Zobacz temat - [R75] Check Engine - nie włącza się - CDT/CDTi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Check Engine - nie włącza się - CDT/CDTi

dukat11 - Czw Lis 13, 2008 20:34
Temat postu: [R75] Check Engine - nie włącza się - CDT/CDTi
Witam,

W moim Roverku 75 2.0 CDT nie działa po włączeniu stacyjki kontrolka "check engine" oraz sygnalizacji zapięcia pasów. Dodatkowo nie wyświetlają się komunikaty na komputerze gdyż jest uszkodzony. W sytuacji gdy komputer próbuje wyświetlić jakiś komunikat wyświetlacz tylko się podświetla. Czy ktoś może mi powiedzieć czy da się to naprawić i jakie mogą być tego koszty oraz czy jest to poważny problem. Dodam że samochód zachowuje się w porządku.

Z góry dziękuje za pomoc

PHJOWI - Czw Lis 13, 2008 20:38

check jest zółty i powinien się na krótko zapalić, kontrolka zapiętych pasów była opcją na niektóre kraje ,i mały procent r75 ma ich aktywnych.
dukat11 - Czw Lis 13, 2008 20:42

Wiem że powinna sie zapalić na około 2s. a u mnie się nie odzywa. Czy moga się po prostu spalić i czy da się to sprawdzić?. Roverek pochodzi z belgii jest dość bogato wyposażony z dużą navi i automatem.
argail - Czw Lis 13, 2008 21:24

dukat11 napisał/a:
wiem że powinna sie zapalić na około 2s. a u mnie się nie odzywa.

Na około 2 sec powinna zapalić się kontrola poduszek, a nie pasów - przynajmniej w tych R75 które oglądałem tak jest.

se7en86 - Czw Lis 13, 2008 22:11

Kontrolka poduszek się również u mnie pali na około 2-3 sek. Engine ani zółta ani czerwona przy uruchomieniu silnika nigdy się nie paliła. Co do pasów też nie mam żadnej kontrolki.
argail - Czw Lis 13, 2008 22:31

Engine oraz niezapięcie pasów paliły mi się natomiast w OVectra benzyna - z tego co wiem "engine" zapala się również w R75 benzyna gdy stacyjka jest w położeniu 2-gim ... nie pomyliły Ci się przypadkiem silniki ? ;))
dukat11 - Pią Lis 14, 2008 12:17

Przepraszam mój błąd. Dziękuję bardzo za wyjaśnienie.
:)

adammc - Pią Wrz 03, 2010 11:44

Witam kupiłem właśnie Roverka 75 2.0 CDT wersja club i mam podobne pytanie o kontrolkę check engine? czy ma się zapalać po włączeniu zapłonu czy nie?
U mnie się nie zapala, może sprzedawca coś wykombinował?

tommsz - Pią Wrz 03, 2010 12:10

U mnie też się nia zapala
szamanpl - Nie Wrz 05, 2010 13:56

A u mnie w 75CDT z 2000r (bez dużego wyświetlacza) po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 najpierw zapala się kontrolka grzania świec,a za chwilę check engine,po chwili obie gasną i wtedy startuję silnik
apples - Nie Wrz 05, 2010 18:22

szamanpl napisał/a:
A u mnie w 75CDT z 2000r (bez dużego wyświetlacza) po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 najpierw zapala się kontrolka grzania świec,a za chwilę check engine,po chwili obie gasną i wtedy startuję silnik
U mnie tak samo.
adammc - Pon Wrz 13, 2010 15:29

Ok dziękuję zakładam więc, że wszystko jest w porządku :grin: , uspokoiłem się bo byłem ostatnio w serwisie i na komputerze wyszedł jedynie błąd od świec żarowych, ale po skasowaniu nie powrócił poza tym igła :mrgreen: .
Jeszcze jedno pytanie: po co za tylnym prawym kołem jest mała chłodnica?

apples - Pon Wrz 13, 2010 17:07

adammc napisał/a:
po co za tylnym prawym kołem jest mała chłodnica?
Chłodnica ropy. Obniża temperaturę powracającej ropy do zbiornika.
21matys - Sro Lip 13, 2011 09:03

apples napisał/a:
szamanpl napisał/a:
A u mnie w 75CDT z 2000r (bez dużego wyświetlacza) po przekręceniu kluczyka w pozycję 2 najpierw zapala się kontrolka grzania świec,a za chwilę check engine,po chwili obie gasną i wtedy startuję silnik
U mnie tak samo.


ale jedna rzecz które check engine ci sie zapala? czy to na zdjęciu 1 wraz z grzaniem świećczy
czy t to check engine na zdjęciu 2 bo ja ma mzegary z LCD i przy rozruchu silnika opórcz świec i sygnalizacji ESP nic wieciej sie nie załącza

adammc - Sro Lip 13, 2011 17:41

Witam.
Jest wszystko OK u mnie nie ma się zapalać skoro zrobiłem bezawaryjnie już 40 tysięcy km, jedynie wymieniłem termostat i wahacz.
Mimo wszystko po roku użytkowania w Roverze 75 pochwalić mogę jedynie silnik 2.0 CDT i wygląd, reszta pozostawia sobie wiele do życzenia.

[ Dodano: Sro Lip 13, 2011 17:41 ]
A teraz widzę, że Ty też masz problem z martwymi pikselami na LCD, jest to rzecz , która wkurza mnie najbardziej, gdyż poszukiwałem koniecznie egzemplarzu z LCD i znalazłem rezygnując z innych udogodnień,po czym okazało się że LCD uszkodzone i nie da się naprawić, kicha!

21matys - Sro Lip 13, 2011 22:05

adammc napisał/a:
A teraz widzę, że Ty też masz problem z martwymi pikselami na LCD, jest to rzecz , która wkurza mnie najbardziej, gdyż poszukiwałem koniecznie egzemplarzu z LCD i znalazłem rezygnując z innych udogodnień,po czym okazało się że LCD uszkodzone i nie da się naprawić, kicha!

niechciej wiedziec ile ja spędziłem czasu szukając tego wyświetlacza.... ale juz sobie z tym poradziłem ... bardzo rzadko na niego patrzę :lol:

haszczyc - Sro Lip 13, 2011 23:14

u mnie tez sa jak by martwe piksele ale czasami zdarza sie ze nagle brak martwych pikseli caly ekran jest czysty... sam nie wiem od czego to zalezy
VMatas - Czw Lip 14, 2011 07:43

Łącze wyświetlacza nie kontaktuje w IPK, ale próbując to naprawić można zrobić gorzej.. Trzeba bardzo ostrożnie i z cierpliwością. Mycie czystym spirytusem a jeszcze lepiej spirytusem izopropylowym jest zalecane.
21matys - Czw Lip 14, 2011 07:45

VMatas napisał/a:
Mycie czystym spirytusem a jeszcze lepiej spirytusem izopropylowym

sprytus?? a można to pić :mrgreen: bo mi smaki narobiłeś :lol:
a wracając do tematu gdzie jest to IPK??? czy w zegrach czy poza nimi??

VMatas - Czw Lip 14, 2011 08:29

IPK to zegary :D
21matys - Pon Lip 18, 2011 00:39

VMatas napisał/a:
Mycie czystym spirytusem a jeszcze lepiej spirytusem izopropylowym jest zalecane.

A co myślisz o tym preparacie do czyzczenia styków zeby tylko popsikać bez ruszania