Zobacz temat - [R75] Płyn chłodzący - wymiana CDT
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Płyn chłodzący - wymiana CDT

leszek_1982 - Sob Gru 06, 2008 20:48
Temat postu: [R75] Płyn chłodzący - wymiana CDT
WItam wszytskich. Mam pytanie jak spuścic płyn chłodniczy i gdzie jest odpowietrznik?
blazi - Sob Gru 06, 2008 21:02

Nie wiem jak w dieselu, ale w benzynce jest obok filtra powietrza, jak popatrzysz w dół wzdłuż lewego boku obudowy filtra to masz wąż ze śrubą w środku - to jest odpowietrznik.
Rowan - Sob Gru 06, 2008 21:58

W dieslu jest obok webasto, też wąż z taką zakrętką.
leszek_1982 - Sob Gru 06, 2008 22:42

Czy to jest rurka gumowa z plastkowym wkręcanym korkiem na wabsterze?????? PILNE
Micen - Sob Gru 06, 2008 22:45

Tak, to jedna z dwóch rurek na webasto.
Korek na krzyżak tam jest, obok rura zasysająca powietrze.

Nie pamiętam tylko czy jest jakiś specjalny sposób na odpowietrzanie :oops:

leszek_1982 - Sob Gru 06, 2008 22:50

Jest ale nie na krzyrzak tylko zwykła dająca sie odkręcic ręką:) Dzieki za podpowiedz czekam na dalsze uwagi
Micen - Sob Gru 06, 2008 22:56

Tak, da się odkręcić i przyjrzyj się bo jest krzyżak na niej.
Wiem o czym mówię. :mrgreen:

leszek_1982 - Nie Gru 07, 2008 00:37

Odkręciłem tę śrubę oraz zdjełem wąż i spuściłem, ale cosik mało zeszło ok. 5l, a w instrukcji napisali że powinno byc coś około8 l? Nie wiem czy wszytsko dobrze zrobiłem. Załączyłem zdjęcie wężą z którego spuszczałem oraz webasto na którym jest ten wężyk z wykręcaną śrubką. Zastanawiało mnie jeszcze jedno co zamieściłęm na trzecim zdjęciu, czy czasani ta śruba nie służy do odpowietrzenia. CZekam na komentarz i poradę. Z góry dz
Rowan - Nie Gru 07, 2008 10:44

No to odpal i przegazuj, pompa powinna wytłoczyć jeszcze troche płynu.
leszek_1982 - Nie Gru 07, 2008 13:46

DZIĘKI ZA WSZYSTKIE PORADY, ALE NADAL NIE DAJE MI TEN TEMAT SPOKOJU. CZY JEST JAKIŚ KOREK SPUDTOWY W BLOKU SILNIKA? BO PO ODPALENIU KAPNEŁO TROSZKE, ALE NADAL BRAKUJE PRAWIE 3 LITRY PŁYNU, TYLKO JUZPŁNU DO PŁUKANIA CHŁODNIC, BO TO PO SPUSZCZENIU PŁYUNU CHŁODNICZEGO DOLAŁEM PŁYNU DO PŁUKANIA CHŁODNIC. SPUSCIŁEM I TO CAŁE BADZIEWIE ZOSTAŁO.A NIE CHCIAŁ BYM ABY TEN SYF KRAZYŁ MI W UKĄŁDZIE Z GÓRY DZ POZDARWIAM
michalie - Wto Lis 19, 2013 17:55

Witam
mam wyciek płynu chłodniczego centralka przestaje grzać webasto też sie wyłacza, a po zakończeniu jazdy przednie lewe koło i nadkole uchlapane jest w
płynie, jeszcze nie odkręcałem koła ani osłony bo zabardzo nie mam warunków.
Jakiego rodzaju usterki można sie spodziewać?

dawidd - Wto Lis 19, 2013 20:13

po lewej idzie waz do webasto, moze cos tamtędy leci
michalie - Czw Lis 21, 2013 20:09

No dziura w webasto sie zrobiła , ale juz poklejone.
developer01 - Wto Lis 26, 2013 23:01

Mnie dzisiaj dopadło, temperatura 0 na zewnątrz i podobna w aucie. Okazało się, że pękła ścianka w króćcu wodnym (od wewnątrz) i puściła uszczelka. Dobry silikon do uszczelniania takich elementów kupiony w markecie budowlanym i 3 godzinki w parkingu podziemnym i w drogę. Dopóki nie kupię nowego szkoda mi trochę lać Borygo i do roboty czapeczka i rękawiczki :(