Zobacz temat - [R200] jak poprawić sygnał radia, nowa antena?, wzmacniacz?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R200] jak poprawić sygnał radia, nowa antena?, wzmacniacz?

bizon9ek - Sob Lis 15, 2008 19:51
Temat postu: [R200] jak poprawić sygnał radia, nowa antena?, wzmacniacz?
Ostatnio rmf maxxx dał nowy kanał w moim mieście i troche lipnie mi odbiera, jak poprawić moc anteny radia samochodowego, w audi znajomego odbiera bez problemu na dużo gorszym radiu samochodowym.
Stosował ktoś może wzmacniacze antenowe z alledrogo po 8zł?? Może wymiana anteny pomoże, tylko na jaką??

Siwus181 - Sob Lis 15, 2008 20:08

Podłączę się do pytania, tyle, że w R75. Radio dobrze odbiera ale gorzej z TV.
Dzięki za pomoc.

michone - Nie Lis 16, 2008 19:05

najpierw sprawdz mase na kablu antenowym.

Mi w R200 bardzo dobrze zbiera standardowa antena. Ale często gęsto jest to wina słabego tunera w radiu.
Mozesz sprobowac kupic na allegro wzmacniacz za 10 zl bo pare osób bylo zadowolonych.

Możesz także kupić dłuższa antene bo gwint jest standard.

bizon9ek - Nie Lis 16, 2008 20:51

w takim razie wzmacniacz kupie ale jak wogole zacznie jakoś normalnie działać, wina tunera to nie jest bo u brata w audi łapało dużo lepiej, raczej wina czegoś w roverku
Viniu - Czw Lis 20, 2008 15:37

Ja wczoraj w Skodzie wymieniłem radio, bo stwierdziłem, że starawy Blaupunkt pewnie niedomaga. Podłączam Sonego i lipa.. tylko Trójka (z tego akurat sie ucieszyłem) i R.Maryja. Ale że najczęściej słucham Radia Zachód (nasze regionalne) wyciągnąłem radio, zaglądam, a tam kabel antenowy biegnie przez wzmacniacz antenowy. Odłączyłem wzmacniacz, i teraz łapię nawet Radio Sachalin :D Tym sposobem pozbyłem się wzmacniacza, który pogarszał odbiór i jest cacuszko :) Tak więc dobrze radzę... sprawdź fabryczną instalację antenową a będziesz zadowolony :)