Zobacz temat - [r214Si] kabel pod siedzeniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214Si] kabel pod siedzeniem

thunderas - Pon Lis 17, 2008 07:14
Temat postu: [r214Si] kabel pod siedzeniem
Witam.
Zasadniczo nie ma problemu ze swoim autkiem ale zastanawia mnie jedno.
Pod siedzeniami z przodu sa podczepione kabelki.
Tylko pytanie po co? :roll:
Może ktoś wie. W "instrukcji obsługi" nic o tym nie znalazłem.
A jak juz pisze o siedzeniu to czy tylne siedzenia da sie jakos wymontować? Chciałbym
lepiej ponaciągać pokrowce w szczególności ten dolny.

Zukowaty - Pon Lis 17, 2008 07:23

thunderas napisał/a:
Pod siedzeniami z przodu sa podczepione kabelki.

Nie wiem co bylo montowane w R200 ale w R75 kable pod siedzeniem sa do takich rzeczy jak podgrzewanie,elektryczne sterowanie,poduszki powietrzne w fotelach i napinacze pasow.Moze te Twoje sa do napinaczow?

thunderas - Pon Lis 17, 2008 07:33

Od napinaczów? hmm. Nie mam pojęcia. Jak co to od strony kierowcy pas nie zawsze chce mi powracac do normalnej pozycji. Poprpstu sie nie zwija ale to nic da tego raczej nie ma.
Podgrzewane siedzenia raczej nie sądze. Poduszke powietrzną mam tylko jedną u kierowcy a kable sa na dwóch siedzeniach.
Może ktos wie co i jak

Zukowaty - Pon Lis 17, 2008 07:45

thunderas napisał/a:
Od napinaczów? hmm. Nie mam pojęcia. Jak co to od strony kierowcy pas nie zawsze chce mi powracac do normalnej pozycji. Poprpstu sie nie zwija ale to nic da tego raczej nie ma.

Napinacze to nie to ze zwija Ci sie pas tylko to napinacze pirotechniczne naciagajace pas w razie wypadku.O tym mysle , tylko nie wiem czy seria 200 je miala.

Brt - Pon Lis 17, 2008 09:18

Zukowaty napisał/a:
Napinacze to nie to ze zwija Ci sie pas tylko to napinacze pirotechniczne naciagajace pas w razie wypadku.O tym mysle , tylko nie wiem czy seria 200 je miala.

Ja wiem :] miała :mrg: Te przewody są właśnie od napinaczy pasów (taka rurka i harmonijka przy zapięciu pasa to właśnie napinacz) :)

Zukowaty - Pon Lis 17, 2008 09:22

Brt napisał/a:
Ja wiem miała Te przewody są właśnie od napinaczy pasów (taka rurka i harmonijka przy zapięciu pasa to właśnie napinacz)

:mrgreen: Wygralem milion?? :mrgreen:

Brt - Pon Lis 17, 2008 09:26

wygrałeś uśmiech prezesa: :mrg:
Zukowaty - Pon Lis 17, 2008 09:27

eeee na tyle to ja moglem jakis kawal opowiedziec :wink: :ok:
Paul - Pon Lis 17, 2008 10:24

thunderas napisał/a:
czy tylne siedzenia da sie jakos wymontować?
Się da :D
Najpierw demontujesz oparcie - między częściami oparcia, od strony bagażnika, jest śruba na klucz 13 (najlepiej nasadowy). Należy ją poluzować na tyle, żeby trzpień oparcia mógł wyjść z uchwytu i wyjmujesz oparcie. Pod tylną krawędzią siedziska są 3 śruby fi 6mm (klucz 10) do wykręcenia. Podnieść tył siedzenia do pionu i wysunąć z zaczepów z przodu :D
Montaż w odwrotnej kolejności ;p

thunderas - Pon Lis 17, 2008 19:40

dzięki dzięki
jak będzie cieplej i wolne to zabieram sie do krecenia

Zukowaty - Pon Lis 17, 2008 21:42

Paul napisał/a:
śruby fi 6mm

Paul ale techniczny umysl z Ciebie ;>
A moze sruby M6 ? Tak sie tylko czepiam dla zlosliwosci :wink:

Paul - Pon Lis 17, 2008 23:27

Zukowaty napisał/a:
A moze sruby M6 ?
Za to "M" to nawet paznokcia bym nie dał ;p Nie wiem, czy nie jest tam jakiś 'calowy' albo inny drobnozwojny (np. 6*1,25), bo nie mierzyłem, a 'szóstkę' na 'oko' rozpoznam :hahaha: