Zobacz temat - [R45] Śmierdzi po odgrzybianiu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Śmierdzi po odgrzybianiu

konradp - Wto Lis 11, 2008 16:01
Temat postu: [R45] Śmierdzi po odgrzybianiu
wymienilem filtr przeciwpylkowy,zrobilem serwis klimy tzn.napelnianie wraz z odgrzybianiem i gdy wlacze klime jest ok ale na samym nawiewie zaczyna smierdziec czy ktos sie orientuje co jeszcze musze zrobic zeby pozbyc sie tego zapachu?
PHJOWI - Wto Lis 11, 2008 21:24

masz zagrzybiony układ , często zakłady klimy niby biorą kase za odgrzybienie a ładują nowy czynnik i to wszystko , co nie daje efektu , ja używam do odgrzybiania ozonu , daje dość dobry efekt.
remekw - Wto Lis 11, 2008 21:49

Odgrzybianie "ultradźwiękowe" jest nic niewarte a przeważnie tak czyszczą - tym to sobie można czyścić nowy samochód.
Mam ten sam problem, trzeba poszukać warsztatu któremu będzie się chciało i gdzie solidnie wyczyszczą parownik klimatyzacji.

PHJOWI - Wto Lis 11, 2008 21:51

ultradzwięk jest dobry , ale do czyszczenia elektroniki.
henryk - Wto Lis 11, 2008 21:59

konradp napisał/a:
co jeszcze musze zrobic zeby pozbyc sie tego zapachu?
parokrotne samodzielne zastosowanie za filtrem kabinowym ogólnodostępnych środków w sprayu powinno rozwiązać problem. Też dojdzie do parownika. Przełącz również na sam nawiew podczas odgrzybiania.
thef - Wto Lis 11, 2008 23:30

Można też spróbować zastosować preparat w samych nawiewach, tylko uwaga na elektronikę nad panelem środkowym. Nie wiem jak w r45, ale w r75 lubią się zalać jakieś elementy elektroniki.
kharry - Sob Kwi 11, 2009 02:19

Odświeżę temat:

henryk_w napisał/a:
Przełącz również na sam nawiew podczas odgrzybiania

Rozumiem, ze chodzi o sam nawiew - bez zalaczonej klimatyzacji? Ciepły czy zimny?

Pozdrawiam :)

thef - Sob Kwi 11, 2009 17:50

kharry napisał/a:
Rozumiem, ze chodzi o sam nawiew - bez zalaczonej klimatyzacji? Ciepły czy zimny?
Bez włączonej klimatyzacji, a czy ciepły czy zimny to nie ma znaczenia, no chyba, że preparat odgrzybiający w cieple ma mniejszą skuteczność np. ;) .
kharry - Nie Kwi 12, 2009 14:34

thef, dziekuje bardzo ;)