Zobacz temat - [R416] Czy uszkodzona instalacja gazowa ma wpływ na rozruch
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Czy uszkodzona instalacja gazowa ma wpływ na rozruch

dawidd - Pią Lis 21, 2008 22:43
Temat postu: [R416] Czy uszkodzona instalacja gazowa ma wpływ na rozruch
Witam
Chciałbym sie dowiedzieć czy uszkodzona instalacja gazowa (sekwencja 4-Gaz) może mięć wpływ na rozruch auta - od niedawna mam problem z gazem - włącza sie, wyłącza , diody na wskaźniku wariują i właśnie od niedawna pojawił sie problem z uruchamianiem samochodu - pojadę do gazownia ale żebym wiedział co mówić i czy w ogóle oskarżać go o problem rozruchu - dlatego pytam na forum
Moim zdaniem może być uszkodzony element który odcina paliwo a włącza gaz ( jeżeli takowy jest:)
pozdrawiam

gpredki - Sob Lis 22, 2008 00:18

Ale jak wygalda ten problem z rozruchem? Kreci i nie odpala, odpala po dluzszej chwili? Opisz dokaldnie.
Tomek1212 - Sob Lis 22, 2008 00:58

Jak masz sekwencje to komputer od gazu jak sie przełacza na gaz to odcina impulsy do wtryskiwaczy benzynowych. Nie mniej jednak na zimnym silniku instalacja gazowa sie nie włącza (nie powinna), więc silnik powinien odpalić.
Podczas rozruchu przy instalacji sekwencyjnej silnik zawsze zapala na benzynie.

dawidd - Sob Lis 22, 2008 09:16

dokładnie tak ze kreci a nie odpala- trochę załapuje i puszcza. Z gazem dziej się cos takiego ze nawet podczas jazdy (czasami) zaczyna migać dioda tak jak by był parownik nie rozgrzany (jest gorący), słychać wtedy ze elektorzawór w butli zamyka i otwiera - i tak kilka, kilkanaście razy az się unormuje
Tomek1212 - Sob Lis 22, 2008 23:11

To tak być nie może. Jedź do gazowników "z ryjem" żeby ci to zrobili.
dawidd - Nie Lis 23, 2008 08:21

chętnie bym pojechał ale auto nie odpala. Mam takie pytanie czy gdy odepnę komputer od gazu to będzie tak jak by instalacji w ogóle nie było ? Jeżeli nie odpala przez gaz to może to by pomogło ( wypinałem bezpiecznik od zasilania gazu ale nic to nie zmieniło)
Druga sprawa czy po takim odpięciu nie strącę gwarancji na instalacje?

Tomek1212 - Nie Lis 23, 2008 15:22

Tu zależy też od posiadanej instalacji gazowej, ale jak odepniesz kompa od gazu to raczej nie zapali ani na gazie ani na benzynie. Na benzynie nie bo będą rozcięte wtryskiwacze a na gazie też nie, bo nie bedzie kompa.
dawidd - Pon Lis 24, 2008 12:42

wykręciłem świece i paliwo dochodzi bo świece sa mokre, ale nie ma iskry. Czy iskrę gaz może blokować, jeżeli komputer byłby uszkodzony? mam instalacje 4-Gaz sekwencja
gpredki - Pon Lis 24, 2008 12:57

Nie powinien, do gazu tak samo jest potrzebna iskra przeciez.
dawidd - Pon Lis 24, 2008 13:04

no wlasnie, to bede szukal czujnika walu moze on jest przyczyna - mozecie koledzy podpowiedziec gdzie on jest?
buja4 - Pon Lis 24, 2008 13:25

dawidd napisał/a:
wykręciłem świece i paliwo dochodzi bo świece sa mokre, ale nie ma iskry. Czy iskrę gaz może blokować, jeżeli komputer byłby uszkodzony? mam instalacje 4-Gaz sekwencja
.
Może wtryskiwacze uszkodzone puszczają gaz do kolektora ssącego i nie zapala (zakręć zawór przy butli i zobacz czy odpali )

dawidd - Pon Lis 24, 2008 15:12

to nie kwestia wtrysków, nie ma iskry nie wiedzieć dlaczego