Zobacz temat - [R416] Jak usunąć rdzę ze śrub kolektora wydechowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Jak usunąć rdzę ze śrub kolektora wydechowego

dawidd - Czw Gru 04, 2008 09:18
Temat postu: [R416] Jak usunąć rdzę ze śrub kolektora wydechowego
Witam
Musze zmienić uszczelkę pod głowica i pierwszy rzucający sie problem w oczy to jak odkręcić kolektor wydechowy żeby nie ułamać śrub - sa one bardzo zardzewiale i wd40 na pewno nie załatwi sprawy a boje sie ze na sile jak zacznę kręcić to ułame śruby od głowicy. Jakie macie patenty na taka sprawę?

sTERYD - Czw Gru 04, 2008 09:49

porządne klucze sześciokątne :cool:
Mało prawdopodobne, żeby śruby się urwały, jedynie mogą się wykręcić szpilki razem z nakrętkami z głowicy, ale to żaden problem :cool:

BoloSr - Czw Gru 04, 2008 10:03
Temat postu: Re: [R416 96r] jak usunac rdze ze srub kolektora wydechowego
dawidd napisał/a:
Witam
Musze zmienić uszczelkę pod głowica i pierwszy rzucający sie problem w oczy to jak odkręcić kolektor wydechowy żeby nie ułamać śrub - sa one bardzo zardzewiale i wd40 na pewno nie załatwi sprawy a boje sie ze na sile jak zacznę kręcić to ułame śruby od głowicy. Jakie macie patenty na taka sprawę?


proponuje nafta techniczna zalac i wyjdzie bez problemu :)

AndrewS - Czw Gru 04, 2008 16:51

nasadowy klucz i wykreca sie tak jak pisal sTERYD razem ze szpilkami
greg_szczytno - Czw Gru 04, 2008 21:46

Niedawno odkręcałem ten element u siebie w R - tak jak pisali koledzy: dobry klucz i silne ramię - ciężko ukręcić te śruby.
Zapomniałbym że ja odkręcałem ten kolektorek jak już wyjąłem głowicę na zewnątrz.