poszukaj w postach Mariana_K, on napisał już bardzo dużo w kwestii webasto, nawet coś wspominał, że zrobił sobie urządzenie diagnostyczne... :cool:
Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 11:58

albo skontaktuj sie z PHJOWI bo o ile pamietam on podpinał takie sterowniki to powinien wiedziec co to może być
Dukes - Wto Lis 11, 2008 13:12

Witam!
Znalazłem taki artykuł
http://www.roverki.pl/article.php?sid=448
Wydaje mi się, że któryś przekaźnik odmówił pracy. Na szczęście są one wyprowadzone przy akumulatorze, bo pieca i sterownika jeszcze nie widziałem na oczy :)

Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 13:53

ale Ty Dukes, masz oryginalny sterownik WEBASTO a nie robiony "ręcznie". Ten art. jest o tym jak przerobić WEBASTO na pilota. U Ciebie jest to na bank inaczej zrobione. Dobrze radze zadzwoń do PHJOWI :)
Dukes - Wto Lis 11, 2008 16:30

Sterownik moze i oryginalny, ale mój R75 nie wyjechał z fabryki z tym Webasto :) . Wg dokumentacji zostało założone pół roku po kupnie, domyślam się, że ze względu na miejsce zamieszkania poprzedniego właściciela: Nuernberg, a to już Bawaria i blisko gór.

Jutro zadzwonie do PHJOWI, może się czegoś dowiem.

arczi220 - Wto Lis 11, 2008 16:51

A ja mam taki problem ,mam pod maską tą maszynke webasto ale nie mam nigdzie sterownika do niego i nie moge tego włączyć,sterownika niema w podłokietniku ani nie mam pilota do niego.mój silniczek to CDT 116KM
Mam pytanie można to jakoś odpalić ? proszę o pomoc

Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 16:52

być może ale to nie zmienia faktu że masz oryginalny sterownik :) a jak oryginalny sterownik to i podłączenie pewnie oryginalne ;)

[ Dodano: Wto Lis 11, 2008 16:56 ]
można :) troche kabelków itp. oraz artykuł do którego link podał Dukes w 2-gim swoim poście :)

arczi220 - Wto Lis 11, 2008 17:34

a np. jakbym kupił pilot :grin: wolałbym nie kopać w instalacji :???: a tak wogóle to nie wiem dlaczego tak to jest robione że całe webasto pod maską jest a niema do tego żadnego sterownika ??
Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 17:39

pilot do czego ;> do TV :lol: Pilot steruje centralką a centralka przekażnikami czyli mtrzeba grzebać w instalacji. Możesz podłączyć u PHJOWI oryginalny sterownik ale bez pilota tylko ustawiasz na konkretną godzinę i Ci sie włącza ALE też trzeba grzebać w elektronike. Można odpalić samo webasto bez centralek i sterowników ale tylko na próbę ALE trzeba grzebnąć w instalacji :) Ostatnie wyjscie poczekać na obniżenie temp. i mieć nadzieje że samo odpali :)
arczi220 - Wto Lis 11, 2008 17:43

Dam-Kam napisał/a:
Ostatnie wyjscie poczekać na obniżenie temp. i mieć nadzieje że samo odpali :)

Nie rozumiem jak czekać ....to przy obniżonej temperaturze samo się będzie włączać ?? kiedy i jak ??

Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 17:46

no nie wiem jak w Radlinie ale u mnie praktycznie dzień w dzień 10st.C a webasto włącza sie poniżej 5st.C i ma swój czujnik temp. wiec nie musi sie zgadzać z tą na zegarach
arczi220 - Wto Lis 11, 2008 18:02

No dobra ale musisz mieć jakąś kontrole nad tym...
Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 18:51

kontrole ma (miała) matka natura. W podstawowej wersji WEBASTO włącza sie samo i ma funkcje dogrzewania silnika gdy temp. otoczenia spadnie poniżej 5st.C.
Ja w swoim zrobiłem sobie na pilota czyli 15-20 przed wyjsciem przez okno odpalam webasto i jak wchodze mam "ciepło" i odparowane szyby. Oczywiście jak temp. spada poniżej 5st.C to webasto dalej wlącza sie samo.

arczi220 - Wto Lis 11, 2008 19:12

Teraz rozumiem :) dzięki za wyjaśnienie.
Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 19:23

zostało tylko 100KM :P Uświadomię Cie, CDT nie trzyma mocy i po jakimś przebiegu moc spada do około 100KM. To taki OT co do twojego podpisu :) wybacz :lol:
Dziadek - Wto Lis 11, 2008 19:39

Na temat Webasto CDT zacznie w końcu brakować miejsca na serwerze,a wystarczy poczytać instrukcję.Poczekajmy jeszcze kilka dni na niższą temperaturę.
Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 19:45

a i Dziadek dołozył swoje 3gr ;) :lol:
arczi220 - Wto Lis 11, 2008 20:51

Dam-Kam napisał/a:
zostało tylko 100KM :P Uświadomię Cie, CDT nie trzyma mocy i po jakimś przebiegu moc spada do około 100KM. To taki OT co do twojego podpisu :) wybacz :lol:

Nie przecze :lol: a co powiesz może mam nowy motor pod maską :jezor:
pozdrowionka

Dam-Kam - Wto Lis 11, 2008 21:26

a masz ;>
arczi220 - Wto Lis 11, 2008 21:40

:nie:

[ Dodano: Nie Lis 16, 2008 22:07 ]
Dziś zauważyłem że webasto pracuje tzn,zaobserwowałem to rano przychodząc do garażu coś buczy otworzyłem maske i czekałem na ponowne załączenie i tu nagle po jakis 45minutach pach załączyło sie dosłownie na 10 sekund. Podejrzewał że całą noc tak sie zachowywało że co np godzinę się włączało.Tylko czytałem że w pomieszczeniach nie powinno się załączać webasta.

I tu moje pytanie co zrobić żeby np nie włączało się ??

[ Dodano: Nie Lis 23, 2008 10:05 ]
Nikt nie może mi pomóc :sad:

Dukes - Nie Lis 23, 2008 15:20

Witam!
Z powodu opadów śniegu i ujemnych temperatur postanowilem znowu ruszyć Webasto :)
Niestety ogrzewanie wnętrzna jak nie działało tak nadal nie działa. Sam piecyk chodzi, ale wydaje mi się, że to co wydostaje się z jego wydechu to nie są spaliny. Gaz jest zimny, bezbarwny i praktycznie bezwonny.
Znalazłem na forum mg-rover.org instrukcje montażu webasta dedykowaną do R75, niestety po niemiecku: http://mgroverklub.hu/download/rover75convert.pdf
Umnie webasto jest zamontowane bardzo podobnie, też mam wyprowadzone dwa przekaźniki i trzy bezpieczniki obok akumulatora.
Jest w niej również chyba instrukcja ustawień panelu climatronic:
Kod:
Für Fahrzeuge mit Klimaautomatik
Vor dem Abstellen des Fahrzeugs
1. Temperatureinstellung auf max/warm (16/1,2,7,8)
2. Luftaustritt auf die Frontscheibe einstellen (16/5,6)
3. Gebläsedrehzahl auf Stufe 2 einstellen (16/3,4)


Translator zrobił z tego coś takiego :)
Kod:
Dla pojazdów z klimatyzacja automatyczna
Parking przed pojazdu
1-cia Temperatura ustawiona na max / ciepłe (16 / 1,2,7,8)
2-ga Otwory wentylacyjne z przodu zestawu (16 / 5,6)
3-cia Prędkość wentylatora ustawiona na poziomie 2 (16 / 3.4)


Do tego taka ilustracja w załączniku

Ustawienia są dosyć śmieszne, bo nie wiem jaki musiałby być mróz, żeby mieć ustawioną temperature na High ;)

Pójde później do auta i ustawie wg tego i zobacze, chociaż wcześniej działało na każdych ustawieniach...
A czy wam ogrzewanie wnętrzna chodzi na jakiś konkretnych ustawieniach czy też możecie ustawić obojętnie jakie?

[ Dodano: Nie Lis 23, 2008 16:58 ]
Działa :)
Webasto bylo chyba zapowietrzone, bo buczało i buczało, nagle było słychać taki lekki wybuch no i teraz ładnie grzeje i nawiewy zaczeły się włączać :)