Zobacz temat - [vauxhall vectra 99] jak otworzyc wlew paliwa?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Inne (np. Polonez 1.4, MG Maestro, Rover SD1 itp.) - [vauxhall vectra 99] jak otworzyc wlew paliwa?

rafalskorupski - Sro Gru 10, 2008 13:55
Temat postu: [vauxhall vectra 99] jak otworzyc wlew paliwa?
Witam!

Wczoraj kupilem drugi samochod (a wlasciwie dziewczyna sobie kupila vectre z 99 roku) no i od razu nietypowy problem. Dzis rano chcialem podjechac na stacje zalac i sobie poszalec troszke (w koncu 2.0 16v:) a tu zonk nie moge otworzyc wlewu (tej pierwszej metalowej oslony) nie korka, do korka to najpierw musze sie dostac. Szukalem w srodku przycisku, dzwigienki, czegokolwiek... no nic tam nie ma! Prosze o pomoc, moze ktos ma vectre lub mial i wie jak to zrobic?? Dzieki !

sTERYD - Sro Gru 10, 2008 14:37

nie jestem pewny, ale w naszej astrze '99 to sie otwierało z zewnątrz palcem :hm:
ale to było kombi... :/

Zukowaty - Sro Gru 10, 2008 14:41

Kurcze kumpel ma Vectre '99 ale kombi. pamietam ze tankowalem ja ale jak to sie otwieralo... Chyba byla dzwigienka na progu kierowcy ale reki uciac sobie nie dam.
sTERYD - Sro Gru 10, 2008 14:51

w instrukcji nie ma nic o żadnym przycisku, czy dźwigience...
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic516138.html

zapal - Sro Gru 10, 2008 15:34

jesli auto ma centralny a tak zapewne jest to poporstu wlew jest zablokowany i odblokowany razem z zamkiem... poporstu jesli centralny jest otwary wlew powinien sie otworzyc jesli tak sie nie dzieje poprostu jez zrabany i na sile to bedziesz musial otowrzyc... tylko mozesz wylamac taki bolec .. ii ktos bedzie mial dostep do twojego baku bo korek nie jest na kluczyk :P
PTE - Sro Gru 10, 2008 15:35

sTERYD napisał/a:
nie jestem pewny, ale w naszej astrze '99 to sie otwierało z zewnątrz palcem :hm:
ale to było kombi... :/


Właśnie, może jest tak samo jak w R200/25 :mrgreen:

zapal - Sro Gru 10, 2008 15:35

a jesli chcesz wiedziec skad to wiem to ci powiem ze przed roverkiem mialem wlasnie vvectre b tylko sedana i tak sami mi sie zablokowalo... to dosc czesta przypadlosc u mnie pomoglo wd40:D

[ Dodano: Sro Gru 10, 2008 15:36 ]
a otweira sie palcem wlasnie :) w p[rawo jak dobrze pamietam :)

evita - Sro Gru 10, 2008 17:30

W R200 mojego ojca trzeba nacisnąć klapkę nad korkiem(jej prawą stronę) i odskakuje sama. Może tu też tak jest? :smile:
zapal - Sro Gru 10, 2008 17:35

evita to opel on ma blokade ;) i poporstu mu sie zaciela;] i tyle nie ma co gdybac :)
Markzo - Sro Gru 10, 2008 17:58

klapke otwiera się apluszkiem, ale z jej lewej strony od srodka, jest taki "cycek" od centralnego, może Ci się zaciął?? polecam forum kulbu Vectra Unmilited, dowiesz się wszystkiego:)
evita - Sro Gru 10, 2008 18:08

Zapal, pewnie masz rację, a ja się wygłupiłam :oops:
Zasugerowałam się wypowiedzią PTE, a ople znam tylko z widzenia! :smile:

wwekol - Sro Gru 10, 2008 18:40

u szfagra w astrze 95 klapka się otwiera jak centralny zamek jest otwarty, jak zamknięty centralny to i wlew (klapka) tez jest zablokowany. Jeżeli się nie otwiera to padł albo siłownik (możliwe ze zerdzewiał bo ople lubią tam rdzewieć, polecam odrazau plastikowe nadkola na tył :mrgreen: ) albo gdzieś przewód padł. Pozdro :wink:
zapal - Sro Gru 10, 2008 20:42

evita napisał/a:
Zapal, pewnie masz rację, a ja się wygłupiłam :oops:
Zasugerowałam się wypowiedzią PTE, a ople znam tylko z widzenia! :smile:


a ja opla znam na wylot szcegolnie vectre :) no ale jeszcze astra pomykalem takze troche w nich siedzialem ::) i typowe usterki moge wymienic :D

Markzo - Sro Gru 10, 2008 21:06

Vectra, zwłaszcza V6 to miłe autko, jednak rdza doprowadza mnie do furii, białej gorączki, nerwicy, etc itd itp....
zapal - Sro Gru 10, 2008 21:55

vectra lubi gnic a jeszcze nie konserwowana to tragedia... :)
KRYS - Sro Gru 10, 2008 22:12

A JA MAM ASTROLOTA Z 95 I ANI GRAMA RDZY

I TO NIE JEST ŻART

DLA NIEDOWIARKÓW ZDJĘCIA W DZIALE SPRZEDAM

zapal - Sro Gru 10, 2008 22:50

ja mialem astreII z 98 i tez ani jej sie snilo rdzewiec sprzedalem i kupilem vectre.. i matko i corko chodowla rdzy... :) gdzie sie nie popatrzylo w jakis zakamarek pod jakas uszczelke to cos gnilo :)
Markzo - Sro Gru 10, 2008 23:04

nie no aż ta u mnie nie jest, zn u mojego taty:) 1997r. Vectra B i jest w kilku miejscach troche rdzy ale nie tak, że fotele wypadają :razz: no ale do V6 pod maską przez 40tyś km. nie zaglądałem, zero awarii, tylko ekslopatacja;)