Zobacz temat - [R620] Przednie amortyzatory- Jakie ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Przednie amortyzatory- Jakie ?

seyfer - Pią Lis 14, 2008 12:42
Temat postu: [R620] Przednie amortyzatory- Jakie ?
Witam, chciałbym w przyszłym tyg wymienić amortyzatory bo na przeglądzie wyszło ze 1 już jest na wyczerpaniu. W związku z tym pytanie do was odnośnie firm jakie polecacie bo ceny to są na prawdę rożne. Pytając w siebie na mieście w sklepie wyszło jakieś 280pln za kayabe, gdzie na allegro są za 180-200pln.
szukając po allegro mam 2 typy: [1]
a 2 to Kayaba o ile się nie mylę Excel-G za 195pln

thef - Nie Lis 16, 2008 20:36

Ktoś pomoże koledze w wyborze?
RoBBoD - Nie Lis 16, 2008 21:24

Hehe w sobote wymieniałem dałe 354 za szt a jakie dobre pyt :D podobno dobre :P Jak bede zmieniał koła na zimówki może zobacze :)
seyfer - Pon Lis 17, 2008 08:34

Właśnie. Cena urocza a dla studenta to ogromny wydatek :sad:

Wiec pozostała mi loteria i licze na szczesliwy traf. Zakupiłem amorki Kayaba Excel-G za 195pln ale to dla formalnosci. Oby pasowały... :???: Nop i dziekuje za checi


temat raczej sie ciągnąc nie bedzie wiec prosiłbym moda o wywalenie tego posta.
Pozdrawiam :wink:

rtoip24 - Pon Lis 17, 2008 23:23

Miałem z Kayaba "mały "problem, mianowicie ich średnica w miejscu osadzania "widełek" żeliwnych była za mała (ok. 1 mm mniejsza od poprzednich tj. Monroe). Sprawdziłem dwa komplety i .........kupiłem Sachs'y -spasowały idealnie.
seyfer - Pon Lis 17, 2008 23:42

tzn ze nie beda pasować ? :!: O_o
rtoip24 - Sro Lis 19, 2008 10:33

Nie koniecznie.
Opisałem swoje spostrzeżenia związane z wymianą amortyzatorów przednich -a nuż komuś się to przyda. Nie odradzam Kayaba -to bardzo dobre amorki.
Zwróć po prostu uwagę zakładając nowe amory czy nie są zbyt luźne, występują na tym połączeniu duże siły więc musi dobrze trzymać.
W moim przypadku po skręceniu śrubą obejmy żeliwnych widełek pozostawała szczelina = na pewno nie trzymało tak jak trzeba. Gdybym nie znalazł idealnie pasujących miałem już plan żeby "owinąć" amor w miejscu przylegania widełek blachą o odpowiedniej grubości (u mnie 0.5 mm) np. taką ze starego błotnika. Nie należę do tych co sie łatwo poddają :razz:
Pozdro

seyfer - Sro Lis 19, 2008 11:24

dziekuje za sugestie i rade- dostane dzisiaj przesylke to pogadam później z mechanikiem
:wink: on nie powinien mieć z tym problemu