Zobacz temat - [r 214si 97''] Dziwny odgłos przy odejmowaniu gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r 214si 97''] Dziwny odgłos przy odejmowaniu gazu

coldmanns - Nie Lis 23, 2008 13:03
Temat postu: [r 214si 97''] Dziwny odgłos przy odejmowaniu gazu
Witam dordzy Parafianie.
Ostanio pojawił się problem z moim "r".
Trwa to już ze dwa tygodnie, ale nie pisalem o tym wcześniej mając nadzieję że sam dojdę do tego co jest nie tak - nie udało się :cry:

Problem wygląda tak. Przy spokojnej jeździenie ma żadnego problemu, natomiast w momencie pokręcenia silnika powyżej 4500 obrotów silnika, po puszczeniu gazu (tylko puszcznie gazu, zadnych innych pedałów nie naciskam :grin: ) słychać takie jakby piszczenie do momentu aż silnik zwolni do ~ 4500 obortów.
Czasami to piszczenie trwa do mementu granicy obrotów opisanej wyżej, a czasami tylko ułamek sekundy, no może sekundę.
Nie wiem co to może być.
Mam nadzieje że z sercem mojego "r" wszystko jest ok, ale wolę się upewnic.
Jeżeli macie jakieś sugestie, spostrzeżenia, bądź przechodziliści coś podobnego to proszę o pomoc.
Pozdrawiam i życzę szerokości!

keczu - Nie Lis 23, 2008 13:08

Sprawdz naciag paska osprzetu.
coldmanns - Nie Lis 23, 2008 13:10

Hmmm, ... może dziwnie zabrzmi, ale co to jest "pasek osprzętu"? :/
keczu - Nie Lis 23, 2008 13:18

No pasek alternatora,moze byc luzny lub juz troche "wyslizgany" i piszczy w momecie puszczenia gazu na kolku np rozpedzonego alternatora.Poprtskaj na pasrek WD 40 i przejedz sie na krotko moze uciszyc piszczenie(to taki druciarski sposob,ale pomoze przy diagnozie)
coldmanns - Nie Lis 23, 2008 13:21

aaa, ... ale to nie to, hehe
to już sprawdzałem kilka dni temu.
To jest taki pisk/świst.
Trochę tak jakby od turbo sprężarki :mrgreen: (ale nie mam jej w autku - a szkoda).

leszek95b - Nie Lis 23, 2008 14:24

sprawdź filtr powietrza. mi tak świszczało przy wyższych obrotach w oplu i się okazało, że jakiś patyk (HGW skąd) wpadł do tej rury, którą dochodzi powietrze.
większe obroty to większe podciśnienie, a to większy ruch powietrza i może pojawić się świst.

coldmanns - Nie Lis 23, 2008 15:16

leszek95b, sprawdze i zobaczymy czy coś tam się zagnieździło :grin: