Zobacz temat - [R75] Komputer
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Komputer

zajac - Pon Lis 24, 2008 21:40
Temat postu: [R75] Komputer
Witam podlanczalem auto do komputera w serwisie rovera wykryl 2 bledy 1.czujnik polozenia walka rozrzadu 2.czujniki abs tylne... czujnik walka zmieniam w tym tyg. a czy nie problem ze czujniki abs naprawie za 3 tyg ?? ????moge tak jezdzic ?? ? to oznacza ze niemam abs w tynych kolach???????
ENU - Pon Lis 24, 2008 22:08

nic sie nie stanie tylko ABS`u nie bedzie wcale a nie tylko w tylnych kołach :rotfl:
tsuch - Sro Lis 26, 2008 14:50

Z tym czujnikiem wałka rozrządu to bym najpierw poczytał...
Pewnie komputer był podłączany bez pracy silnika, więc stąd mógł powstać ten alarm.
Tak mam w astrze. Jeżeli silnik ci nie wariuje to wstrzymaj się i poczytaj.
Podejrzewam, że zasada działania jest taka sama jak w oplu.
Czujnik działa przy okręcającym się wale itp..
A dla serwisu to następny grosz, więc niekoniecznie muszą o tym wspominać.
Tak mi się wydaje, może koledzy doradzą.

Rowan - Sro Lis 26, 2008 15:04

tsuch, ma najprawdopodobniej rację. Jeśli nie świruje w czasie odpalania to nie wymieniaj.
zajac - Sro Lis 26, 2008 21:54
Temat postu: [r752.v6]czujnik
chlopaki czujnik mi padl bo mam problemy czasem z odpalaniem temu wlasnie podlanczalem do kompa i dla mechanika niepowiedzialem ze mam jakies problemy tylko ze chce zrobic taka kontrol .....a jak sprawdzic czy mam abs podczas jazdy ostro zachamowac maja byc duze drgania w pedale?????????
PHJOWI - Czw Lis 27, 2008 00:25

a mechanik jeśli będzie miał dobrego kompa ,powinień mieć test wykonawczy układu abs i można sprawdzić działanie abs.
joemax77 - Czw Lis 27, 2008 06:25

Zajac tak najlepiej sprawdzic, zwlaszcza teraz gdy jest troche sniegu, nawet nie trzeba mocno deptac hamulca. Ale jesli swieci ci sie kontrolka ABS to ich nie masz. Wiem ja tez mam z tym problem :cry:
zajac - Sro Gru 03, 2008 20:08
Temat postu: [r75]abs
ale mi sie nieswieci nic no i hamowalem na mokrej ulicy pedal drzy jak go depne, to niewiem juz czy sa mechanik ma zobaczyc te czujniki
se7en86 - Sro Gru 03, 2008 20:50

Podczas hamowania koła się blokują czy nie ? Jeżeli się blokują ( ślizgają po asfalcie ) to ABS nie działa. Jeżeli się nie blokują ( czyli słychać tak jak by chrobotanie ) to ABS działa.
Rowan - Sro Gru 03, 2008 21:15

zajac, jeśli drży, tak lekko odbija, to znaczy, że ABS działa.
zajac - Pią Gru 05, 2008 20:07
Temat postu: rover 75
bylem u mechanika robil mi to i owo i rozmawialem o tym abs mowil ze jak nieswieci abs to ze jest no i ostro hamujac to mi pedal drzy wiec to pszy podlaczeniu tak cos wykrylo jakis blad ktorego niemam podejzewam,,, pozdro