Zobacz temat - [Freelander] Kilka pytań użytkownika;
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander] Kilka pytań użytkownika;

lukas.go - Nie Lis 30, 2008 21:26
Temat postu: [Freelander] Kilka pytań użytkownika;
Przede wszystkim witam serdecznie.
Użytkuje od niedawna Freelandera z 2004r z silnikiem diesla Td4 i nurtują mnie następujące poytania:

1) po jakim czasie od uruchomienia samochodu powinna wyłączyć się pompa paliwa - u mnie jest wyraźnie słyszalna - szum - i stosunkowo długo chodzi;
2) ostanio zauważyłem, że po zaparkowaniu auta w garażu coś strzela pod maską - okazało się, że to silnik stygł - jednak wydaje mi się, że nie powinno to mieć miejsca w takim stopniu, poza tym płyn chłodniczy w zbiorniczku był bardzo gorący - czy to normalne? (na wskażniku z temperaturą wszystko ok; może termostat padł?)
3) jaki olej silnikowy zastosować przy przebiegu 90 tys. km? (ile go tam wchodzi?)
4) czy lusterka zewn. mają włącznik podgrzewania? (u mnie cały czas grzeją)

Serdecznie dziękuje za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Łukasz

Dam-Kam - Nie Lis 30, 2008 21:32

nie ma freelandera, nigdy go nie dotykałem itd. ale:
1. wydaje mi sie że pompa ma chodzić cały czas :) no toż to pompa paliwa
2. pewnie nie tyle silnik co wydech strzelał. No a płyn ma być gorący, przecież tak jest jakies 90st.C
3. -----
4. albo a) włącza się je wraz z podgrzewaniem tylnej szyby i być może przy obecnych temp. samo się to włącza lub b) włączone są cały czas.

[ Dodano: Nie Lis 30, 2008 21:35 ]
już wiem co zrób z olejem, znajdz w instrukcji obsługi. Napewno pisze jaki i ile

drax - Nie Lis 30, 2008 22:00
Temat postu: Re: [Freelander Td4 2004r.] kilka pytań użytkownika;
lukas.go napisał/a:

3) jaki olej silnikowy zastosować przy przebiegu 90 tys. km? (ile go tam wchodzi?)

6,8 l każdy spełniający normę 505.01 (motul specyfic505.01,castrol txt,mobil special v,texaco havoline 505.01)
a pompka szumi bo tam jest bez przerwy pompowane paliwo do silnika a niewykorzystane wraca przez chłodnicę do zbiornika

lukas.go - Pon Gru 01, 2008 10:51
Temat postu: Re: [Freelander Td4 2004r.] kilka pytań użytkownika;
drax napisał/a:
lukas.go napisał/a:

3) jaki olej silnikowy zastosować przy przebiegu 90 tys. km? (ile go tam wchodzi?)

6,8 l każdy spełniający normę 505.01 (motul specyfic505.01,castrol txt,mobil special v,texaco havoline 505.01)
a pompka szumi bo tam jest bez przerwy pompowane paliwo do silnika a niewykorzystane wraca przez chłodnicę do zbiornika


Dzięki za info. Jednak z tego co wiem to silnik td4 nie jest tak jak vw na pompowtryskach tylko common rail i olej o specyfikacji 505.01 nie jest wymagany. Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i zalewają olejem Castrol 5W30.

PHJOWI - Pon Gru 01, 2008 11:47

do silnika td4 lejcie tylko 10w40 , przy wymianie oleju należy pamiętać także o wyminie odmy
drax - Sro Gru 03, 2008 20:42

lukas.go napisał/a:


z tego co wiem to silnik td4 nie jest tak jak vw na pompowtryskach tylko common rail i olej o specyfikacji 505.01 nie jest wymagany. Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i zalewają olejem Castrol 5W30.

zgadza się popełniłem błąd i nie wiem jak do tego doszło i kto mi wmówił że idzie tam taki olej mam teraz 7 litr niepotrzebnego oleju texaco 505.01 ale dobrze że go nie wymieniłem jeszcze więc kupię inny taki jaki jest zalecany do tego silnika.
PHJOWI napisał/a:
do silnika td4 lejcie tylko 10w40 , przy wymianie oleju należy pamiętać także o wyminie odmy

A co to jest odma,którą trzeba wymienić gdy się wymienia olej

Piotr75 - Nie Wrz 20, 2009 23:04

PHJOWI napisał/a:
do silnika td4 lejcie tylko 10w40 , przy wymianie oleju należy pamiętać także o wyminie odmy



Powiedzcie gdzie jest umieszczona odma w tym silniku i co w niej podlega wymianie.